Mutlaka İzlemeniz Gereken Unutulmaz Filmler

forrest_gump

Yayınlandığı ilk günden itibaren akıllara kazınan unutulmaz eski filmler, her izlendiğinde kendine hayran bırakmayı başarıyor. Her ne kadar günümüzde çekilen filmler,  görüntü kalitesi, film efektleri ve birçok farklı detayı ile eski filmlere göre daha başarılı olsa da eski filmlerin kendine özgü lezzetinin yerini alamıyor. Birer kült film olarak adını sinema tarihine yazdıran tüm dizi ve filmler hakkında sizlere geniş bir bilgi sunan Epikse Top 100 Listesi,  mutlaka izlemeniz gereken filmleri sizler için sıralıyor:

esaretin bedeli 1Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption

1995 yılı yapımı film, vizyona girdiği günden bu yana en çok beğenilen film listelerinde ilk sıradaki yerini korumayı başarıyor. Hem kusursuz senaryosu hem de oyuncu performanslarıyla IMDB listesinin en tepesinde yer alan Esaretin Bedeli; şimdiye kadar aldığı sayısız ödül ile de başarısını kanıtlıyor.

forrest_gumpForrest Gump

1994 yılında Amerika’da vizyona giren film, öğrenme güçlüğü yaşayan Forrest Gump’ın zaman içinde inanılmaz yetenekler edinerek bambaşka birine dönüşmesini konu alıyor. Tom Hanks başta olmak üzere birçok deneyimli ve başarılı oyuncuyu barındıran Forrest Gump, günümüzde de en çok sevilen filmler listesinde yer alıyor.

Leon: The Professional

1994 yılında dram ve gerilim türünde Fransa’da vizyona giren film, Mathilda isimli küçük bir kızın soğukkanlı bir kiralık katil olan Leon ile yollarının kesişmesini ve birlikte yaşadıkları macerayı konu alıyor. Vizyona girdiği yıldan bu yana birçok ödüle layık görülen film,  Jean Reno, Natalie Portman gibi ünlü aktörlerin kusursuz oyunculuk performanslarını da izleyenleri ile paylaşıyor.

Fight Club – Dövüş Kulübü

1999 yılında vizyona giren Dövüş Kulübü,  Edward Norton ve Brad Pitt’in kusursuz oyunculuk performansı ve şaşırtıcı finali ile izleyicilerini unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Sıradan bir hayat yaşayan Tyler karakterinin başından geçen inanılmaz değişimi konu alan film, tüm dünyada en sevilen filmler arasında bulunuyor.

The Six Sense – Altıncı His

1999 yılı yapımı olan Altıncı His,  Bruce Willis ve Mischa Barton gibi oyuncuların performansları ve ilginç senaryosu ile mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinde yerini alıyor. Ölüleri görebildiğini iddia eden bir çocuğun psikoloğu ile yaşadıklarını anlatan Altıncı His’in şaşırtıcı finali izleyicilere unutulmaz anlar yaşatıyor.

Film ve Dizi Tutkunları Epiksede

Dizi, film ve kitap tutkunları için özel bir sosyal ağ yaratan Epikse ile siz de merak ettiğiniz tüm dizi ve film listelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vizyondaki filmlerden, en iyi komedi dizilerine kadar yüzlerce farklı listesi ile sizlere kolaylık sunan Epikse, kullanışlı arayüzü sayesinde de üyelerine özel ayrıcalıklar tanıyor.

Merak ettiğiniz tüm filmlerin fragmanı, konusu, oyuncuları ve filmi izleyen kişilerin yaptığı yorumları sizlerle paylaşan Epikse, hem filmi izlemeden önce size fikir veriyor hem de izlediğiniz filmleri diğer kullanıcılar ile paylaşmanızı sağlıyor. Daha önce izlemiş olduğunuz filmleri de arşivlemeye destek olan site, kullanıcılar ile iletişime geçerek sosyal becerilerinizi arttırmanıza da olanak tanıyor. Sevilen dizi ve filmler ile oyuncuları hakkında bilgi almak ve eleştirmenlerin yorumlarını değerlendirmek isteyenleri tek bir

sosyal platformda bir araya getiren Epikse’ye üye olmak ise oldukça kolay.

Mail adresinizle kısa bir formu doldurarak ya da Facebook ile giriş yaparak üye olabileceğiniz Epikse’ye buradan ulaşabilir ve güncel film, dizi ve kitaplar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.