Kedi Ve Köpekler İçin Vitaminler

petbesinleri og

KEDİ VE KÖPEKLER İÇİN VİTAMİNLER

Evcil hayvanların gelişimi, hastalıkların önlenmesi gibi konularda kedi ve köpek sahipleri vitaminlere başvururlar. Kendi aralarında birçok farklı çeşitte olsa da temel olarak yağda ve suda çözünenler olarak 2 ana grupta ele alabiliriz vitaminleri.

Vitaminler kedi ve köpeklerin sağlığında benzersiz destekleyici özellikte, içerikte hazırlanmış mucizevi denilebilecek takviyelerdir. Kedi vitaminleri ve köpek vitaminleri onların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır.

VİTAMİN NEDİR?

Vitamin hücre zarlarından geçiş yapabilen, kan dolaşımında bulunması gereken organik bileşiklerdir. Bağışıklık sistemi, hücre, deri ve tüy sağlığını desteklemede etkili olan vitaminler aynı zamanda tedaviye yardımcı olarak da kullanılmaktadır. Bununla birlikte yavruluk, gebelik, yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerinde de destekleyici olarak kullanılabilir.

YAĞDA ÇÖZÜNEN VİTAMİNLER

A vitamini,

E vitamini,

D vitamini,

K vitamini.

SUDA ÇÖZÜNEN VİTAMİNLER

B1 (Tiamin),

B2 (Riboflavin),

B5 (Pantotenik asit),

B6 (Piridoksin),

B12 Vitamini (Kobalamin),

Niasin,

Biyotin (B8),

Folik Asit (B9),

Kolin ve İnositol,

C vitamini

KEDİM İÇİN HANGİ VİTAMİNİ KULLANMALIYIM?

Tüm canlılarda olduğu gibi kedilerinde sağlıkları için vitamin desteğine ihtiyaçları vardır. Kedi vitaminleri, sıvı, toz, macun ve tablet olarak farklı formlarda bulunmaktadır. Evcil dostunuzun ihtiyaçları doğrultusunda seçeceğiniz vitamin onun giderilmesi gereken açığının kapatılmasına yardımcı olmaktadır. Deri, tüy, bağışıklık sistemi gibi özel vitaminlerin yanı sıra birçok vitamin bileşiminin olduğu multi vitaminlerde bulunmaktadır. Kedinizin yaşını, sağlık durumunu, ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ve veteriner hekiminizin önerisiyle doğru ürünü seçebilirsiniz.

KÖPEĞİM İÇİN HANGİ VİTAMİNİ KULLANMALIYIM?

Köpek vitaminleri evcil dostlarımızın optimal vücut sağlığını desteklemede etki göstermektedir. Köpeğinizin yaşı, sağlık durumunu ve ihtiyaçları doğrultusunda veteriner hekiminizin tavsiyesi ile uygun vitamini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Büyüme dönemindekiler ve hamile olanlar için yavru köpek vitamini, deri ve tüy problemi yaşayan köpekler için B ve E vitamin grupları içeren vitaminler tercih edilebilir. Vitaminler vücuttaki açığın kapanmasına yardımcı olurken bağışıklık sistemini de desteklemektedir.

Vitaminin yanı sıra evcil dostlarınız için seçeceğiniz mama da oldukça önemlidir sağlık açısından. Kaliteli bir kedi maması veya köpek maması ile birlikte kullanacağınız vitamin temelin sağlam olmasında etki gösterecektir.

https://www.petbesinleri.com.tr/