Antalya Otelleri

tatilbudur logo

Antalya’da Tatil Yapacak Olanlar Buraya!

Tüm dünya genelinde en çok ziyaret edilen yerler listesine girmeyi başaran Antalya, dilediğiniz gibi tatil yapabileceğiniz ender bölgelerden biridir. Denize, güneşe ve özellikle de gezmeye duyacağınız bir kent olan Antalya’da hem hareketli ve eğlenceli bir tatil yapabilir, hem de sakin ve dinleyebileceğiniz bir tatil yapabilirsiniz. Kısacası Antalya tüm tatil anlayışlarına hitap edebilen ve aynı zamanda gezilecek yerler listesi oldukça kabarık bir bölgedir. Peki, Antalya’ya gittiğinizde özellikle hangi yerleri gezmeniz lazım?

  • Kaleiçi

Eski taş evlerin olduğu muazzam bir atmosfere sahip olan bu bölgede turistlere yönelik olarak çok sayıda hediyelik eşya da bulabilirsiniz. Kaleiçi eski dönemlerde roma imparatorluğu tarafından Antalya’ya giriş kapısı olarak yaptırıldı. Hadrian kapısından kalma bölümler hala dimdik ayakta!

  • Antalya Müzesi

Öğretmen Süleyman Fikri Erten tarafından 1922 yılında yaptırılan Antalya müzesi, o dönemde 1. Dünya Savaşı’ndan kurtarılan eserlerin muhafaza edilmesi amacıyla inşa edilmişti. 14 ayrı sergi salonu olan  bu müzede açık teşhir alanları da bulunuyor. Çok sayıda eseri barındıran Antalya Müzesi’ne bir tam gününüzü ayırabilirsiniz.

  • Düden Şelalesi

Antalya merkeze sadece 10 kilometre uzaklıkta bulunan düden şelalesi doğal güzelliği ile sizi de kendine hayran bırakacak. İçerisinde çeşitli kafe ve restoranların da bulunduğu bu şelale yazın sıcağında biraz serinlemek istediğinizde de tercih edebileceğiniz doğal bir alandır. Mutlaka Düden Şelalesi’nin muhteşem güzelliğine zaman ayırmalısınız.

  • Lara Plajı

Tüm dünya genelinde bilinen bir plaj haline gelen ve muazzam güzellikle kumları ile ön plana çıkan Lara plajı Antalya’ya gittiğinizde mutlaka güneşlenmeniz gereken yerlerin başında geliyor.  Ancak özellikle temmuz ve ağustos ayında gittiğinizde son derece kalabalık olduğunu görebilirsiniz. Lara plajının bir diğer özelliği de deniz suyu sıcaklığının fazla olmasıdır. Bu nedenle çeşitli romatizmal hastalıklara iyi geldiğine inanılıyor.

Peki, ya konaklama? 

Elbette Antalya otelleri çok sayıda konaklama seçeneğini sizlere sunuyor. Hemen Tatilsepeti.com adresine tıklarsanız otel seçeneklerini fiyata göre, popülerliğine göre ya da misafir puanına göre listeleyebilirsiniz. Erken rezervasyon indiriminden faydalanmak için de bu siteye tıklamanız yeterli olacak.