2022’nin En İyi WordPress Temaları

darling

WordPress sistemi dünyadaki en önemli internet sitesi içerik yönetim sistemi olarak bilinmekte. Bizde sizler için binlerce tema içerisinden en iyi 20 wordpress teması nı seçtik. En İyi Ücretsiz wordpress temaları bu yazıda. Bu temalar 2022 yılında yeni internet dünyasının göz dolduran birçok özelliğini içerisinde barındırmakta. Bazı temalar tema ekipleri tarafından düzenli bakıma sahip olurken, bazı temalar ise tek kullanımlık ve güncelleme gelmeyen kullanıma sahiptir. Biz de size seçimlerinizi yaparken doğru tema seçimine yardım etmek amacı ile bir liste hazırladık. Umarım sizler de yeni websitenizi açmadan önce bu yazıyı okur veya hali hazırda olan websitenizi daha elegant bir görünüme geçirmek için yazımızı okursunuz.

 

1. OceanWP

1Bu tema ile ilgili “çok amaçlı” kelimesi yanlış olmaz Listemizin başında gelen temamızı e-ticaret siteleri ve hızlı yüklenmesi sebebi ile tercih edebilirsiniz. Ayrıca duyarlı bir tasarıma sahip olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğiz. Mobil ve tabletlerde de duyarlı bir tasarıma sahiptir.

2. Astra

2

 

Bir diğer güzel temamızda Astra olacaktır. Bu temanın da süper hızlı olduğunu söylemeliyiz. Hazır tema seçenekleri ile fikrinize uygun bir tasarım oluşturmanız dakikalarınızı alacaktır.  Bu sayede sizler de site içeriklerine daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Yüzlerce düzenleme seçeneklerini hiçbir kod bilgisi olmadan düzenleyebilirsiniz.

3. Hestia

3

Hestia teması da ThemeIsle’nin en popüler teması olarak karşımıza çıkıyor ve binlerce 5 yıldız almış durumda. ThemeIsle 2012 yılında yayın hayatına başlamış ve çok iyi bilinen popüler bir tema tasarım stüdyosu ve satış alanıdır. Hestia stilistik ve modern sayfaları ile göz doldurmakla kalmıyor, hareketli tasarımı ile duyarlı bir website deneyimini misafirlerinize paylaşmanıza imkan sağlıyor. Temanın bir diğer özelliği de özellikle hıza odaklanmaları olmuş. Bu sayede site performansınız rakiplerinizin çok üstünde olacaktır.

 

4. Neve

4

Neve teması da yine aynı şekilde ThemeIsle tarafından yapılmış bir sitedir. Bu siteyi de listemize aldık. Bunun nedeni temanın mobil tema görünümünün çok iyi olmsıydı. Yine çok duyarlı yani responsive diyebileceğimiz bir temaya sahip. Ayrıca Neve temasında kullanabileceğiniz bir çok sayfa- yapıcı dediğimiz (page-builder) eklentisi mevcut. Yani bildiğiniz tüm page-builder eklentileri ile uyumlu çalışıyor. Bunun yanı sıra hafif kod yazımı ile güncellemerinin sürekli olduğu bu temayı siz de çok beğeneceksiniz.

 

5. Simple

5

Simple’da bedava bir wordpress teması olarak karşımıza çıkıyor. Bu tema Themify tarafından bedava olarak wordpress kullanıcılarının beğenisine sunulmuştur. Simple teması sayesinde sizde normal bir wordpress temasını e-ticaret sitesine çevirebilirsiniz.  Yine çok duyarlı bir tasarı olarak karşımıza çıkıyor. İyi bir iş sitesi de kurabilirsiniz.

 

6. SeedProd

6

Seed pro teması wordpress temalarına yeni bir soluk getirmiş. Sizde ciddi potansiyeli olan fonksiyonel bir site tasarımına sahip olmak istiyorsanız Seedpro temasını kullanmalısınız. Güçlü bir tasarıma sahip olan bu tema da giriş sayfası vb. gibi hazır temalarda bulunuyor.

 

7. Fremedy

7

 

Fremedy teması da yine bir kod bilgisi gerektirmeden kullanabileceğiniz temalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu wordpress temasını kullanarak daha fazla para ödemenize gerek kalmayacak. Temanın içeriğinde düzenlenebilir slider, portfolyo fonksiyonu ve diğer web browserlarınla uyumlu bir tasarım söz konusu. Bu temayı daha çok sergileyecek ürünleriniz için kullanabilirsiniz.

 

8. North Shore

8

North Shore’un inanılmaz tasarımı sayesinde websiteleriniz mükemmel bir görünüme kavuşuyor. Başlık(header) alanı sizlere farklı bir anasayfa deneyimi sunuyor. Bu temada bedava olarak karşınıza çıkıyor. Ayrıca başka bir eklenti için para ödemenize gerek kalmayacak ölçüde güçlü bir tema.

 

9. Foodica Lite

9

Foodica lite düzenlenebilir eklentileri ile birlikte geliyor karşınıza. Bu tema içinde yine çok duyarlı(responsive) bir tema tanımı yapılabilir. Daha çok yemek blogları için uygun olan bu tasarım e-ticaret eklentisi olan Woocommerce ile de entegre olabilmekte.

 

10. Agama

10

Agama teması da yine bir diğer güzel çok kullanımlı tema olarak listelerimize giriyor. Tema bedava olmasına rağmen premium görünümlü olması da bu temayı listelerimizde yer edindiriyor. Agama teması diğer bazı temalar gibi Woocommerce ve page-builder eklentileri ile de uyumlu çalışmakta