Akıllı Saat Almak İçin 6 Neden?

2 1

Akıllı saatler, başlangıçta yalnızca fitness tutkunları ve sporcular tarafından kullanıldığı için son yıllarda çok gelişti. Ancak günümüzde bu akıllı cihazlar, çeşitli avantajlar sunan gelişmiş teknolojik yeteneklerle donatılmıştır.

Akıllı saatler hayatımıza gireli çok uzun yıllar olmadı. Başlanıçta sadece fitness tutkunları ve sporcular tarafından kullanılan bu saatler son yıllarda çok büyük bir gelişim içerisine girdi. Çeşitli özelliklerle insanların günlük hayatlarını kolaylaştıran bu saatlere ilgi yıllardır git gide büyüyor.

Bir akıllı saat alırken maliyet ve kalite önemlidir. Bir kaç farklı akıllı saat markası vardır. Bunların en önemlileri Apple, Fitbt ve Samsung’tur. Bütçenize uygun saatleri bir çok e-ticaret sitesinde bulabileceğiniz gibi telefon ve teknoloji mağazalarından temin edebilirsiniz. Bir saat alırken ondan neler beklediğinizi bilmeniz gerekir.

Zaman Önemli

akilli saat

Günlük işlevleri yerine getiren bir akıllı saat arıyorsanız zamanla ilgili birkaç özelliği var olan bir saat almak akıllıca olacaktır.  Bir çok dijital saatte de bulunan temel özellikler; kronometre, hatırlatıcılar, saat özellikleri, çalar saat ve zamanlayıcıdır. İşte bu noktada sizin ne tarz bir akıllı istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Ayrıca akıllı saatlerin hemen hemen hepsinde mini hoparlör ve titreşimler vardır.

Sosyal Medya

4 1

Bu iki özellik hemen hemen tüp akıllı saatlerde bulunur. Bugünlerde ne yazık ki tüm insalık internete bağımlı bir hale gelmiştir. Bunu bilen saat firmaları da sosyal platformlardaki bağlılığı düşünmüş ve buna uygun olarak güncellenen sosyal internet dünyasını sürekli ön planda tutan saatler üretmekte. Akıllı saatinizin ürerindeki bildirimlerden sie son mesaj atan kişiyi ve fotoğrafınızı kaç kişi beğendiğini görebilirsiniz, çağrı alabilir ve hatta siz başka bir arkadaşınızı arayabilirsiniz. Bunu yapabilmek için cep telefonunuzu kullanmanız gerekmez. Çünkü bir çok akıllı saat cep telefonları ile uyumlu olarak ona bağlı çalışır.

Sağlığınızı da Önemsiyorlar

5 1

Tüm akıllı saatlerde bulunan en önemli özellik sağlık takibi yapabilmeleridir. Bu özellik için bir akıllı saatin bileğinize bağlı olması yeterlidir. Bence en önemli özelliği bu osa gerek örneğin günlük kaç adım attınız?, kaç km yol yürüdünüz?, ne kadar uyudunuz? kan basıncınız veya tansiyonunuz kaç? gib sorulara doğrudan yanıt alabilirsiniz. Hatta bazı gelişmiş modellerde kan basıncı monitörü ve EKG monitörü bile mevcuttur.

Tabii bunların her biri üreticiden üreticiye farklılık gösterir. Farklı algoritmalar bu sağlık kontrollerinin doğruluğunu farklılaştırabilir. İyi bir teknoloji ile donatılmış akıllı saat almak sağlık monitörünü doğru izlemek anlamına da gelmektedir.

Müzik Dinleyebilmek

6 1

Bir başka harika özellikde herhalde akıllı saatinizden müzik dinleyebilmek olsa gerek, müziğinizi bileğinizden bir tuşla dinleyebilmek size yürürken veya egzersiz yaparen keyifli bir spor imkanı sunar. Seyahat etseniz bile müziğinizi duraklatabilir, ses seviyesini ayarlayabilir veya başka bir müziğe geçebilirsiniz.

Hatta bazı akıllı saatlerde çevrimiçi video izleyebilme seçenekleri de mecuttur. Tabii ki bunlar üreticiye göre farklılık gösterebilir.

 

Arama ve Mesajlaşma

7 1

Akıllı saat alırken sadece sosyal medya bildirimlerini göreceğinizi veya müzik dinleyebileceğinizi zannetmediniz galiba. Mesajlarınızı okuyabilir hatta arama yapabilir sevdiklerinizle yüksek kaliteli bir şekilde konuşabilirsiniz. Bu özellik egzersiz yaparken, koşudayken veya araba kullanırken çok işinize yarayacaktır.

Navigasyon

https://www.youtube.com/watch?v=QJ2JiwEARFo

8 1

Çağımızda navigasyonun önemi çok büyüktürç Dünyanın globalleştiği bu dönemlerde artık yaşadığımız yerler nüfus ve yapılaşma ile birlikte çok kalabalıklaştı GPS özelliği akıllı cihazlarda önemli bir yere sahiptir. Ve hemen hemen her firma bu özellikleri akıllı saatlerine eklemektedir.  Mesela Apple saatlerini ele alalım, bileğinizde farklı titreşimler sağlayarak gps özelliğini aktif hale getiriyor.

GPS navigasyonu, akıllı cihazlarda çok yaygın bir özelliktir ve bugün bunları akıllı saatlerde bile bulabilirsiniz. Artık bu özellik, kullanıcıların alanlar, yerler ve hatta yerler arasında verimli bir şekilde gezinmesini sağlıyor.