İnternetten Para Kazanmak – Açıklamalı Anlatım

Hızlı bir şekilde zengin olmak

Kısa yoldan zengin olmak, hızlı ve kolay bir şekilde para kazanmak istemek herhalde hepimizin hayalidir. Okuldaki hocalarımız çok doğru söylüyorlardı. Her şeyin olduğu gibi hızlı para kazanmanın da bir bedeli var.  Tabii hızlı para kazanırken helalinden kazanmakta kırmızı çizgimizdir. Bu yüzden sizler için helalinden hızlı bir şekilde para kazanmayı araştırdık. 

Ee haydi buyrun bakalım başlayalım:

Ek iş yaparak para kazanmayı istiyorsanız doğru adrestesiniz.” En İyi Ek İş” sloganı ile yola çıktığımız yazımız sizler için bulunmaz bir fırsat olabilir. Sizleri de yazılarımızda yanımızda görmekten mutluluk duyacağız.

Bu yazımızda sizleri çok fazla sözcüklerin içine hapsetmeden kolay ve hızlı bir şekilde para kazanmanın yollarını anlatacağız.

Bir arabanız varsa bu önerimiz tam size göre. Arabanızın üzerinde bir enerji içeceği reklamı veya başka bir kızarmış patates reklamı olabilir. Bu araba belkide bir şirket için çalışıyor da denilebilir. Ancak gerçekten şunu söyleyebiliriz ki reklam ajansları ve firmalar bu reklamlar için sürüyle para öderler.

Arabaya reklam almak nasıl olur  ?

arabaya-reklam-almak

İyi bir soru. Öncelikle firmaların internet sitelerine kayıt olabilir ve demografik bilgilerinizi oraya girebilirsiniz. Bu durumda firmalar size geri dönüş yapabilecektir. Bazen hareketli bir billboard veya bir yapıştırma ile aylık 300 ila 800 TL arasında bir ödeme alabilirsiniz. Ve siz bu reklam aldığınız ajansın hedeflerine uygun hareket ettiğinizde promosyon uygulaması için seçilen siz olacaksınız.

Part – Time Bir İş

Part time iş düşündünüz mü hiç ? Yada yarı zamanlı diyebiliriz. Örnek veriyorum bir burger firmasında veya pizzacıda yarı zamanlı çalışabilirsiniz. Örneğin ehliyetiniz varsa part time olarak şoförlük yapabilirsiniz. Garsonlukta yapılabilecek diğer ek işler arasındadır. Öürenciler çoğu zaman part time işleri tercih ederler.

Satış Temsilcisi Olun !

avon cosmetics

Avon gibi firmaları bilirsiniz. Size bir katalog verirler ve elinizdeki numunelerle komşularınıza tanıdıklarınıza Avon firması ile ilgili makyaj malzemelerini satarsınız. Bu bağlamda sizin iyi bir ikna yeteneğine sahip olmanız gerekmektedir. Gerçek bir ikna kabiliyeti ile birlikte sizde aylık ortalama 200 TL kazanabilirsiniz.

Avon tarzı firmalar, yani doğrudan satışçılar geleneksel bildiğimiz marketleri perakendecileri kullanmazlar. Onlar direkt satış temsilcilerine yönelirler. Çünkü gerçekten daha fazla kazanıyorlar ve daha fazla satıyorlar. Siz satış yaptığınız ürünleri toptan fiyatına alırsınız. Ancak ssatarken satış fiyatı üzerinden satarsınız. Bu durumda aradaki fark sizin karınız olmuş olur. Güzel bir iş J hanımefendi okurlarımız deneyebilirler.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

53953

Fotoğrafçılık güzel bir hobi. Bu durumda bu güzel hobiyi yaparken para kazanmakta mümkün.          Ve bu sandığınızdan daha kolay. ShutterStock, iStockPhoto ve benzeri sitelerde fotoğraflarınızı satarak ilgi duyduğunuz bir alandan az da olsa para kazanabilirsiniz.

Ama bunların dışında bulunduğunuz bölgedeki insanların nişan, düğün , doğum günleri, özel günler gibi özel tarihlerde kameramana yada  fotoğrafçıya ihtiyaç duyarlar.

Freelancer Olabilirsiniz !

Freelancer olarak çalışmak sizin için farklı bir seçenek olabilir. Günümüzde bir çok firma taahhütle iş yaparlar. Bağımsız çalışanlarla birlikte çalışmak firmaların gerçekten çok kullandığı bir yöntemdir. Çünkü sosyal sigorta gibi onlara külfet gelen bir çok şeyi bu kişi için ödemezler. Grafik tasarım, mimarlık , yazarlık, arama motoru optimizasyonu gibi konularda bilginiz varsa bu konularda freelancer olarak çalışabilirsiniz. Ve sizde kolay yoldan evinizden bir iş sahibi olabilir, boş zamanlarınızı verimli bir şekilde değerlendirerek, kendi uzman olduğunuz alanda iş yapabilirsiniz. İnternet üzerinde bu işler için oluşturulmuş kullanıcı tabanlı bir çok web site bulunmakta.

 Yazarlık, grafik tasarım ve hatta halkla ilişkiler gibi alanlarda freelance çalışmak bu alanlarda deneyimli olan kişilere ek gelir imkanı sağlar.

Ekonomik durgunluk her geçen gün daha fazla firmayı etkilediğinden bu firmalarda tam zamanlı çalışanlar yerine freelance olarak çalışacak kişileri araştırırlar. Bağımsız çalışanlarla işbirliği yapmak daha mantıklıdır çünkü firmalar ihtiyaç duydukları işe para öderler. Ayrıca sosyal yardımlara ve fiziki bir ofise ihtiyaç duyulmayacağından genel giderlerini de azaltırlar. Günümüz ekonomisinde on firmadan dokuzu taahhütle iş yapar. Grafik tasarım, arama motoru optimizasyonu, web tasarım, halkla ilişkiler veya yazarlık gibi pazarlanabilir becerileriniz varsa işverenlerin gider tasarruflarından faydalanabilirsiniz.

Freelancer’ların aldığı ücret normal çalışanların aldığı maaşlardan yüksektir. Bunun nedeni daha öncede dediğimiz gibi sosyal yardım yada başka türlü ücretlerödemek zorunda kalmıyorlar. Bu durumda hem siz hem de firmalar kazanıyor. Siz daha fazla kazanırken firmalarda normalden daha az para veriyorlar. Bunun için yapmanız gereken bir özgeçmişinizle birlikte internet üzerindeki firmalara başvurmak olabilir. Örneğin bionluk veya sadeceon.com gibi siteler vardır. Bu sitelerde işveren ile işi yapan arasında bir bağlantı kurarak komisyon alırlar. Dünyaca ünlü ve her dilde yayın yapan sitelerde mevcuttur freelancer.com da bunlardan biridir.

Evinizdeki bir odayı başka birine kiralamak

Oturduğunuz evde kendi odanızın dışında 2 oda varsa sizde odalarınızı kiralayabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgelerde farklı pazarlarda farklı fiyatlar labilir. Sizde bu pazarı iyi bir şekilde araştırarak aylık 250 TL ile 1000 TL arasında para kazanabilirsiniz. Airbnb.com tarzı sitelerde de ilanları görebilirsiniz. Yada gazetelerin ilan sayfalarına bakarak sizde evinizdeki odaları kiralayabilirsiniz.

Ancak,

Evinizde oda kiralamak öyle arkanıza yaslanıp ta çok rahat ve hiçbir şey yapmadan para kazanacağınız bir durum değildir. Bu işte de kira sözleşmesi yapmalısınız. Ayrıca evinizdeki odayı kiraladığınız kişi veya kişileri de iyi bir şekilde tanımalı onlarla görüşürken kanunları göz önünde bulundurmalısınız. Unutmayın bireysel olarak bir problem çıkmazken insanlar beraber yaşarken bir sürü sorun ortaya çıkabiliyor. İyi bir şekilde düşünmelive karar vermelisiniz bir odanızı kiralarken.

  Maaşınıza Zam İsteyin!

blog yazarak para kazanmak

 Belki ilk duyduğunuzda size saçma gelebilir. Hem de bu ekonomik krizde dediğinizi duyar gibiyim. Ama emin olun ki gençlik yıllarınızda fazladan aldığınız 500 TL lik bir ücret size yüz binlerce lira kazandırabilir.

İnsanlar işe başlarken örneğin bir şirkete başvuracaksınız. İnsan kaynakları ile görüşürken maaşınızı konuşmaktan çekiniyor musunuz ? Ya da gerçekten iyi bir şekilde çalışıyorsunuz ama daha maaşınızı arttırmayı düşünmüyorsunuz. Yada düşünüyorsunuz da bir türlü patrona söylemediniz mi ? Bunun için çekinmeye gerek yok bir şekilde alacağınız ufak bir zam sizi yıllar sonra daha büyük zamlara daha büyük ücretlere de götürebilir.

Mobil Uygulamalardan Para Kazanmak

4 1

Mobil uygulardan para kazanacağınızı biliyor muydunuz ? Bazı mobil uygulamalar şu sıralar teknolojinin hızla gelişmesinden ötürü sürekli değişiyor, gelişiyor ve yenileniyor. Bu durumda sizde mobil uygulamalardan para kazanabilirsiniz.

Sizde para kazandıran mobil uygulamalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.