Uncopy Eklentisi WordPress’te, Yazılarınızın Kopyalanmasını Engeller

uncopy 1

Uncopy Eklentisi WordPress Websitenizi, Yazılarınızın ve Resimlerinizin Kopyalanmasını Engeller Site içeriğinizin kopyalanmasını engelleyin. Artık yazılarınızın kopyalanmasından bıktınız mı? Sizde mi özgün yazılarınızın bilmediğiniz başka platformlarda yayınlanmasından rahatsızsınız. İşte bu yazımız tam size göre. Bu eklenti ile birlikte farenin sağ klik tuşu deaktif olmuş oluyor. Bu durumda resimlerinde sağ tıkla indirilmesi veya kaynak kodlarına bakarak indirilmesi de engellenmiş oluyor. Peki nasıl?

Eklentimizin İsmi UnCopy

uncopy

Uncopy eklentisinin bedava olduğunu belirterek söze başlamak isterim. Pro versiyonları da vardır. Ancak bana göre bedava versiyonu da yeterli.

 

UnCopy ücretsiz olarak kullanılabilir. Pro sürümü arka uç koruması sunar, bu durumda içeriğinize erişimi devre dışı bırakabilirsiniz. Tabi pro versiyonları ücrete tabii. Ayrıca sağ tıklamaları web sitenizin yalnızca belirli bölümleriyle sınırlayabilirsiniz. Bu durumda belirli bölümlerin kopyalanmasına veya resimlerin indirilmesine izin vermiş olursunuz.

Bu eklentinin reklam engelleme eklentisi dediğimiz adblocker‘ı engelleme özelliği de mevcuttur. Bu sayede kullanıcı siteye devnam etmek istiyorsa tarayıcısının adblocker özelliğini devre dışı bırakmalıdır.

uncopy wordpress

 

Ayrıca son olarak program ile ilgili “Öğeyi Denetle” kaynak kodu göster aracını da devre dışı bırakabilir. Bu durumda sitenizden yazılarınızı ve resimlerinizi kopyalayamayan kullanıcılar kaynak kodu kısmından da sitenizde kullandığınız fotoğrafların linklerini bulamaz.

Nasıl indirebilirim? Tıkla İndir

Bu yazı serimizin size yardımcı olacağını düşünüyoruz. Herhangi bir sorununuzda bizlere yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz.

WordPress Eklentileri kategorimize göz atın

Reklam ve işbirliği için tıklayın.

Wp-reset eklentisi google arama sonuçları