6 Madde de iphone daki Elmanın Anlamı Nedir?

LONDRA SAAT KULESI ISMI NEREDEN GELIYOR  Kopyasi

iphone daki elmanın anlamı nedir? sorusunu sorduğumuz bu yazı yazımızda sizlerle Apple ve Iphone logosunun sırrını açıklayacağız.

Apple Logosu

Merhaba arkadaşlar size bu yazımızda biraz illüminati ve oluşumlarından bahsetmek nerelerde kullanıldıklarına dair geniş kapsamlı bir yazı yazmayı planlıyoruz.

Apple markasının logosu ve Steve Jobs. Apple’nin logosundaki gizemi bir çok kişi merak etmiştir neden elma. Neden armut değilde, üzüm değilde elma? Sizin gibi bizde merak edip sizin için bir araştırma yaptık. Şimdi Apple Markasının logosunun neden elma olduğuna bir bakalım.

Steve Jobs Ve Apple Nasıl Oluştu?

Apple markasının logosundaki gizem Steve Jobs‘un annesi ve babası yoktu onu evlat edilen ailede çok da zengin değildi. Steve Jobs’un arkadaşları okula öğle yemeğine sandviç ekmek arası tost sucuk salam vs. yiyecekler getirirdi. Steve Jobs fazla zengin olmadığı için okula her gün elma götürüyor. Steve Jobs bu sebepten dolayı elmayı şirketinin logosu olarak seçti.

Apple Logosunun Sırrı Nedir? iphone daki elmanın anlamı nedir? sorusunu sorduğumuz bu yazı yazımızda sizlerle Apple ve Iphone logosunun sırrını açıklayacağız.

Yavaş yavaş başlayalım. Elma  diyince aklınıza ne geliyor. Dediklerinizi duyar gibiyim bir meyve olmasının yanı sıra elma Hristiyanlık ve Yahudilikte yasaklı meyve kategorisindedir. Tanrı Adem ve Havva’yı ne zaman cennetten kovup Dünyaya göndermiştir. Yasaklı elmadan bir ısırık ve hatasının cezası dünyaya gönderilmek olmuştur.

Apple şirketinin logosunu ele alalım ısırılmış bir elmadan bahsediliyor sizce de biraz garip değil mi ?

iphone daki elmanın anlamı nedir?

iphone daki elmanın anlamı nedir?

Apple firmasının ilk sattığı bilgisayarın fiyatı neydi ? 666,66 $ dolar. Onu da bulduk belgesi ve broşürünü sizler için.
aaa
Dünya sembollerle yönetiliyor aslında farkında olmadan hepimiz bu yönergeler ve semboller içerisinde hayat denilen bu karmaşık dünyada yaşayan ve tüketmek için kendini bitiren insanlardanız. Dikkat ettiysenizelma gökkusağı renginde acaba neden ?

Oz büyücüsünü hatırlıyor musunuz ?

11

Aşağıdaki de Pink Floyd grubunun kapak tasarımı albüm çalışması.

pinkk
Üçgen prizmaya ışık vurulduğunda gökkuşağı elde edilir. Yukarıdaki resim de de gözüküyor.

iphone daki elmanın anlamı nedir?

Lucifer ne demek peki ?

Lucifer, Hıristiyan inanışında genellikle şeytanı tasvir etmek için kullanılan isimdir. Bu kullanım Tevrat’da Isaiah 14:3-20 kısmında cennetten atıldığından bahsedilen ve “Gün Yıldızı” ya da “Sabah Yıldızı” olarak bahsedilen meleğin Latince‘deki adıdır. Aynı Latince kelime yine İncil’deki 2 Petrus 1:19 kısmında şeytanla hiç alakası olmayan bir yerde de yer almaktadır. Bu ve bunun gibi birçok çeviride “Gün Yıldızı” kelimesi yerine doğrudan Latince olan Lucifer kelimesi kullanılmaya başlanılmış ve bu nedenle bu kelime şeytanı tasvir etmek için kullanılır olmuştur.

2 Petrus 1:19: “Peygamberlerin sözleri bizim için daha büyük kesinlik kazandı. Gün ağarıp sabah yıldızı yüreklerinizde doğuncaya dek, karanlık yerde ışık saçan çıraya benzeyen bu sözlere kulak verirseniz, iyi edersiniz.”Lucifer latince de “ışık getiren” anlamındadır ve bunun sonucunda illüminati de “aydınlanmışlar” sözcüğünü benimsemiştir.Yani arkadaşlar olay şu olamaz mı ? Apple bize şunu demek istiyor; biz Lucifer’ın ışığı ile aydınlandık, Adem’in ısırdığı elmaya da bunu yansıttık.

Apple'ın o sırrı açıklandı! Herkes merak ediyordu

Bugüne kadar dikkat etmemiş olabilirsiniz; ancak Apple’ın reklamlarında (görsel veya yazılı) iPhone ekranındaki ufak bir detay, yıllardır gizemini koruyordu.
iPhone’un ekranında sürekli saatin 9:41 olduğuna dikkat çeken Apple’ın yöneticilerinden Bob Borcher, iPhone’un 9:41 sırrını da gün yüzüne çıkardı. Borcher’ın açıklaması şöyle:”Bilmiyorum hiç dikkat ettiniz mi; iPhone’ların ekranında saatler hep 9:41’yi gösteriyor. Bunun sebebi ilk iPhone’un o saatte lanse edilmesiydi. O nedenle bugünden sonra da bu saati görürseniz şaşırmayın.”

Bakalım ekşi sözlük ne demiş ?

apple logosunun çeşitli anlamları olduğu öneri sunulmaktadır. ilk tasarlanan apple logosunda ünlü fizikçi isaac newton elma ağacının altında oturmaktadır. daha sonraki apple logosu tasarımı rob janoff tarafından tasarlanmıştır. bu logo bildiğimiz renkli çizgiler ve ısırılmış elmadan oluşmaktadır. şirket bu logoyu 1976 ile 1998 yılları arasında kullanmıştır. tasarlanan logoda elmanın gene ünlü fizikçi isaac newton’un bulduğu yer çekimi kanununa adandığı düşünülüyor. diğer bir düşünce ise matematikçi alan turing ve bilgisayar için önemli olan bu kişi için adandığı düşünülüyor. sebebiyse bu matematikçinin elmanın içine zehir koyarak kendini öldürmeye çalışmasıdır. apple bu logoyu 1998 yılında değiştirerek tamamen siyah yapmıştır. siyah olan bu logosunu ise 2000 yılına kadar kullanmıştır. daha sonra logosunu gri yapan apple bu logoyu halen kullanmaktadır.

iphone daki elmanın anlamı nedir?

ilk apple logosu: http://upload.wikimedia.org/…a/apple_first_logo.png
gökkuşağı şeklindeki apple logosu: http://upload.wikimedia.org/…puter_logo_rainbow.svg
siyah apple logosu: http://upload.wikimedia.org/…a/apple_logo_black.svg
gri tonlu ve halen kullanılan apple logosu: http://www.highyieldbond.com/…go-apple-picture1.jpg

KAYNAKÇA

iphone daki elmanın anlamı nedir?

http://yazparakazan.com/blog/apple-logosunun-gizemi-ve-steve-jobs.html
https://eksisozluk.com/apple-logosu–2034768