Harrison Ford Twitter’da TT oldu, Neden?

harrison ford

Son zamanlarda, Küresel İklim Eylemi Zirvesi’nde konuşan Harrison Ford’un 2019’dan bir videosu Twitter’da dolaşarak Ford’un Twitter’da trend olmaya başlamasına neden oldu.

İşte Harrison Ford’un Konuşması

Video yeni olmasa da, iklim değişikliği hakkında 2022’de söylediklerinin doğruluğunu koruduğu için trend olmaya başladı. Konuşmasında insanları “bilime inanmayan insanlara güç vermeyi bırakmaya” çağırıyor. Video NowThis’den yayınlandı ve iklim değişikliğinin zararlı etkileri hakkında etkileyici bir mesaj içeriyor. Konuşmasında bunu “çağımızın en büyük ahlaki krizi” olarak adlandırıyor ve “en az sorumluların en büyük bedeli ödeyeceğine” inanıyor.

“Bilime inanmayan insanlara güç vermeyi bırakın.”
Aktör Harrison Ford, iklim krizini çok geç olmadan çözmemiz için bizi uyarıyor. @nowthisnews

İlginç bir şekilde, videonun kendisi yeni olmasına rağmen, birçok insan konuyla ilgili ve hem Ford’un hem de videonun Twitter’da yeniden trend yapıyor. Ford’un hala hayatta ve iyi olduğunu gören insanlar sonra, birçok kişi Ford’a desteklerini tweetledi, ona destek olduklarını kendisini dinlememiz gereken harika bir mesajı olduğuna inandıklarını belirtti.

Ancak Forda destek vermek yerine eleştirenler de oldu.

Birçok insan, Ford’un birden fazla uçağa sahip olduğuna dikkat çekti, bu da karbon ayak izinin birçok insanın çoğundan daha yüksek olabileceği anlamına geliyor. Ayrıca, 2010’daki bir röportajda, en sevdiği hamburger yerine gitmek için özel jetini kullandığını söylemişti.

“Harrison Ford, en sevdiği yerde çizburger yemeye gitmek için özel jetiyle sahile uçuyor. ? ✈️
Ama tabi ki. Hepimiz bu işte beraberiz ve iklim krizi gerçek. Ya da başka birşey. Bilmiyorum. Ketçapı geç.” diyen twitter yazarları da var.

Ancak bu yorumlar geçmişte yapıldığından ve Ford’un iklim değişikliği ve yağmur ormanlarıyla ilgili yorumları daha yeni olduğundan, uçakla seyahat etmeyi azaltmış olabileceğini belirtmek gerekir. Her iki durumda da, çoğu kişi Ford’un iklim değişikliği konusundaki düşüncelerinin, eylemlerinden bağımsız olarak hala geçerli olduğuna inanıyor.

“Harrison Ford’un trend olduğunu görünce çok korktum ama o kadar rahatladım ki, bilime inanmayan insanları seçmeyi bırakmamı söylemesi güzel.” yine bir tweet.

Genel olarak, birçoğu, Harrison Ford’un, konuşmasında bahsedilen iklim değişikliğinin etkilerinin trend olmasından memnun olduklarını belirttiler.

Bir başka yazımızdak görülmek üzere 🙂

Ripple (XRP) Nedir?