19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

o the Brig

19Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramımızın Önemi

Merhaba sevgili sosyofikir okurları bu yazımızda sizlere 19 Mayısın anlam ve önemini kısaca anlatmaya çalışacağız. Bu tarih Türk halkı için çok önemli bir tarihtir. Birinci Dünya Savaşı’nın ardından düşman devletleri tüm Anadolu üzerinde ikinci bir işgal planlıyorlardı Ve de ve buna başlattılar. Bunu yaparken bazı aracılar kullanıyorlardı.

 

Amaçları bu aracıları ile birlikte Anadolu’nun parçalanmasını sağlamaktı. illi Mücadele yılları 1919 ile 1922 yıllar arasında Anadolu’da sürdü Yunanistan’ın İzmir’e çıkmasıyla başladı. 15 Mayıs 1919’da Kuvayi Milliye unsurları halk direniş olarak memleketi savundular. 19 Mayıs ile birlikte Milli Mücadele yıllarında yeni bir dönem başlamıştı. Artık cumhuriyete giden yolun ilk adımı atılmıştı, ve o taşlar döşenmeye başlanmıştı. Mustafa Kemal Ankara Meclisi’nin kurulmasını sağladı.Ve 19 Mayıs şu an hepimizin kutladığı Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak milli bir bayram haline geldi. Ayrıca 19 Mayıs 1919 Mustafa Kemal’in Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığı gündür. O gündür ki İtilaf Devletleri işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün olarak kabul edilir. Atatürk bu bayramı tüm Türk gençliğine emanet ve armağan etmiştir. Bizde Türk gençliği olarak bu anlamlı günün huzurunda her zaman ülkemizi koyacağımızı ve Çağdaş uygarlıklar seviyesine geleceğimize söz veriyoruz Biz gençler eğer kendimizin farkında olursak kendinizde birlikte ülkemiz için çalışırsak Vatana millete hayırlı bir evlat olursak İşte o zaman ülkemizin karşısında hiçbir güç duramaz Çünkü biz Türkiyeyiz Çünkü biz Türk milletiyiz.

Şimdi sizlere twitter da 19 Mayıs ile ilgili paylaşılan güzel tweetlerden bir kaçını sunacağız. Bu şekilde sizlerle birlikte daha interaktif daha teknolojik ve daha Global bir şekilde bizim için çok önemli olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı tüm dünya ile paylaştığımız bugünlerde hem YouTube’dan hem Twitter’dan hem diğer sosyal medya araçlarından güzel ve popüler mesajları seçerek sizlere buradan da sunmak istiyorum .

 

Twitter’daki popüler 19 Mayıs Mesajları

Şimdi de sizlere 19 Mayıs ile ilgili çok güzel reklamları sunacağız.

En Güzel 19 Mayıs Mesajları

19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak. Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir. K. Atatürk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milli hedefler, milli irade yalnız bir kişinin düşünmesinden değil, bütün milletin arzularının, emellerinin birleşmesinden ibarettir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. ( K. Atatürk ) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919′un 96.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz ( K. Atatürk ). 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Yararlandığım Kaynak

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/19-mayis-mesajlari-ve-sozleri-iste-en-guzel-19-mayis-siirleri-ve-kutlama-mesajlari-2415812/