Yılbaşında Adres MediaMarkt

media markt

Bugünkü yazımda Media Marktı sizlerle paylaşmak istiyorum. Media Markt dizüstü bilgisayarlardan, fotoğrafmakinelerine , oyun konsollarından, cep telfonlarına yaklaşık 50.000 çeşide varan ürün yelpazesiyle size en güzel hizmeti veren bir teknoloji marketidir. Ben de teknoloji alışverişlerimi Media Markt mağazalarından gerçekleştiriyorum.Yılbaşında da çok güzel cihazlar bulabileceğiniz mükemmel bir teknoloji mağazasından bahsediyorum. Avrupa’nın en büyük teknoloji marketi zinciriymiş.Gerçekten yılbaşında bende buradan bir şeyler alacağım. Uygun fiyat, kaliteli, güvenceli bir mağaza çünkü. Çok güzel yılbaşı hediyelerini sevdiklerinize alabilirsiniz. Yılbaşı hediyeleri Media Markt’ta.

media markt

   Media Markt 1979 yılında kuruluyor. Kurucuları Leopold Stiefel, Walter Gunz, Erich Kellerhals ve Helga Kellerhals.  “Küçük küçük birçok mağaza yerine bir tane büyük mağaza yaparak rakiplere göre daha ucuz elektronik eşya satalım” fikri Leopold Stiefel’den çıkmıştı. Ve mağazayı açtılar. Yatırımcılarla  birlikte yine bir 1979 Eylül günü Almanya’nın Münih kentinde Euro-Industriepark’ta ilk mağazayı açtılar. 

Ekşi Sözlükte bu teknoloji firması ile ilgili çok güzel  entryler girilmiş. Bir tanesini sizinle paylaşmak istedim.

almanya’daki sinema salonlarında gösterilen reklamı aynen şöyle cerayan etmektedir:

önce üç karakteri tanıyalım: 
satıcı çocuk 
şişman alman adam* 
adamın güzel karısı*

tomas ve helga medimarkt’a bir video kamera almaya gelmişlerdir. satıcı genç hemen yanlarında biter. raftan kaptığı kamerayı çalıştırarak özelliklerini tanıtmaya başlar. bu arada kamera ile helga’nın degajesine zoomlar. 

akabinde helga’yı kolundan kapan satıcı genç kamerayı tomas’ın eline vererek gözden kaybolur.

bir süre sonra üç karakter yanyana durmaktadır ve satıcı genç helga’ya doğru ileri geri hareket etmek sureti ile fortlarken, reklam mediamarkt “ich bin doch nicht blöd” sloganı ile sona erir.

Geçen  2004 aralık ayında maliyetine satış yaparak insanların kasalarda ellerinde mikrodalgalar, dijital fotoğraf makineleri ile kuyruklar oluşturmalarına yol açmıştır.

Yine bir başka kullanıcı mağaza hakkında şu entryi girmiş

cesitli elektronik urunlerin satildigi cok katli alisveris merkezleri zinciri. ozellikle promosyonda olan urunler piyasanin cok altinda fiyatlarla satiliyor