Dijital Cüzdanınızı Güvende Tutmak İçin 3 Yöntem

2

Dijital cüzdan, dijital paralarınızı güvence altına almak için gerekli olan temel şeylerden biridir, ancak dijital cüzdanınızı da güvence altına almanız gerekir. Çünkü dijital cüzdanın güvenliği yoksa bitcoinlerinizin yeterince güvenli olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Dijital cüzdanlarının güvenli olması gerektiğinin her zaman farkında olunmalı ve ayrıca kullanılan dijital cüzdanın kaliteli olması gerekmektedir. Gerekli önlemi alırsanız hiçbir şeyden korkunuz olmasın. Dijital cüzdanın güvenliği asla ihmal edilmemelidir. Böyle yapmazsanız ciddi bir  zarara katlanmak zorunda kalırsınız ve bu, yatırımlarınızı kısa sürede mahveder. Bu nedenle yeni yatırımcı uygun önlemleri almalı ve bilgisayar korsanlarından korunmak için bir dizi yol izlemelidir.

Son birkaç yılda dijital cüzdan güvenliği eksikliği nedeniyle birkaç dolandırıcılık yapıldı. Tüm düzenlemelere uymazsanız, kötü sonuçlarla ve para kaybıyla yüzleşmeniz gerekir. Ancak dijital cüzdanınızın güvenliğini uygun şekilde yaparsanız, madeni paralarınızı iyi bir şekilde koruyacaktır.

Telefon Güvenliği Yüksek Olmalıdır!

dijital cuzdan 1

Mobil sürüme dayalı dijital cüzdan kullanıyorsanız, bilgisayar korsanlarının cihazınızı açamaması için telefon güvenlik kilidi özelliğinizin üst düzey bir şifre ile etkinleştirilmesi gerekir. Akıllı telefonunuzda ve tabletinizde bir parola ayarlamak, dijital cüzdanın ek güvensizlik katmanını etkinleştirecek ve parolayı her zaman yeterince güçlü ve tahmin edilemez tutacaktır. Hırsızlar (bilgisayar korsanları) cihazınızı çaldığında, telefonun açılmasını zorlaştıracaktır.

Birçok işletme sahibi bu basit ve önemli adımı atmaz, ancak kilit ekranlarında üst düzey bir parolayı etkinleştirmek gereklidir. Bir anket raporuna göre, insanların yalnızca yüzde 36’sının telefonlarının güvenliği için dört basamaklı bir PIN kodu kullandığı söyleniyor. Gelecekteki risklere her zaman hazır olmak iyi bir şey değildir ve mobil güvenlik için oldukça gelişmiş bir şifre kullanılmalıdır. Lütfen doğum tarihi ve yılı gibi bir şifre kullanmayın çünkü herkes bu şifreyi tahmin ederek kolayca kırabilir.

E-postalarınızda Asla Bitcoin’den Bahsetmeyin

dijital cüzdan-3

 

E-postalarınızda bitcoin ile ilgili başka hiçbir şeye asla cevap vermemelisiniz. Bunun nedeni, tüm aktivitelerinizi gözetleyen bilgisayar korsanlarının olabileceği durumudur. Kişi, mobil cihazlarını asla kimseye vermemelidir çünkü bu onlar için oldukça riskli olabilir. Sonuçta, e-postanızın kişisel bilgisayarınızda açık, değil mi? Tüm e-postaları ve mesajları hızlı bir şekilde kontrol edebilirler.

E-postalarınıza ve diğer etkinliklerinize yanıt verirseniz, her şeyi görecekler ve verileri herkese yayabileceklerdir.Bir şekilde verileriniz ve e-postanız yanlış ellere geçerse, dijital paralarınızı ve cüzdanınızı etkileyebilir.

Her Seferinde Aynı Şifreyi Asla Kullanmayın

dijital cüzdan-4

 

Hackerların hedeflediği dijital cüzdanınızdan uzak durmak istiyorsanız, aynı şifreyi bir daha asla kullanmamalısınız çünkü bu onların doğru tahminde bulunmalarına yardımcı olur. Her yerde aynı şifreyi kullanmamak ve hacker riskinden kaçınmak için doğru bir stratejidir. Birçok yatırımcı her dijital cüzdan hesabında aynı şifreyi kullanır ve insanların çoğu hacker tarafından hedef alınır. Yani onlardan kaçınmak istiyorsanız, bundan daha iyi bir yol yoktur. Doğum tarihleri ​​gibi kolay tahmin edilen şifrenizi asla kullanmayın; cep telefonunuzda veya kişisel hesaplarınız da her zaman sağlam ve tahmin edilemez şifreyi kullanmalısınız. Bu sayede bilgisayar korsanlarından uzak durabilirsiniz.