2023 En İyi WordPress Güvenlik Eklentileri

wordfence

2023 En İyi WordPress Güvenlik Eklentileri WordPress temalarını güvenlik açısından kontrol edin, bu sayede hacklenmekten korunmuş sitenizi kapatmak veya yeniden açmak için günler harcamak zorunda kalmazsınız. Sitenizin yedeklenmemesi durumunda içerisinde bulunan verilerin, yazıların ve resimlerinde silinme ihtimali oldukça yüksek. Bir temayı beğendiniz, ancak bu tema ücretli. Ücretini vermek istemeden w.rez olarak kullanmak isterseniz öncelikle güvenlik açıklarına davetiye çıkarmışsınız demektir.

WordPress Güvenlik Eklentileri

Wordfence Security Nedir?

1.Wordfence Security : WordPress Güvenlik Eklentileri #1

wordfence

Bu eklenti sitenize yalnızca bir güvenlik duvarı ve virüs tarama özelliği eklemekle kalmaz, aynı zamanda bütünlüklerini belirlemek için çekirdek dosyaları, temaları ve eklentileri WordPress.org depo sürümlerine karşı tarar.

Wordfence, WordPress’i korumak için sıfırdan oluşturulmuş bir uç nokta güvenlik duvarı ve kötü amaçlı yazılım tarayıcısı içerir. Tehdit Savunması Feed’imiz, Wordfence’i web sitenizi güvende tutmak için ihtiyaç duyduğu en son güvenlik duvarı kuralları, kötü amaçlı yazılım imzaları ve kötü amaçlı IP adresleriyle donatır. 2FA ve bir dizi ek özellikle tamamlanan Wordfence, mevcut en kapsamlı WordPress güvenlik çözümüdür. (kaynak: https://wordpress.org/plugins/wordfence/)

2.Sucuri :  WordPress Güvenlik Eklentileri #2

sucuri

Eğer websiteniz bir saldırıya uğradıysa, sitenizi temizlemek için Sucuri eklentisine ihtiyacınız olacak. Bu yazılımcılar tarafından üretilen eklenti de saldırı türünü ve yaşayabileceğiniz güvenlik sorunlarını çözmek için belirli yöntemleri sunar. Ayrıca Sucuri eklentisi web site bütünlüğü izleme, e-posta ve twitter uyarıları gibi kötü amaçlı yazılımları temizleme hizmetini de siz değerli website sahipleri ile paylaşır. Kendim de bir dönem bu programı kullanıp sitemdeki açık kapılı güvenlik ihlallerini kapatmıştım.

3.Theme Authenticity Checker : Wordpress Güvenlik Eklentileri #3

wordpress security

 

3. olarak karşımıza çıkan eklentimiz “theme authenticity checker” bu eklenti de yine aynı şekilde kötü amaçlı kodları kaldırır ve size tek tek güvenlik ihlallerinden kurtulmak yerine otomatik bir plan sağlar.

4.Timthumb Güvenlik Açığı Tarayıcısı : WordPress Güvenlik Eklentileri #4

 

WordPress’te temalarda timpthumb adlı bir komut dosyası bulunur. Bazen bu komut dosyasında hatalar olur, bu durumda bu programı kullanırsanız hiçbir kod bilgisi gerektirmeden hatayı kapatabilir ve daha güvenli bir temaya sahip olabilirsiniz. Siz yine de timthumb dosyasını yoğun olarak kullanan temalardan kaçınınız.

5.AntiVirus : WordPress Güvenlik Eklentileri #5

wordpress antivurs

Son olarak da tema dosyalarınızı virüslere karşı korumak ve taramak için güvenilen bir eklentiyi sizlere sunmak istiyorum. Antivirus eklentisi de sitenizi ve temanızı korumak için ideal 5 eklentiden biri.

Sizlerinde başka eklenti önerileriniz varsa lütfen bizi haberdar ederek yazımızın gelişmesine katkıda bulunun.

WordPress Eklentileri kategorimize göz atın

Reklam ve işbirliği için tıklayın.

Wp-reset eklentisi google arama sonuçları