Termal Ateş Ölçer Cihazları Hakkında Merak Ettikleriniz ve Kullanım Yöntemleri

1

Hastalıklarla mücadele sürecinde önem kazanan ve salgının yayılım hızının düşürülmesinde hem bireysel hem de kurumsal firmalara kolaylık sunan ateş ölçer sistemleri hassas ısı sensör yapısıyla günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Konumlandırıldığı alandaki insanların ateşlerinin ölçülmesi ve yüksek ateş riski bulunan kişilerin tespit edilmesi, termal ateş ölçer sistemler aracılığıyla yapılmaktadır. Bu sayede çalışma alanlarında, işletmelerde ve toplumsal alanlarda hastalığın yayılım hızı minimal düzeye indirilmekte, olası bir bulaş durumu ortadan kaldırılmaktadır.

Termal Ateş Ölçer

Salgın Sürecinde Öncelikli İhtiyaç

Tercihe göre maske kullanmamış kişilerin de tespiti sağlanabilmektedir. Üzerinde bulunan 6 sıcaklık sınırı, video kayıt imkanı gibi özellikler ateş ölçüm cihazı tercihlerinde büyük avantaj sağlamaktadır. Uygulamada kullanılan ateş ölçer termal kameralar ile vücut sıcaklığının doğru değerlerle ölçülmesi toplum sağlığının en önemli göstergelerinden biridir.

Hastalık ve Bulaş Riskine Karşı Ateş Ölçerler

Ateş ölçer sistemlerde bulunan termal kamera vücut sıcaklığını belirli bir mesafeden ölçer ve kişinin ateşinin tespit edilmesini sağlar. 5 metrelik mesafeden dahi ölçüm yapılabilmekte, ateşin ölçüldüğü noktalardan (el bileği, boyun, alın vb) kişinin ateş seviyesi öğrenilebilmektedir. Eğer kişi uzaktan ateş ölçer cihazda standart ateş parametrelerinden yüksek bir dereceye sahipse cihaz uyarı vermektedir. Aynı zamanda ateş ölçme aleti sesli ya da görsel şekilde alarm vererek ortamda bulunan riskli kişinin anında tespit edilmesini sağlar.

Termal Ateş Ölçer

Yaşamın Her Alanında Kullanılabilir

Piyasadaki en iyi ateş ölçer sistemler günümüz salgın sürecinde kişilerle temas edilmeden ateş ölçümü yapabilmelidir. Buna bağlı olarak temassız ateş ölçer sistemler kişiye herhangi bir temas durumu olmadan ateş ölçümü yapılmasını mümkün kılar. Mağaza giriş çıkışlarında, kurumsal firmaların kapı girişlerinde ve farklı katlarda, kısacası yaşamın tüm alanında vücut ısısı ölçen termal kamera yardımıyla müşterilerin ve çalışanların ateşleri ölçülebilmektedir. Bu sayede yeme, toplanma, çalışma gibi günün önemli faaliyetlerin gerçekleştirildiği alanlarda, kişiler kendilerini güvende hissetmekte ve hastalığı taşıma potansiyeli olan kişilerin mevcut sahaya girmeden evine gönderilmesi mümkün hale gelmektedir.

Bütçe Dostu Ateş Ölçerler

Sensormatic ateş ölçme sistemleri hem bütçe dostudur hem de pratik ve kolay kurulum özelliği taşır. Ayrıca termal kamera fiyatları her bütçenin sahip olabileceği tutarlar içerirken, bir defa alındıktan sonra uzun yıllar kullanım sunan kaliteli ürünler olma avantajını barındırır. Biyometrik ve kartlı geçişlere optimize edilebiliyor olmasıyla da Sensormatic ateş ölçer fiyatları için harcanan tutar minimum düzeydedir. Performans olarak bakıldığında ise uzun vadeli kalıcılık etkisi taşır. İstenilen her yere konumlandırılabilen ürünler tüm personellerin ateş ölçümlerinin kayıt altına alınmasını da sağlamaktadır. Siz de termal ateş ölçerlere ihtiyaç duymanız halinde Sensormatic’le iletişime geçebilir ve gerekli desteği alabilirsiniz.