#1 – Başarılı Bir Blogger Olmanın Sırları, Site Konuları

SITE KONULARI

Site Konuları insanlar için çok önemlidir. İnsanları etkilemek istiyorsanız öncelikle ilk yapmanız gereken diksiyon olarak düzgün konuşabilmenizdir. Konuşurken dinleyicilerinizin gözlerinin içine bakmanız onlarla bir iletişim kurmanızı sağlar. Bu durumda en önemli kısım başarılı olarak geçilmiş olur. Dinleyicinin sunuma dahil olması. 

Blog Konusu

Blog yazarı daha kaliteli blog yazılarını nasıl yazar ? Blog yazılarını bir kenara bırakın normal bir yazı yazmak istediniz, aklınıza bir konu gelmiyor. Ee o zaman nasıl yazacaksınız ? Evet şimdi burada konu bulma yöntemleri ve yazma yöntemlerini anlatacağım. Blogunuza haliyle her gün özgün içerik girmek zorundasınız. Eğer gerçekten de güncel blog kelime grubunu meta tag bölümüne yazdıysanız. Bu tanım sizi tanımlamış sayılıyorsa o zaman güncel bir site olmalısınız. İlk olarak ;

   Karşınızdakini etkilemek istiyorsanız derken illa bir sunum yapmak zorunda falan değilsiniz. Örneğin görsel olmayan bir platform’da sadece yazı olarak karşı taraf ile iletişim kuruyorsanız, noktalamalardil bilgisi kuralları ve cümleyi doğru kullanabilmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bu yazımın ikinci kısmında sizlere bizimle daha çok ilgili olan yazınsal iletişim ile ilgili yazacağım. ” Yazınsal iletişim” kelime anlamı olarak yazı ile karşı taraf ile iletişim kurmak anlamına gelir ki bunu iyi kullanabilmek bir blogcu için bulunmaz bir nimettir. Bu yüzden hem okurlarınızla hem de diğer site sahipleri ile nasıl bir yol izleyerek daha iyi bir iletişim kurabilirsiniz.

İnsanları alttan almayı öğrenin.

Çok kolay değildir insanları alttan alabilmek. Ama hiç bir zaman unutmayın siz insanları alttan alırsanız daha başarılı olabilirsiniz.

Kalitenizden Ödün Vermeyin !

İnsanları alttan alın derken sizin site hedefleriniz arasında bulunmayan bir istekte bulunan web master ve okurlara kendinizden, sitenizin hedeflerinden ödün vermeyin.

Sitenize “Canlı Destek” Kurun !

Canlı destek derken hotmail servisi gibi bir servis ile blogunuzda’ki bir kısmı msn adresinize bağlayarak okurlarınızla daha yakın bir iletişim kurabileceksiniz.

Yakın Bloglar’a Yorum Yazın !

Arkadaşlarınızın, konuştuğunuz web master’larının bloglarını gün aşırı ziyaret edin ve yorum bırakın. Yorum bırakırken “iyi olmuş”,”güzel olmuş.” gibi kısa anlamsız kelime grupları ve öbekleri yerine konu ile ilgili özet niteliği taşıyan bir yorum yazın. Sakın unutmayın ki o yorum sizi, dolayısı ile sahip olduğunuz blogunuzu temsil edecektir.

Çok Önemli Ayrıntıları Göz Ardı Etmeyin !

Göz ardı etmeyin derken önemli ayrıntıları unutmayın demek istiyorum. Şöyle ki örneğin :  Bir yazı yazarken veya makale yazarken makalenizi tekrar tekrar kontrol etmeniz sizin için önemli olacaktır. Yorum yazarken de aynı şekilde dikkat edin. Kullandığınız kelimeler, yorumlar çok önemli.

Sitenizi renklendirirken “KONTRAST” renkleri kullanın.

 Bizim mimarlıkta en önemli şeylerden birisi kullandığımız renklerin birbiri ile iletişim içerisinde olmasıdır. Örneğin : Turuncu-Mavi, Kırmızı-Yeşil renkleri birbirleri ile kontrast renklerdir. Unutmayın zıt kutuplar birbirlerini çekerler 🙂

Sitenize Hakkında Kısmı Ekleyin.

Sitenize hakkında kısmı ekleyin ama özel bir bölüm olsun. Üzerinde çalışın. Alexa değerleriniz, page rank değerleriniz, kuruluş tarihi, yazar adları, hedefiniz, kalite politikanız gibi konulara önem verin.

Örneğin sitemizin hakkında bölümüne göz atmanı yararınıza olacaktır.

Her şeyi bilemezsiniz, danışın !

Bu konu en önemli konulardan bir tanesidir. Her şeyi bilemezsiniz o yüzden insanlara soru sormak en büyük erdemdir. İnsanlara soru sorarak kendinizi ve karşınızdakini geliştirin.

NOT ALIN !

Gün içerisinde sizi etkileyen, düşündüren şeyleri küçük bir deftere not alın ve yazmak istediğiniz zaman  notlarınıza bakarak daha kolay yazı yazabilirsiniz.


Gazete, Dergi Ve Kitap Okuyun !

Kuşkusuz en önemlisi “kitap” bu saydıklarımın içinde. İnsan ne kadar kitap okursa o kadar yazabilir. Kabiliyet meselesi falan bir yana. Çalışan, not alan yazmak için çaba harcayan adam yazı yazabilir. Gazete okuyarak güncel haberler, dünya haberleri ile ilgili bilgiler toplayarak düşünce dünyanızı zenginleştirin. Güncel dergiler belirleyerek köşe yazarlarını takip edin. Kendinizle özdeşleşen düşünceleri kafanızda tekrar bir düşünüp yazın.

Yakın Sitelerin Sahipleri İle Daha Yakın İletişim Kurun !

Msn ve ya başka bir anlık ileti programı kullanmak yararınıza olacaktır. İnternet dünyasında en önemli sunumlardan biri de anında sunum’dur. Seo‘ya dikkat edin.

Not: Bu yazıyı okuyan değerli arkadaşlarımız yazı sonuna yorum bırakırsa sitemiz için çok önemi olan okurla bir arada yazı hedefimize yardım etmiş olursunuz. Unutmayın yazılara yaptığınız değerli yorumlarınızla hem yazı gelişir hem de birbirimizden daha çok bilgi öğrenebilirsiniz.

elektrikli scooter