Aşk Güven Ve Kıskançlık

ask

Herkese merhabalar. Öncelikle bu yazıdaki fikirler bireysel düşüncelerimdir. Yaşanmışlıklar sonucu,bir ilişkinin veya duygu değişimlerinin neye göre ilerlediğini ve yön aldığını konuşacağız. Keyifli okumalar.                                                                                                                                                                                                      

1-) Aşk                    

  Aşk,bir insana hissedebilinecek en saf ve temiz duygudur. Bir çıkar veya takıntı sonucu oluşmadığından eminsek tabi.Tek taraflı yaşanan aşk,bizi en çok zorlayan,üzen bazen de küçük tebessümlere sebep olan durumdur.Bu durum da yapabilceğimiz tek şey,sonuna kadar gitmektir.Bunu göze alıyorsak eğer kaybedecek bir şeyimizde yoktur zaten.Zorlandığımız durumlar,karşımızdakinin bize karşı bir şey hissetmediğini bilip kendimizi bu duruma göre yönlendirmeye çalışmak,dikkatini çekmek için girdiğimiz belki komik belkide can sıkan durumlardır.Bu gibi durumlarda  kendiniz olmaktan çekinmeyin.Kendinize yön vermeyin ve kalbinizi dinleyin. Doğru yolu o bulacaktır zaten.Şimdi gelelim karşılıklı aşka;                      

Dünyayı daha çekilir kılan bu durumda da,bazen hüzün ve bazende mutluluk gibi duyguları yine yaşarız.Önemli olan bir beklenti içine girmeden,karşınızdakini sadece olduğu gibi sevmektir.Üzüntünüzü paylaşın,mutluluğunuzu paylaşın ve en önemlisi onunda üzüntüsünü ve mutluluğunu paylaşın.Birbirinizi rutin hayattan uzaklaştırın.Yeri geldiğinde bir aile ferdi gibi,yeri geldiğinde bir çocukluk arkadaşı gibi ve yeri geldiğinde aşkını paylaştığı kişi gibi olun.En önemli kural ise aranızda ki saygıyı hiç bir zaman kaybetmeyin.Yeri geldiğinde sinirleneceğiniz durumlar yaşabilirsiniz.Ancak kontrolsüz öfke büyük pişmanlıklar ve büyük sorunlar ortaya çıkarabilir.Bu gibi durumlarda sakinliğinizi koruyun veya sakinleştikten sonra bir çözüm bulmaya ve ortak noktada buluşmaya çalışın. Unutmayın ki hiçbir durum bir kadına şiddet uygulama ve hakaret etme hakkı tanımaz.Aynı durum erkekler içinde geçerli.Bir birey olarak fiziksel tartışmada ve sözlü atışmadan kaçınınız.Gereken saygıyı koruduğunuz sürece,dünyayı kendiniz için daha güzel hale getirebilirsiniz.

2-) Güven

Bir ilişkinin olmazsa olmazıdır.Zamanla kazanılır ve çok kısa zamanda kaybedilir.Gerekli güveni kazanmadan kendinizi bir beklenti içine sokmayın.Daha sonrasında sizde derin yaralar bırakabilir ve belkide atlatamayacağınız sorunlara sebep olabilir. burda yapabileceğiniz tek şey zamanla gözlemlemek.

3-) Kıskançlık 

Özellikle ülkemizde bir çok kadın cinayetine sebep olan duygu çeşididir.Aşırı dozda kıskançlık,ani sinir patlamalarına,gereksiz kavgalara aranızdaki güveni belkide aşkı bile bitirebilecek güçtedir.Oysaki yapmamız gereken şey çok basit.Erkek ve Kadın olarak kimsenin hayatını sadece kendi üstünüze kuramazsınız.Bu durum iki kişinin birbirlerini stresten uzaklaştırması gerekirken,daha büyük sıkıntılara ve kıskançlık krizine götürür.Siz siz olun bu durumdan uzak kalmaya çalışın.

4-) Aşk Güven Ve Kıskançlık

Şimdi gelelim bu üçünün bağdaştığı noktaya.Güven aşkı doğurur ve kuvvetlendirir.Kıskançlık ise,güveni ve aşkı gereksiz yere zamanla bitirir.Size tavsiyem,bir daha yaşamayacağınız,belkide yarın veya saatler son bulacak olan hayatınızı mutlu geçirin.Gereksiz kıskançlıklarla birbirinizi üzmeyin.Belkide artık çekemediğiniz hayatı onunla güzelleştirin.Beraber eğlenin,gezin ve mutlu olmaya bakın.Kendiniz olmaktan asla korkmayın ve ne olursa olsun birbirinize zarar vermeyin.Ölmektende korkmayın yaşamaktanda.Şartsız koşulsuz sevin,sevin ki korkacak hiçbir engeliniz olmasın bu hayatta. Sevgilerle…