Whatsapp’ta Yeni Özellik. Artık Instagram Ve Telegram’a Benzeyecek

whatsapp

Whatsapp’ta Yeni Özellik. Whatsapp yenileniyor. Whatsapp’a gelen yeni güncelleme ile mesajlara emoji ve tepki verme özellikleri eklenecek.

Android  2.22.8.3 beta sürümü ile yeni gelen özellikler Whatsapp’ın iyice hızlanan yarışta bende varım demesi olarak algılandı. Artık Whatsapp’ta instagram ve telegram gibi özelliklere sahip olacak. Kullanıcıların yeni gelen mesajlara anlık tepki vermelerinin yolu açılacak.

Mesaj tepkilerinin yolu açılıyor.

Whatsapp yeni gelen beta sürümü ile mesaj tepki özelliğini kullanıcılar ile paylaşmaya başladı. Aslında Telegram ve Instagram gibi uygulamalarda var olan bu özellik, şimdi de whatsappta olacak. Whatsapp’ın bu özellikleri yeni sürümlerine eklemesi beklenen bir güncellemeydi. Ancak bu kadar hızlı gelmesi beklenmiyordu. Artık kullanıcılar bu yeni özellikleri 2.22.8.3 güncellemesi ile deneyimleyebilecek.

Kullanıcılar, mesajlara uzun süre basarak söz konusu olan mesajın yukarısında çıkan ek kayan menüsünden çeşitli emoji tabanlı tepkileri verebilecek.

 whatsapp

6 TEPKİ VAR

Beta sürümünde 6 tepki olarak başlayan emojiler ileride artacak gibi gözüküyor. Bunlar; beğeni, gülmek, kırmızı kalp, şaşırmak, üzülmek ve teşekkür olarak belirlenmiş. Sizlerde yeni sürümü deneyerek bu özellikleri kullanmaya hemen başlaabilirsiniz. Ancak beta sürümü güncellemeyen kullanıcılar bu özellikleri kullanmak için beta test sürümünün bitmesini eklemek durumunda.

Şirket takvimine göre yeni özelliğin ne zaman tüm kullanıcılarda kullanılmaya başlandığı belli olmazken bu sürenin çok uzamaması düşünülüyor.

Arama Sonuçları

İnternet Kategorimize Göz Attınız mı?