Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir …

195496

Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir …

sanat

“Sanat insanlığın geçmişinden gelen ve geleceğe uzanan bir ışık hüzmesi’dir.” Ben de böyle tanımladım sanatı. Başlıkta da belirttiğim gibi Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ünde daha önce söylediği gibi “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir …”

Bu kadar savaş bu kadar öfke neden acaba dünyada ?

İnsanlar bu kadar yozlaşmamış olsaydı neler olurdu ? Yeryüzünde cenneti yaşayamaz mıydık ? Felsefe, sanat, müzik, edebiyat ve bilimin hakim olduğu bir dünyada yaşamayı kim istemez. Hayatımızı anlamlandırmak, her gün neden uyandım ben ya ! diye düşünmek yerine,kendimizi olumlu düşüncelere alıştırmaya çalışsak.

Sosyal düşünme platformu adı altındaki projemizde felsefe bloğu, sanat bloğu, müzik bloğu etiketlerini taşıyabilen yazıları blog’da bulabilirsiniz.

Sanat insanın kendini anlatma sanatıdır !

İnsanlar günümüzde kendilerini kimsenin anlamadığını söyleyip dururlar. Acaba sorun kendimizi anlatamamamız olabilir mi ? Kendimizi sürekli insanların görüşlerine göre şekillendirmek ne kadar doğru. Bu ne der  ? Şu ne düşünür diye hayatımızın aslında hızla ayaklarımızın altından kayıp gittiğini görmüyor muyuz ?  Sosyal düşünme platformu adı altında bir sürü gönüllü projeye destek olduk ve destek olmaya, farkındalık oluşturmaya devam edeceğiz.

Sanat, müzik, edebiyat, felsefe,bilim, psikoloji ve daha bir çok konuda yazılar yazdım. Yazmaya da devam edeceğim. Kendimi bundan mahrum bırakmak istemiyorum. Ve belkide burada yazdığım bir kelimenin bir insanı hayatında dönüm noktası olabileceğini biliyorum.  Ve bu dönüm noktası pozitif yönde olmalı. Çünkü yaşamak gerçekten güzel.

Şimdi sizlere daha önce yazdığım bir yazıdan bahsetmek istiyorum. Çok farklı bir sanat dalına gidiyoruz şimdi Filografi nasıl yapılır ? konulu makalemize de göz atmanızı tavsiye ederim. Sanat ile ilgili her türlü bilgiyi  sanat bloğu’nda bulabilirsiniz. Çok yönlü olmak sebebiyle blog da çok yönlü bir blog oldu. Ama bu blogda hep beraber var olmak benim amacım. O yüzden “Bir Fikir Ekle !” mottosunu çok kullanarak blogda  interaktif bir yazar kadrosu oluşturmak istiyorum. Herkes yazabilir, sen de yaz, düşündüklerini, fikirlerini toplumla ve dolayısıyla tüm dünya ile paylaş ! Sosyal Blog Sosyofikir.com sizlerle..