2020 Yılının En İyi Elektrikli Scooter Markası Hangisidir?

xiaomi mi electric scooter 2 pro mercedes 1

Elektrikli scooter korona zamanlarında kurtarıcınız olabilir mi?

Hangi elektrikli bisikleti kullanmak avantajlı?

Piyasadaki en iyi elektrikli bisiklet hangisi?

Elektrikli bisikletin dezavantajları ve iyi yanları neler?

Xiaomi MI elektrikli scooter bisikletten bhsetmek istiyorum. Bir senaryo ile bu elektrikli bisiklet olayını anlatalım diyorum. Küçük bir kasabanın fakir bir bölgesinde yaşamak. kentsel alanlar küçük, trafik sıkışıklığı her gün oluyorsa. Otobüs için uzun süre beklemeniz gerekiyor ve geceleri daha az vardiya varsa,

3453fb10 43b4 434d bb0d c6cd85864977

veya ikinci olarak şu zor zamanlarda korona virüsün insanlığı tehdit ettiği zamanlarda elektrikli bisiklet kullanmak zorunda hissediyorsanız, otobüsler olabildiğince dolu ve sosyal mesafe çok az durumda ise en önemlisi de sosyal mesafeden dolayı sağlığınız için endişe ediyorsanız doğru yerdesiniz. Sizlere Xiaomi MI elektrikli scooter bisikletten bahsetmek istiyorum.

images

Bu nedenle, seyahat problemlerini çözmeye yardımcı olacak bir şeye ihtiyacınız varsa bu bisikletler tam size göre. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, yerel internette satış için yeni açılmamış bir Mi’nin elektrikli kaykayını gördük, ve sizler için kullananlardan bu biisklet ile ilgili yorumları aldık, derledik ve sizlere sunmak istiyoruz. 

Görünüm ve Boyut

Ürün kutusu: ürünün görünümü Katlanmış durumda, MI ürünleri her zaman iyi görünür. Ürünün yan tarafı sade bir tasarım stiline sahip ve mat kabuğu güzel. Pil kutusu pedalın altındadır. Üstte akü kutusu bulunan benzer ürüne kıyasla ağırlık merkezi daha düşüktür ve acil durum freni nedeniyle öne doğru eğilmesi kolay değildir.

8,5 inçlik şişirilebilir lastikler sağlam ve sabittir ve kompakt pedal destek açısı tamdır. Şarj cihazı parametreleri, giriş 100-240V; 2.0A çıkış 42V-1.7A, 80W maksimum çıkış gücü. Yan ölçü çizimi, katlanmış durumda yüksekliği 49cm, şasi yüksekliği 9cm’dir. 14.3cm genişliğinde pedal, herhangi bir kişinin ayağını koymak için yeterlidir ve 43cm’lik tutamak katlanamaz ve yine de koyulduğunda çok yer kaplar

Zilin anahtarı, katlandığında arka tekerlek kapağının tırnağını kilitler. Çok ince bir tasarım. Bu tasarımın yıllarca kullanım için yeterince dayanıklı olup olmadığını bilmiyorum.Gece yelken ışığı çok parlak ve ön tarafın maksimum 45 ° direksiyon menzili gerçekten sınırsız ve direksiyon çok esnek değil. Dönmeden önce hızın yavaşlatılması gerekir.

Sonraki testler için yeterli lastik basıncını korumak için özel olarak barometreli bir şişirici satın almanız da öneriler arasında.

Arkadaştan Sürüş Testi

Performans: Veri raporunu yayınlamadan önce, deneme koşulu nedir ona bir bakalım.

Bir forumda bisikleti kullanan kişilerin yorumlarını sizler için çevirdik. Bakın onlar bu konu ile ilgili neler diyorlar.

 Ben 174 cm ve 65 kg’ım ve hava güneşli, 32 ° C, 0-1 seviyesinde bir hava ile bu bisikleti kullandım.. Profesyonel olmayan bir meraklı olmam nedeniyle, bu makalenin test sonuçlarının sadece referans amaçlı olduğunu ve tam standart veri olarak kabul edilemeyeceğini beyan ederim.Bu makale kişisel testler için temel olarak dört ortak yolu kullanır: asfalt yol, çimento yol, lastik yol, büyük düz tuğla kaldırım. 

Hız testi

Hız testi, esas olarak MI uygulaması tarafından görüntülenen gerçek zamanlı hıza dayanır. 2 yolun ortalama değerini kullanın. 

Sonuçlar şu şekildedir: Güç tasarrufu modunda hızın farklı yol koşullarında 19 km / saate, normal modda ise hızın 25 km / saate ulaşabildiği yukarıdan görülebilir. Bu hız şehirde fazlasıyla yeterli. Zaten fazla hızlı kullanmak sizler için de karşı taraf içinde bir problem olabilir.

Pil ömrü

Bu test 4 farklı yol koşulunda denendi (sonuçta, şu ana kadar sürmemi destekleyecek kadar uzun bir yol yok), sürüş mesafesi gerçek zamanlı olarak MI’nın Uygulamasında ve Mi’nin hareket APP’sinde kaydedilir. daha doğrusu, kayıt için üçüncü taraf bir harita uygulaması da kullanıyorum. Birkaç saatlik sürekli sürüşten sonra ayaklarım uyuştu; test sonuçları aşağıdaki gibidir.

Yukarıdan görülebileceği gibi, 30 km pil ömrünün (resmi olarak iddia edildi) gerçek kullanım sırasında elde edilmesi kesinlikle imkansızdır, ancak 20 km’ye ulaşmak zor değildir. Yol güzel olduğunda ve lastik basıncı yeterli olduğunda 22 km’ye ulaşmak imkansız değildir. Pil performansı şehir içinde seyahat etmek için yeterli. Tabii ki, gerçek sürüş mesafesi ağırlık, sıcaklık ve rüzgar hızı gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Testimdeki koşullu faktörlerden bu bölümün başında bahsedilmektedir.

Şarj Hızı

Şarj testi, cihaz Bluetooth ile açıldığında gerçekleştirilir, bu da herhangi bir zamanda gerçek zamanlı verilerin okunmasını kolaylaştırır. Tembel olduğum için okuma aralığı çok iyi olamayabilir.. Ancak bu şarj testinin% 0-% 100 arasında tam olarak 300 dakika (5 saat) olması biraz fazla gelebilir.

% 50-60 döneminde, şarj hızı önemli ölçüde yavaş, sonrasında ise şarj hızı% 90-100’e kadar daha hızlı dolar. Pilin çift sıralı düzeni ile herhangi bir bağlantı olup olmadığını bilmiyorum. 

Fren mesafesi

Bu fren mesafesi testi 4 yol durumuna dayanır ve 4 modda test edilir. Hız, güç tasarrufu modunda 19 km / s ve normal modda 25 km / s’dir. Stall kaymasının ataleti çok büyük olduğundan, hızın 0km / saate düşmesini beklemek ve ardından kaydetmek imkansızdır. Serbest kayma hızını 2 km / saate kadar aldım, bu sadece insanların tek ayakla durabileceği bir durum. Manuel frenleme için, araç kayıttan önce 0 km / s hızda duracaktır. 

Test sonuçları aşağıdaki gibidir

Doğal olarak durma ve yavaşlama için, güç tasarrufu modundaki mesafe yaklaşık 20 m’dir ve normal mod 30 m’ye kadardır. Enerji geri kazanımı + ön tekerlek manyetik freni + arka tekerlek disk freni sayesinde ani fren mesafesi oldukça tatmin edici, fren mesafesi 5-6m civarında kontrol edilebiliyor. Asfalt yolda ise ani frenleme mesafesi diğer yol şartlarına göre daha kısadır ve fren kontrolü mükemmeldir.

Diğer işlevler:

1. Yokuş tırmanma. Güç tasarrufu modunda 10 derecede bir veya iki yüz metrelik kısa eğim aşılabilir, ancak yavaş yavaş yavaşlayacak ve daha uzun veya daha dik bir yokuşta duracaktır.

2. Bazı görüşlere göre fren mesafesinin iyi olduğu durumları sizler için derledik. (büyükten küçüğe): Lastik Yol> Asfalt Yol> Düz Kaldırım> Çimento Yolu

3. Bununla birlikte, yukarıdaki verilerle (hız, akü ömrü, fren mesafesi, vb.) Birlikte uygun bir yolun sıralaması (en iyiden en kötüye): lastik yol> asfalt yol> düz kaldırım> çimento yol

4. Gece aydınlatma mesafesi, gece şehir seyahatine yetecek kadar aydınlatma mesafesi cihazın önünde 5 metreye kadar çıkabilir. Ve gece seyahatinin güvenliğini sağlamak için gece arka lambaları da sürekli yanacak şekilde ayarlanabilir.

5. Bluetooth bağlantısı hakkında konuşmak önemlidir, uygulama mükemmeldir ve mevcut işlevler ilginçtir, ancak bağlantı giderse sorunlar olabilir. Mi uygulamasını sahne arkasında çalıştırmak bağlantının yavaşlamasına ve gitmesine neden olur. Ön planda kullanılmalıdır.

6. Uygulamanın kilit işlevi vardır. Cihaz kilitlendiğinde, büyük direnç makineyi itip durdurabilir, ayrıca bir damlama sesi görünecektir. Bu bir tür hırsızlık önleme tedbiri var ve bu ciddi anlamda mantıklı bir özelliktir.

Dezavantaj

1. Bluetooth bağlantısının gitmesi kolaydır. Arka planda veri kaydedilemez. Dikkatli olmakta yarar var.

2. Lastik dayanıklı değildir. 

3. Boyut, benzer bir ürüne kıyasla büyüktür; tutamaç katlanamaz, çok yer kaplar.

4. Ön salınım açısı küçüktür ve direksiyon esnek değildir. Köşede yavaşladığınızdan ve daha fazla dikkat ettiğinizden emin olun.

5. Daha az doğru mesafe göstergesi. Gerçek pil ömrü uzun değil, sadece 20 km.

6. Gaz kolu tasarımı başarılı olamamıştır ve bir süre baş parmağınızda ağrı hissedebilirsiniz.

7. Resmi açıklamaya göre yağmur yağarken çalışamaz

Avantaj

1. İyi şekil ve moda tasarımı. Kıvrım sıkı ve tasarımsaldır.

Elektrikli bisikletin tamamı yaklaşık 12kg ağırlığındadır.

2. Çok fazla dikkat çekiyor

3. Acil durum frenleri olağanüstüdür ve asfalt yolda resmi olarak iddia edilen 4m fren mesafesine bile ulaşır.

4. Gece ışığının mesafesi yeterince uzak, arka ışık her zaman parlak ve belli olabilir durumdadır ayrıca yan taraftaki yansıtıcı şerit bir güvenlik hissiyatını da uyandırır.

5. Android’in uygulaması bir kilit işleviyle birlikte gelir. Tabii ki, arka tekerleği kilitlemek için bir zincir kilidi satın almaya ihtiyaç olabilir

6. Aracın ağırlık merkezinin alçak olması, sürüş sırasında çeşitli koşullarla karşılaşıldığında dengeyi korumayı kolaylaştırır.

Xiaomi MI elektrikli scooter hala satın almaya değer. Kalabalıktaki diğerlerinin dikkatini çekmenize yardımcı olabilecek basit ve şık bir görünüme sahiptir. Hızlı ivme, yeterli hız da cabası. Dahası, başlamak kolaydır, al ve git. Önem verebileceğiniz bir nokta, uzun süre araba kullanıyorsanız, bacaklarınızı çok yorabileceğidir. Bu nedenle kısa mesafeli seyahate ihtiyaç duyan araç sahipleri için uygundur.

Satın alabileceğiniz ve elektrikli bisiklet hakkında bilgileneceğiniz bir link

https://www.mi.com/tr/mi-electric-scooter-pro/

Teknoloji yazılarımıza göz atar mısınız?