Gizemli Enfield Olayı – İngiltere’nin Konuştuğu Paranormal Olay

Gizemli Enfield Olayı – İngiltere’nin Konuştuğu Paranormal Olay

Merhaba Sosyofikir Kanalı izleyicileri ve sosyofikir.com blogu okuyucuları,

Yeni yüzümüzle sizlere ilginç ve farklı olayları, tarihsel, bilimsel, yaşamsal boyutta değerlendirmeye devam ediyoruz. Bu bölümde sizlerle birlikte inceleyeğimiz konu  1977 – 1978 yılları arasında İngiltere’de yaşanan gizemli olaylar zincirini ele alacağız.  Başlıyoruz;
Londra’nın kuzeyinde yer alan Enfield kasabasında küçük bir evde yaşanan garip olaylar, önce İngiltere’yi daha sonra da tüm dünyayı etkileyecek bir gizemler zincirinin başlamasına sebep olacaktı.

Gizemli Olaylar 1977 Yılında Başlıyor

Gariplikler 1977 yılının Ağustos ayında başladı. 1978 yılının sonbaharına kadar devam eden olaylar Eylül ayı başlangıcında durdu. Peggy Harper’in Janett ve Pete isimli kızları odalarından garip seslerin geldiğinden bahsetmekteydi. Ayrıca kızlar bunlardan bahsetmekle kalmamış, geceleri yataklarının sallandığından bahsetmişlerdir. Başlarda kızların ailelerine bir şaka üzerine bu şekilde davrandığını düşünen ebeveynler, olayın daha da artmasından sonra bakış açılarını yeniden düzenlemek zorunda kalmışlardı. Çünkü bazı aile üyelerinin ve akrabalarının ifadelerine göre tanıkların gözleri önünde iki genç kızın havaya yükseldiği ve sonrasında görünmeyen bir güç tarafından fırlatıldığından bahsedilmiştir.