Link Fixer Eklentisi İle 404 Hatalarını Çözün!

link

Link Fixer Eklentisi İle 404 Hatalarını Çözün! Web sitenizde değişiklik yaptığınızda, kopuk bağlantılar ve 404 hatalarıyla karşılaşabilirsiniz. Link Fixer eklentisi sayesinde bu sorunu çözebilirsiniz. Bu eklenti, bir 404 sayfası gösterilmeden önce ziyaretçilerinizi yönlendirmek için benzer kelimelere sahip gönderileri bulmaya çalışır. Bu eklentinin arka uçtaki eksik sayfaları nasıl ele alacağını özelleştirebilirsiniz.

404 Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

link fixer

Websitenize yeni değişiklikler yaptınız. Örneğin linkleri değiştirdiniz, veya sayfaların uzantılarını düzenlediniz. Peki ya sonra? Google içeriklerinizi ve linklerinizi sürekli olarak kontrol edemez. Sizde google’dan daha önce indexlenen sayfalarınızdan dolayı 404 hatası alırsınız.

Bir örnekle açıklayalım

Örneğin sosyofikir.com/sponsor sayfasını sosyofikir.com/reklam olarak düzenlediğimizi ele alalım. Google daha önce bir tarihte indexlenen /reklam uzantısını indexlediğinden kullanıcılar sitenize google üzerinden geldiğinde 404 (hata) sayfası ile karşılaşabilirler. Tabii bunları google search console üzerinden  tek tek manuel olarak düzenlemek koly gibi gelebilir. Ancak çok daha fazla yazısı ve sayfası olan siteler için bu geçerli değildir. İşte bu noktasa Linkfixer eklentisi size ilaç gibi gelecek.

Link Fixer Ne işe yarar?

link

Link Fixer, yeniden yönlendirilen sayfalar için durum kodunu değiştirmenizi sağlar. Bozuk bir URL’de ve arama kategorilerinde eşleşmesi gereken kelime sayısını değiştirme seçeneğiniz vardır. Bu eklenti, Blogger’dan geçişten kaynaklanabilecek yaygın sorunları da çözebilir.

Bu yazı serimizin size yardımcı olacağını düşünüyoruz. Herhangi bir sorununuzda bizlere yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz.

WordPress Eklentileri kategorimize göz atın

Reklam ve işbirliği için tıklayın.

Wp-reset eklentisi google arama sonuçları