Stephen Hawking’in Büyük İddiası 2017 Yılında..

Stephen Hawking

Dünyanın en önde gelen kurumlarından biri olan Harvard Üniversitesinde Profesör olarak görev yapmakta olan, dünyanın en önemli bilim insanları arasında gösterilen Stephen Hawking ile de yakın arkadaş olan Profesör Avi Loeb, dünya dışından gelen uzaylıların 2017 yılında bir sonbahar günü dünyaya iniş yaptığını basın ile paylaştı. Ekim ayında dünyaya iniş yapan uzaylıların dünyaya bir tekne ile geldiklerini ve hızlanmak için ışık kullandıklarını söyledi.

“Evrende yalnız mıyız” sorusu yeniden gündeme geldi

Bu soruların sık sık farklı coğrafyalardan duyulduğunu bildiğimizden böylesine önemli bir bilim insanının evrende yalnız olmadığımızı söylemesi de dikkatlerden kaçmadı. Ona göre uzaylılar çoktan dünyamızı ziyaret etti.

Astronomların çok hızlı hareket eden bir obje gördüğünü belirten Profesör Loeb “The First Sign of İntelligent Life Beyond Earth” isimli kitabında dünyanın son 5 yılının sadece dünya içi varlıklar tarafından kullanılmadığını aksine 2017 yılında dünya dışı varlıkların da ziyarette bulunduklarını açıkladı.

Başka bir yıldızdan geldiler

2018 yılında hayata gözlerini yuman ünlü astrofizikçi Stephen Hawking ile çok yakınan arkada olan Loeb 2017 yılında gelen uzaylıların başka bir yıldızdan geldiklerine inanır. Ayrıca bunu sadece düşünen bilim insanı kendisi değil. Diğer astronomların da bu konuda fikir birliğine varlıklarını belirten Loeb, dünyada yalnız olmadığımızı sıklıkla dile getiriyor. Stephen Hawking’in en önemli bilim insanlarından biri olarak gösterildiği varsayıldığında en yakın arkadaşının da bunları söylemesi akılları karıştırıyor gibi.

Güneş Etrafında Daireler Çiziyorlar

“Normalde meteorların yakınlarındaki bir yıldızın çıkardığı gaz ya da parçacıklar tarafından hızlanması normal bir şey fakat orada böyle bir durum yoktu. Ayrıca parlayıp sönüyordu. Bu da onun parlak bir metalden yapılma olduğunu gösteriyor” diye açıklamalarda bulunan Loeb artık dünyanın eskisi gibi olmayacağını, yıllar süren karmaşanın da son bulacağını iddia ediyor.

Stephen Hawking

Stephen Hawking