Hitler Kimdir ? Gizemli Hayatı Ve Ölümü Hakkındaki Dosya

hitler kimdir

Hitler Dünyanın Belkide Gelmiş Geçmiş En Farklı İnsanlarından Biri.. Peki Hitler’in Ailesi Ve Karanlık Geçmişi İle İlgili İlginç Bir Yolculuğa Çıkmaya Hazır Mısınız ? Hazırsanız Başlayalım…

İçerik Kaynağı

‘’İnsanlardan nerden geldiğimi bilmemeli, hangi aileye mensup olduğumu asla öğrenmemeli.’’ -Adolf Hitler

İşte böyle demişti. Almanya’daki Nazi rejiminin gizemli diktatörü Hitler. Peki Bu sözle anlatılmak istenen neydi ? Neyden bu kadar korkuyordu ? Yoksa soykırıma uğrattığı Yahudilerden biri miydi ? Yada daha fazlası.. İşte bu yazımızda sizlere Hitlerin karanlık geçmişi, ailesi ve yaşantısı ile ilgili çok ilginç anektodlar ve bilgiler aktaracağız. Bizi takip etmeye ve yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmaya devam edin lütfen…

Hitler Nazi’lerin kurucusu ve amacı safkan Alman ırkını yaratmaktı. Bunu hepimiz biliyoruz.Peki acaba Hitler safkan bir Alman mıydı ?

Aksi takdirde kökeni nerelere kadar dayanıyor olabilirdi ? İşte bu sorular onun hiçbir zaman öğrenilmesini istemediği bilgilerin başında yer alıyordu. Bu bilgilerin bilinmemesi için elinden gelen her şeyi yaptı. Ama gerçek elbet bir gün ortaya çıkar. Hiçbir şey sonuçsuz ve karanlıkta kalmaz. Elbet bir gün belki 100 sene sonra belkide 500 sene sonra her şey gün yüzüne çıktığında belkide bütün tarih baştan yazılacaktı.

Hitlerin Ailesinde Akıl Hastaları Ve Katiller Çoğunlukta Mıydı ?

Bu soru bence çok olası bir soru olacak ki kendisi de bir akıl hastası ve katildi. İşte bu durumda bizde kendisinin geçmişi ve aile bireyleri hakkında bilinmeyenler konusuna giriş yapacağız. Bakalım Hitler Kimmiş ? Sakladıkları Neler Var ?

Hitler… Bir Diktatör

1889 yılında Avusturya’da dünyaya gelen Hitler, gerçek anlamda ironik bir şekilde söylüyorum istediği şartları sağlayabilecek bir safkan alman bile değildi. Tamamen fakir bir aileden gelen Hitlerin babası bir gümrük memuruydu. Oğlunun da kendisi gibi bir memur olmasını istemişti hep. Ama o her zaman daha fazlasını istiyordu. Hiçbir zaman sıradan bir memur olmak istemeyen Hitler, bu hayatın kendisine göre olmadığını sıklıkla dile getiriyordu. Bu yüzden ailesi ile sürekli sorunlar yaşıyordu.

Ressam Olmak İsteyen Hitler..

Ne ironik değil mi ? İleride bir canavar olacak Hitler, başlarda ressam olmak istiyordu. Tuvaller ve paletlerle çok ilgileniyordu. Boyalarla yaşamak, renklerle duygularını anlatmak isteyen bir çocuktu başlarda.. Sonra ne yaşandı da bu derece kötü bir insan oldu onu hiçbir zaman bilemeyeceğiz. Ama bildiğimiz bir şey var. Gerçek sanatçı asla bir insana veya canlıya zarar veremez. Ben bu konu hakkında da bazı yanılsamalar olduğunu düşünüyorum. Hitler’in amacı muhtemelen daha farklıydı.

Ailesi

Anne ve babasının uzaktan kuzen olduğunu, yani akraba evliliğin bir sonucu olarak dünyaya geldiğini söyleyebiliriz. Babasının ismi Alois, öz yeğeni olan Klara ile evlenmişti. Ailesi asırlardır bu durumdaydı. Yani ailenin yüzde yetmişi bu şekilde akraba evliliği yoluna gidiyordu. Belki de bu yüzden ailedeki akıl hastalıklarını açıklayabiliriz. Bazı tarihçilere göre Hitler’in annesi ve babası akraba olduğundan dolayı, Vatikan’dan alınan özel bir izin sayesinde evlenebilmişlerdi. Alois Hitler yani babasının ilk eşinden Alois Jr. ve Angela isimi iki evladı oldu. Bu kişiler Hitler’in üvey kardeşleriydi. İkinci eşi yani akrabası olan Klara’dan ise 6 tane evladı oldu. Am içlerinden sadece iki tanesi yani Hitler ve kız kardeşi Paula hayatta kalabildi. Geri kalanlar daha çok küçükken hayata gözlerini yumdular. Bu durumda üvey kardeşleri haricinde Hitler’in tek öz kardeşi Paula’ydı. Hitler daha çok küçükken 14 yaşlarındayken babasını, 18 yaşındayken de annesini kaybetti.

Kavgam Kitabında Hitler Ve Ailesi

Biliyorsunuz Hitler’in ünlü bir kitabı vardır. KAVGAM kitabında Hitler biraz da olsa ailesinden özellikle de babasından bahseder. Kitapta annesini çok sevdiğini, babasına ise saygı duyduğundan bahsediyordu. Ona göre babası aslında ona iyilik yapmak amacıyla baskı uygulayan bir insandı. Hitler’in baba tarafından dedesi gezgin bir değirmenciydi. Bu yüzdendir ki Avusturya’yı kasaba kasaba, köy köy gezdiğini biliyoruz. Dedesi 1842 yılında yani tam 47 yaşına bastığında köylü bir kadın olan Maria ile evlendi. Maria 5 sene önce gayri meşru bir çocuk dünyaya getirmişti. İşte o çocuk Hitler’in abbası Alois Hitler’den bir başkası değildi.

Hitler’in Askerlik Yılları

Hitler vatanına çok bağlı bir kişiydi. O yüzden de I. Dünya Savaş’ında her zaman ön saflarda yer aldı. Hatta savaşa bir mektupla, gönüllü olarak katılmak istediğini belirtti. Savaştan önce tarihler 1909-1910 yıllarını gösterdiğinde parklarda bazen de bulabildiği sığınma evlerinde uyuyan Hitler, gerçek anlamda sefil bir hayat sürüyordu. Bir çok insana göre o iflah olamazdı.

1918 yılının serin bir Ekim gününde Batı Cephe’sinde savaştığı sıralarda zehirli toksik bir gaza maruz kaldı. Bu durumdan ötürü gözlerini kaybetmekle karşı karşıya kaldığı bilinmekte. Bu korku onun içerisinde her zaman varoldu. Korkuyu iliklerine kadar hissetmişti. Haftalarca hatta bazı kaynaklara göre aylarca hastanede kalmıştı.

Hitler’in Büyük Hayal Kırıklığı

Gözlerini tekrar açabilecek duruma geldiğinde büyük bir hayal kırıklığına uğramıştı. Birinci Dünya Savaşı bitmişti. Savaşın bitmesi bir yana en çok korkutuğu şey olan savaşı kaybetme korkusu gerçek olmuştu. Almanya ciddi şekilde yenilgiye uğramış ve teslim olmuştu. Hitler bu kararlar sonrasında büyük bir buhran geçirdi, adeta yıkıldı.

Hitler, Almanların Başındaki Komutanların Ve Yöneticilerin Kendi Ülkelerini Sattıklarını Düşünüyordu. Ona göre bu kişiler bir vatan hainiydi.

İşte Hitler ve Almanya böyle durumları yaşarken, kendisinde ciddi bir karar verme süreci baş göstermişti. Ve kararını verdi. Politikaya girecekti. O da kendi ülkesinin kaderini belirlemek ve ülkesini bu çıkmazdan kurtarmak istiyordu Savaş onu ciddi şekilde değiştirmişti. Eski halinden eser bile kalmamıştı. Büründüğü bu yeni kişilik onu çok daha karanlık ve sert bir kişilik yapmıştı.

Hitler Ve Üvey Kardeşi Alois Arasındaki Anlaşmazlıklar

Hitlerin üvey kardeşi Alois Jr. İrlandalı bir kadına aşık olmuştu. Bu kadından bir William Patrick isimli, bir evladı dünyaya gelmişti. Onun için her şeyden farklı ve uzakta yeni bir başlangıç yapma imkanı vardı. Ama o öyle yapmadı. Adolf Hitler ile uğraşmaya kararlıydı. Onun başına büyük belalar açacaktı.

Alois JR’nin İlk İcraatı

Alois Jr. Hitler’e karşı adeta sessiz bir sabaş açmıştı Onun için varını yoğunu Hitler’i bitirmek için harcadı. İlk icraatı ise ailenin sırlarını ve bilgilerini satmak olacaktı.. Adolf Hitler de boş durmuyordu. Almanya tekrar yükselişe geçtiğinde çok daha ciddi görevler için her yere yazılar yazıyordu. Ancak Alois kararlıydı. Hitler’i bitirecekti. Hitle bu aile sırlarının satıldığını öğrendiğinde çılgına dönmüştü. Adeta üvey kardeşine kan kusmuştu. “Şansölye olmama ramak kalmışken kendi kanımdan darbe yiyordum” diye sitemler ediyor, ona ulaşamadığı içinde çıldırma seviyesinde bir hayat yaşıyordu. Hitlere her şeye rağmen halkın desteğini kazandı ve 1933’te şansölye oldu. O artık Almanya’nın başındaki kişiydi. William Patrick ise Hitler’den yararlanmak için her şansı değerlendirdi.Elinden ne gelirse yapmak istiyordu. Hitler ise her şeye rağmen onu kazanmak istiyordu üvey kardeşine Berlin’de bir iş buldu çalışmasını söyledi, fakat William’ın gözü yükseklerdeydi.

Opel Firmasından Üvey Kardeşe Kıyak

Opel Firmasında üvey kardeşine bir iş bulan Hitler , onun doğruyu bulabileceğine inanıyordu. Ancak hiç de öyle olmayacaktı. Ona gerçek anlamda şanslar tanıyor, tıpkı ileride ailesine destek olan Yahudi doktora yaptığı gibi merhamet gösteriyordu. William’ın babası olan Alois Hitler üzerinden ciddi şekilde para kazanıyordu. Daha zahmetli bir iş yapmak istemiyordu bile. Alois’in Almanya’da bulunan Alois isminde bir lokantası vardı. İnsanları ismi ve Hitler’e olan yakınlığı ile etkilemek istiyordu. Onun Hitlerin kardeşi olduğunu öğrenince lokantaya akın akın gelen insanlar zamanlarını sürekli orada geçiriyorlardı. Gel zaman git zaman Alois’in restoran işleri çok büyüdü. Ama lokantanın kiracısıydı. Mülk sahibi bir yahudiydi. Bu yüzden Hitler’e Yahudi olan lokanta sahibini anlattı.Ona göre artık Yahudi mülk sahiplerinin Almanya’dan kovulması gerekiyordu.Hitlerin devreye girmesi elbette işe yaradı Yahudi dükkan sahibi Almanya’yı terk etmek zorunda kalmıştı. Adam o kadar korkmuştu ki Lokantayı devretmekle kalmadı Hollanda’ya kaçtı.

II. Dünya Savaşı Sonrası William Patrick Ve Annesi ABD’ye Kaçtılar

Savaş başladıktan sonra William Patrick annesiyle birlikte hemen Amerika’ya kaçtı. Muhtemelen Almanlara kaşrkı bir antipatileri söz konusu değildi. Ama söz konusu olan Hitler olunca.. Onu bitirme istekleri, muhbir olmak ve bilgilerini satmak oldu. ABD’den Almanya’daki amcasına çok ağır sözler söylüyordu.”Umarım amcamın saltanatına son verirler. ” sözleri tüm dünyada yankı bulmuştu.

William’ın Annesi de Boş Durmuyordu. O da oğlu gibi Hitler’i Bitirmek İçin Ciddi Şekilde Çaba Sarf Ediyordu..

William Patrick’in annesi de Hitler ile ilgili ENİŞTEM isimli bir kitap yayınladı. Tabii bu dev bir sansasyon yaratmıştı. Adolf üzerinden para kazanmayı bir meslek haline getirmiş bu aile, daha sonraları daha büyük kazanç kapıları da keşfedecekti. Tüm ABD’yi karış karış gezdiler, ve Amerika’nın azılı düşmanı olan Almanya ve Hitler hakkında ciddi eleştirilerde bulundular. Paneller verdiler..

Patrick’in Nefreti Onu ABD Donanmasına Katılmaya Kadar Götürdü.

Çok ilginçtir ki Babası bir alman annesi de bir İrlandalı olan Patrick Amerikan Donanmasına kabul edilmişti. Ve tek amacının amcasını öldürmek olduğunu söylüyordu. “Amcamın ölmesinde aktif rol almak istiyorum” diyordu. 2 yıl normal standart bir tayfa olarak görev yaptı. Ee her çıkışın bir inişi var tabii. Daha sonralarda ilgileri farklı bir yöne kayınca Patrick’te tarih sahnesinden silindi ve gitti.

“Hitler Bir Yahudi” Sözleri Tüm Gazetelerde Manşet Oluyordu

O dönem savaşın en kötü yıllarıydı. Bu sıralarda William ve annesinin anlattıklarından etkilenen gazeteler birbiri ardına manşetleri atıyordu. Hitler bir Yahudi, Yahudi Hitler vb..

Hitler İsmi Nereden Geliyordu. Polonya’da Yaşayan Yahudi Topluluğunda Önemliydi.

Hitler ismi Alman saf kan bir isim miydi ? Aksi takdir de bunun bir Yahudi ismi söylentisi tüm dünyayı sarmıştı. Onlara göre Hitler ismi Polonya’da yaşayan bir Yahudi topluğunda çok ilgi gören önemli bir isimdi. Hitler’in özel sekreteri Martin, tarihler 1944’ün Ocak ayını gösterdiğinde gizli bir belge ele geçirdi. Belgede Hitler’in aile geçmişi hakkında ciddi bilgilere yer veriliyordu. Hitlerin Avusturya’daki akrabaları ve aile üyeleri Nazi gizli servisi tarafından bulunmuştu. Yani belgede böyle deniyordu. Ortaya çok garip bir tablo çıkmıştı. Naziler onları yarım akıllı, deliler olarak tasvir ediyorlardı. Yani Hitler’in akrabaları deli olarak kayıtlara geçirilmişti. Hitler’in Avusturya’daki birçok kuzeni de akıl hastasıydı, hatta atalarında bu oran çok daha yüksekti. Hitler’in akıl hastası kuzenlerinden birisi, Nazilerin öldürdüğü yüz’lerce engelli insanların arasındaydı. Hatta belgelerde dahası da vardı. Tetiği çeken ve öz kuzenlerini öldüren isimlerden birisi de bizzat Adolf Hitler olmuştu.

Hitler’in Soy ağacı Tartışması

Daha öncede belirttiğimiz gibi o dönem Hitler’in Yahudi kanı taşıyor olması hem kendi iktidarı için hem de Almanya için büyük bir felaketle sonuçlanabilirdi. Hitler soy ağacını çıkarması için Karl Frederick ismindeki bir geçmiş secere uzmanında yardım istemişti. Bu kişi Frederick’ten başkası değildi.Kendisi Hitler’in geçmişini uzun bir süre araştırdı ve 100-200 yıl kadar geriye gitmeyi başardı. Hitler sonuçtan ciddi şekilde memnundu ve belgenin yayımlanmasına izin verdi. Fakat belgede gözden kaçırdıkları çok çok ilginç bir ayrıntı vardı, Salomon…

Salomon İsmi De Neyin Nesiydi ? Hitler’in dedelerinden birisinin Salomon Olması Akıllara Yine Aynı Soruyu Getiriyordu. Hitler Yahudi Mi ?

Bu isim ciddi şekilde Yahudi kaynaklı bir isimdi. Tüm filologlarda aynı fikirdeydi. Gözden kaçan bu ilginç ayrıntı belkide sonları olabilirdi. Yayınlanmış olan soy ağacı belgesi bırakın Hitler’iaklamayı, aksine ciddi şüpheleri kuvvetlendirecek durumlar ortaya koyuyordu.

20.yy 1900’lerin ilk yıllarında birkaç Yahudi, Amerika’ya göç etmişti. Bu Hitler soyadı taşıdığı iddia edilen kişiler büyük bir muamma taşıyordu. Hitler’in geçmişine ait belgeler savaştan sonra saklandı. Belgeler kütüphane raflarının arkasındaki gizli geçitlere yerleştirildi. Gizli ve kapalı odalar arkasında saklanan belgeler içerisinde acaba neler vardı ? İçlerinde Hitler’in Yahudi olduğuna dair bir kanıt, herhangi bir ipucu olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü eğer öyle olsaydı bu belgeler çoktan gün yüzüne çıkarılırdı. Ama Hitler’in safkan Alman olmadığı da çok netti.

Kuzen Erna’dan 400 Sayfalık Bir Kitap

Hitler’in kuzeni Erna’da ailenin geçmişi hakkında 400 sayfalık bir kitap yazmıştı. Bunu basmak istiyordu ancak bir şekilde kitap yayına alınamadı. Kitap’ta Hitlerin çocukluğu, babasının aşırı derecede disiplinli tavırları, Aile içi şiddet gibi konular yer alıyordu. Kitapta anlatılana göre Hitler’in babası oğlunu sürekli darp ediyor ve ona şiddet uyguluyordu. Annesi de evladını korumak için kendini siper ediyordu tabii. Bu durumda ona da şiddet kaçınılmaz bir hal alıyordu. Hitler bu yüzdendir ki annesine aşırı derecede düşkündü. Bir çok insan Hitler’in aslında bir anne kuzusu olduğunu düşünüyordu. Bu görüş bana çok saçma geldi. Çünkü her çocuk aslında ana kuzusudur zaten. Babası bir gün aşırı alkol sonucu bir anda yere yığıldı ve hayatını kaybetti. Hitler’in babası ciddi anlamda despot ve sıkıntılı bir insandı. Hitler onu sevmiyordu ama en çok korktuğu ve sevmediği kişi haline gelmesi kaçınılmazdı. Hayat onu öyle yönlendirmişti. Ya da içinde bir yerlerde her zaman şeytani duygular taşıyordu bilinmez..

Hitler’de Aile Geleneğini Bozmadı. Akrabasına Aşık Oldu..

Hitler bir gün tatil yaparken üvey kardeşi Angela’nın kızına aşık oldu. Kızın ismi Geli’ydi. Geli ise ona aşık değildi fakat ona duyulan saygıdan dolayı müthiş bir hayranlık duyuyordu. Adeta ona karşı duyulan saygı Geli’yi etkilemişti. Daha sonralarında Adolf Hitler ile birlikte birçok seyahate katıldı ve onu sevdi. Ancak kadın için çok karanlık zamanların başlamasına az kalmıştı. Daha sonralarında Adolf Hitler’i bir canavar olarak tanımalayacaktı. Benden istediklerini kimse bilmiyor diyordu. Geli Hitler’in evinde kaldığı 1931 senesinde intihar etti. Acaba intihar mı etmişti ? Hitler’in tabancasını aldı ve hayatına son verdi. Yani zabıt raporlarında bu şekilde belirtiliyordu. Belki de bu emri Hitler vermişti. Hitler’in emirlerine karşı gelmekte acılı bir ölüm olduğundan Geli’de korkmuş olabilirdi. Geli’nin hikayesi hep büyük bir gizem olarak kaldı. Kendi akrabasına aşık olan Hitler’in sevgisi genç kadının sonu olmuştu. Hitlerin üvey kardeşi iki eşe sahipti kız kardeşi Paula’nın eşi toplu bir katliam yapmıştı. Yani ailecek normal bireyler değillerdi. Bu kadar araştırma boşuna olmamıştı.

Normal Olmayan Aile Bireyleri

  • Yeğenlerinden birisi intihar etti.
  • Bir diğeri fedailerinden birisi tarafından öldürüldü.
  • Başka bir yeğeni Doğu Cephesinde öldü.

Hitler ise geçmişini gizlemek için kendince kusursuz planlar yapmaya devam ediyordu. Tüm belgeleri sonsuz kadar yok etmek asıl amacıydı. Bu gizli plan ve isteği hakkında konuşmayı herkese yasakladı. Konuşulanlar bir şekilde infaz ediliyordu. 1930 yılında aynen şu sözleri sarf etti: ‘’İnsanlardan nerden geldiğimi bilmemeli, hangi aileye mensup olduğumu asla öğrenmemeli.’ Yani Hitler bu derece geçmişinden korkan bir kişiliğe sahipti.

Hitler’in Yeğeni Patrick’in Hazin Sonu

Hitler’in diğer yeğeni, Patrick’in üvey kardeşi Heinz , en korkunç cepheye yani doğu cephesine gönderildi .Savaşın içindeydi. En zoer şartlarda, en zor yerlerde görev aldı. Düşmanla birebir savaştı. Topçu birliğinde telsiz astsubayıydı. Abisinin aksine hiçbir ayrıcalık istememiş savaşmayı tercih etmişti. Özellikle ona ayrıcalık teklif edildiğinde, bu teklifi ciddi bir şekilde reddetmişti. 1942’ye kadar ülkesi için canla başla görev yaptı, Ancak o tarihte Sovyetler yani bugünkü Rusya tarafından esir alındı ve bir hapishaneye gönderildi. Sovyet hapishanelerinin durumu ortadaydı. Hala bile Rusya’daki hapishanelerdeki insanların çok kötü şartlarda yaşamlarını sürdürdükleri iddia ediliyor. Heinz’in Hitler’in yeğeni olduğu biliniyordu, çok kötü işkenceler gördü ve yıllar sonra hayatını kaybetti.

Hitler’în Akrabaları, KGB, Bavyera Alpleri

Ruslar Avusturya’ya girdiklerinde, yakaladıkları tüm esirleri aldılar ve Hitler’in büyük annesinin mezarlığına götürdüler. Amaç büyük annenin mezarlığını bulmak ve Hitler’i aşağılamaktı. Mezarlığı kazdırıp büyük annesine ait bir şeyler bulmalarını emrettiler ama burası fahri bir mezarlıktı gerçek mezar burası değildi. Yanlış bir mezarlığa gelmişlerdi. Sovyetler Hitler’le bağlantısı olan herkesi ölüm listesine eklemişlerdi. Ona göre Hitler ile en ufak bir bağlantısı olan herkes düşmandı. Avusturya’da yaşayan Hitler’in uzak kuzenlerini bulduklarında hemen onları da esir aldılar. Bunun için ciddi şekilde ajanlık faaliyetleri yürütüldü. KGB ‘de işin içindeydi. Onları yakalayıp esir aldıklarında, 25 sene ağır işlerde çalıştırdılar ve evlerine geri dönmelerine asla izin vermediler. Hitler ise savaş tam olarak son bulmadan hemen önce Nisan 1945’te asistanı Julius’a çok özel bir görev verdi. “Git ve gizli dosyalarımı yok et.” Asistanı Bavyera Alplerine gitti. Burası bir karargahtı. Almanların karargahları o dönem çok gizliydi. Çünkü çok tehlikeli ve gizli projeler bu şekildeki gizli yerlerde üretiliyordu. Ayrıca devlet ve hükümete ait gizli belgeler de burada saklanıyordu.. Bavyera Alpleri Savaşın uzağında, sessiz sakin bir yerdi. Asistanı Alplere vardı ve Hitlere ait tüm dosyaları yok etti.

Hitler’in kardeşi Paula takma bir isimle Avusturya’da yaşıyordu. Onunla yapılan bir röportajda pişman olmadığını, abisinin doğru olanı yaptığını söyledi. Abisinin arkasındaydı. Hiçbir zaman da bu kararından geri durmadı.

Paula’nın Hitler Hakkındaki Düşünceleri Ve Hitler’in Ölümü

” Napolyon da döneminin en nefret edilen ismiydi, ama bugün bir halk kahramanı .Abimin de aynı yoldan gittiğini düşünüyorum.” Yahudi katliamı olaylarında ise abisinden çok yanındaki subayların parmağı olduğunu söyledi. Yani opnu etkilemişlerdi, ayrıca manüpüle edildiğini iddia etti. Yeğeni William Patrick Amerika donanmasındaki görevi bittikten sonra ortadan kaybolmuştu. Daha sonra kimliğini değiştirip, Amerikan vatandaşlığına geçtiği öğrenildi. Çünkü eğer aynı kimlikle yaşasaydı. Nazi gizli servisleri onu ilk buldukları yerde infaz edeceklerdi. Patrick 1987’de öldü. Babası Alois ise 1956’da öldü. Hitler’in diğer üvey kardeşi Angela 1949’da öldü. Tek öz kardeşi olan Paula Hitler’de 1960’te öldü. Hitler savaşın sonlarına doğru Eva ile evlendi. Ona çok aşıktı. Ancak sadece 1 ay sonra ikisi de ölümü tercih etti. Hitler’in günümüzde yaşayan birçok akrabası ve dosty hala kimliklerini gizliyor. Hiçbiri medyaya veya herhangi mecraya çıkmıyor. Sessiz ve sakin bir yaşam sürüyorlar.

Bitirirken

İşte bir devir böyle kapandı. Hitler’de yaşadı, kendince bazı hayallerini yerine getirmek için çaba sarf etti. Ancak bu hayallerini gerçekletirirken bir çok insanın kaderini, ailesini ve hayatını çaldı. Hayatı boyunca kimileri tarafından sevildi ve kimileri tarafından nefret edildi. Şimdilerde ise zalim bir diktatör olarak anılmaya devam ediyor..

Özgün yazılar kategorimize göz atmayı unutmayın. Bu ve benzeri yazıların gelmesini istiyorsanız lütfen yorum yaparak ve bizleri sosyal medyada paylaşarak destek olun..

Yararlandığım Kaynak

Kaynak 1