Korona Virüs Tedbirlerini Fırsat Bilen Turistler Sahillere Akın Etti

gunesin keyfini yerlesik turistler cikartti 3 13924937 o

Korona virüs tedbirleri Türkiye’de devam ederken, hafta sonu sokağa çıkma yasağını fırsat bilen turistler güneşin ve denizin keyfini çıkardı. Vatandaşların evde olduğu bu zamanlarda sahillerdeki sakinliği fırsat bilen turistler kendilerini denizin ve kumun sıcaklığına bıraktı. Aslında hafta içinde hava sıcaklıklarının çok düşeceği haberlerinin yapıldığı bu dönemlerde Ege ve Akdenizde beklenen sıcaklık düşüşleri olmadı. Bu durumu fırsat bilen turistler kendilerini Antalya’nın ve çevresinin sahillerine bıraktı.

Hava Sıcaklığı 18 Derece, Deniz Suyunun İse 17 Derece olduğu bölgede turistler denizin keyfini çıkardı.

Türkiye’nin tüm illerinde koronavirüs yasaklarının gündemde olduğu bu dönemlerde Turistlerin kapsam dışı kalması hafta sonu sokağa çıkma yasağının ilk günlerinde sahiller ve deniz turistlere kaldı. Konyaaltı sahili ve yakınlardaki otellerde konaklayan turistler hafta sonu yasağını fırsat bilip sahillere akın etti. Kimi denize girmeyi kimileri de güneşlenmeyi tercih eden turistler bu durumu fırsata çevirip hafta sonlarını sahillerde geçiriyorlar.

Yanlarında sandalyeleri ile gelen turistler gün boyu denizin ve hava sıcaklığının tadını çıkardılar.

“GÜNEŞ BANYOSU ÇOK GÜZEL”

Ailesi ile birlikte Türkiye’nin kuzeyinde kalan ve tüm yıl soğuk bir iklim yaşayan Rusya’dan gelen Max Kazakov, havanın çok iyi olduğunu ve muhteşemliği yaşamak istediklerini söyledi. 1.5 yaşındaki kızı Alona ile kumlarda oyunlar oynayan Kazakov “Eşim güneşin tadını çıkarıyor. Kızımız kumsalda oynuyor. Hava çok güzel. Karşıda dağlı karları görüyorum, burada ise ayaklarımızı suya sokup güneş banyosu yapıyoruz. Bir hafta daha burada kalacağız, sonra ülkemize geri döneceğiz” dedi.

Diğer ilginç yazılarımıza göz atabilirsiniz.

iphone daki elmanın anlamı