16 Madde’de Nar Suyu’nun Faydaları Nelerdir?

16 maddede nar

Nar suyu insanlar için çok faydalı bir meyve olmakla beraber insanların sağlığına getirdiği olumlu sonuçlar saymakla bilmiyor.

Nar suyunun faydalarını sizlerle paylaşalım.

 1. Nar suyu idrar attırıcı bir özelliğe sahip, ayrıca idrar yollarında meydana gelen enfeksiyonlara da iyi gelen sağlıklı bir meyve suyu
 2. Kaslarınıza ve iskelet sistemine kuvvet veren nar suyu iskelet sitemini güçlendirerek kişinin daha güçlü bir kas sistemine sahip olmasına sebep oluyor.
 3. Farelerde yapılan deneylerde akciğerde meydana gelen kanser hastalıklarının gelişimini azaltıyor.
 4. Alzheimer hastalığını da yavaşlatan nar suyu kişinin akıl sağlığını korumasına yardımcı oluyor.
 5. Hamile kadınlarda bu şifalı meyvenin suyu ciddi şekilde etki sağlamakta, erken doğumu engelleyen bir meyve olan nar, suyu ile çok sağlıklı bir gelecek sunmayı vaad ediyor.
 6. Kıkırdakları koruyan nar suyu, bu dokuların ve kıkırdakların zedelenmesi durumundaki tedavi süreçlerinde en iyi yardımcınız.
 7. Kalp krizi riskini azaltan nar suyu, kalp damar hastalıklarına da birebir etkileyen sağlıklı bir meyve olarak karşımıza çıkıyor.
 8. Damarlarda ve arterler biriken plakların birikmesini önleyen nar suyu önceden oluşan plak birikimlerini de azaltıyor.
 9. Erkeklerde ve kadınlarda cinsel isteği arttırıyor.
 10. ldl denilen halk arasında kötü kolestrol olarak bilinen kolestrol oranını düşürüyor, bunun yanı sıra hdl yani iyi kolestrolu da yükseltiyor.
 11. Diş ve dis etlerinde oluşan plak oluşumunu önlüyor.
 12. Felç geçirme riskini de azaltıyor.
 13. Depresyona iyi gelen nar suyu kişinin psikolojik durumunu da olumlu etkiliyor. Strese karşı etkili olan nar suyu kişinin daha sağlıklı bireyler olma yolundaki en büyük yardımcısı.
 14. Şeker hastalığı denilen diyabet hastalığına da iyi gelen anr suyu bağışıklık sistemini düçlendiriyor. Sindirim sistemini rahatlayan nar suyu bunun yanı sıra yeme sonrasında soda ihtiyacını da azaltıyor.
 15. Cildi güzelleştiren gençleştirici bir etki sağlıyor, cildi sıkılaştırıyor ve kırışıklık oluşumunu engelleyen en önemli bitkisel çözümlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Ciltte oluşan hastalıkları da engelleyen nar suyu kişinin daha sağlıklı bir cilde sahip olmasını da sağlıyor.
 16. Saçları güçlendirerek dökülmesini engelliyor.

Nar Suyu Kalorisi

Nar suyunun kalorisi 54,5 kcal olarak karşımıza çıkıyor. Çok fazla kalori olmaması ile beraber bu kadar sağlıklı bir yapıda olması nar suyunu çekici kılan etkenler arasında gösterilmekte.

Nar Suyunun Faydaları Nelerdir?

Google araması: https://www.google.com/search?ei=TvYwYKbeGOv1qwHgwbLwAw&q=nar+suyu+faydalar%C4%B1+nelerdir&oq=nar+suyu+faydalar%C4%B1+nelerdir&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyAggAMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjIGCAAQFhAeOgcIABCwAxBDUPoHWKMQYJIRaAFwAngBgAGHAogB_wqSAQUwLjguMZgBAKABAaoBB2d3cy13aXrIAQrAAQE&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwimvdfSsfjuAhXr-ioKHeCgDD4Q4dUDCA0&uact=5

İlginizi çekebilir

Deniz Savaşı