Kredi Notunu Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler

Findeks

Kredi notunun düşük olması günümüzde çok sayıda kişinin  ortak problemleri arasında yer alıyor. Çeşitli ihtiyaçları için bankalara kredi başvurusu yapmak istediğinizde kredi notunun düşük olması ciddi sıkıntı yaşamanıza sebebiyet verir. Çünkü bu durumda hangi bankaya başvuru yaparsanız yapın kredi talebiniz banka tarafından reddedilir. Özellikle belirli bir puanın altında olan kredi notuna sahip olanların banka kredisi kullanması pek mümkün olmaz.

Peki, kredi notu kaç olmalı ya da bankalara yapılan kredi başvurularının kabul edilmesi için kredi puanını hangi seviyeye kadar çekmek gerekiyor? Öncelikle bu sorunun yanıtının hangi bankaya başvuru yaptığınız, hangi kredili üründen faydalanmak istediğiniz ve bankadan ne kadar talep ettiğinize bağlı olarak değişkenlik gösterebileceğini belirtelim. Ancak genel olarak bir fikir vermesi açısından bankaların kredi ile ürünü onaylaması için kredi notunun yaklaşık olarak 1500  ve üzerinde olması gerektiğini söyleyebiliriz. Bilindiği gibi kredi puanı 1 ile 1900  arasında değişiyor. 1900 en yüksek kredi puanı olurken 1 de en düşük kredi notudur. 1500 puan ve üzeri bankalara yapılan kredi başvurularının büyük bölümünün onaylandığı mertebedir.

Ancak çok yüksek meblağlarda kredili ürün talep etmeniz durumunda bu puanın yeterli olmayabileceğini de göz önünde bulundurun. Kredi puanı pek çok farklı unsur dikkate alınarak belirlenir ve bu unsurlar sadece daha önce kullandığınız kredi ile ürünlerin geri ödemesinin düzenli olarak yapılmasından ibaret değildir. Dolayısıyla öncelikle kredi  puanını belirleyen unsurların neler olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Findeks internet sitesine tıklamanız durumunda bu konuda çok daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Kredi puanını hangi unsurların belirlediğini ve bu unsurların toplam kredi puanında yüzde kaç oranında etkili olduğunu bu platformda bulabilirsiniz.
Bununla birlikte bununla birlikte kredi notunu yükseltmek için neler yapılması gerektiği konusunda da detaylı bilgilere ulaşmanız mümkün oluyor. İndeks tarafından sunulan not danışmanım hizmeti kapsamında kredi notunun yükseltilmesi için atmanız gereken adımlar uzman danışmanlar tarafından belirleniyor. Ardından tarafınıza özel olarak hazırlanan bir yol haritası sunuluyor. Böylelikle kredi notunun nasıl yükseltileceği konusunda size özel hazırlanan bilgilere kolaylıkla ulaşmış oluyorsunuz. Not danışmanım hizmetine dair aradığınız bilgiler de Findeks internet sitesinde yer alıyor.