90’ların En Önemli Çizgi Fİlmlerinden Biri Tom ve Jerry

Tom ve Jerry

90’ların En Önemli Çizgi Fİlmlerinden Biri Tom ve Jerry

Tom Ve Jerry çizgi filmini hemen hemen tüm 90’ların tüm çocukları bilir. Peki siz Tom Ve Jerry filminde hangi karakteri tutuyordunuz? Tom mu Jerry mi? Tom karakterini tutmak mantık dışı gözükse de aslında Tom karakterinin daha dağlıklı ve normal bir davranışta olduğunu düşünenler çok fazla sayıda. Tom’un yaptığı en önemli ve sağlıklı davranış, içgüdülerini dinleyerek ve atalarınında yüzyıllardır yaptığı şekilde fareleri kovalamak .. Tom’un neden fare kovaladığını düşünmek ve bunun aslında kötü bir davranış olduğunu düşünmek hayvanların içgüdülerine yapılan bir hakaret olarak düşünülebilir.

Jerry ve zekası zavallı Tom’un Başarıya Ulaştıramıyor

Tom gerçek hayatta bir kedi olsaydı, muhtemelen fareleri kovalamaktaki ustalığı sayesinde çok sevilen bir kedi olacaktı. Ancak senaryo yazarlarının bu kediyi her seferinde başarılı olarak göstermemesi aslında bu fedakar kediye yapılan bir hak ihlalidir. Jerry’ye sürekli yapılan torpilli davranışlar ve senaryodaki zekası ile Tom’un sürekli aptal yerine konması hiç hoş bir davranış değildir.

 

Tom ve Jerry 1

Lağımlarda Yaşayan Jerry Ve Fareler

Zaten dikkat ederseniz animatörler tarafından da Jerry daha sevimli gözüküyor. Ancak Tom Jerry’e göre dava sevimsiz çizilerek kitleler üzerinde yoğun ve bilinçli bir şekilde Tom düşmanlığı yapılıyor. Baktığınız zaman lağımlarda yaşayan ve mikropların taşıyıcısı olarak kabul edilen farelerin çehreleri insanlar üzerinde baş tacı edilerek Jerry karakterini önemli bir figür haline getiriyor.

Tom ve Jerry 2

İnsanoğlunun En Büyük Dostlarından Biri Tom

İnsanoğlunun yüzyıllardır en önemli dostlarından biri olan Tom yani kediler bu çizgi filmler sonrasında aslında kötü gösterilmeye çalışılıyor. Fareleri ve böcekleri evlerden uzak tutarken hayatlarını geçiren bu hayvanlar aslında kötü bir senaryo kurbanı oluyorlar. Ve aslında akıllarını kullanamayan her defasında komik duruma düşen başarılı olamayan bir karakter haline geliyorlar. Bu sayede de Tom ve onun familyasındaki kediler, medyanın hatalı senaryoları gereği yanlış bir karakterde gösteriliyor ve onların içgüdülerini kullanma durumları kötü gösteriliyor. İnsanların da bu durumda adeta beyinleri yıkanıyor.

Tom’u sevmek Jerry’i sevmekten çok daha mantıklı ve sağlıklı bir davranıştır.

Londra Saat Kulesi

https://www.google.com/search?ei=fR8xYKz0FKPnrgSu1rmABQ&q=tom+ve+jerry+filmi&oq=tom+ve+jerry+filmi&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBQguEJMCMgIIADICCAAyAggAMgIIADICCAAyAggAMgIIADICCAAyAggAOgcIABCwAxBDOgcILhCwAxBDOgIILlDRJVjTL2DXMGgBcAJ4AIABsAGIAc4GkgEDMC42mAEAoAEBqgEHZ3dzLXdpesgBCsABAQ&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwjspvn12PjuAhWjs4sKHS5rDlAQ4dUDCA0&uact=5