Yandex Ve Türkiye

Yandex Ve Türkiye

 Yandex ne kadar zamandır ülkemizde.. Ne kadar zamandır yararlı işler yapıyor ? Yandex nedir ? Bunları bir cevaplayalım daha sonra da yandex’in infografiğini değerlendirelim.
 ”Yaşamın tüm renklerini bulun” sloganıyla yola çıkan Rusya ve Türki Cumhuriyerler’de Google’ı geçen arama motoru Yandex 2011′de Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaptı. Televizyon reklamı da veren billboardlarda sık sık rastladığımız Yandex özelleştirilmiş hizmetleriyle de ön plana çıkıyor.
 Yandex CEO’su Arkady Volozh, “Kiril alfabesi kullanılmayan ilk ürünü Türkiye için geliştirdik. Bizim için de çok yeni bir çalışmaydı ve büyük başarı oldu. Türkiye’yi tercihimizin sebebi, biz Türkiye’yi kendimize çok yakın görüyoruz. Birbirimizi çok iyi anlıyoruz. Türkiye’deki kullanıcıların artık Yandex’le seçme şansı var. Çok az ülke böyle bir arama özgürlüğü ve çeşitliliğine sahip.” diyor. Google’dan da daha eski olduklarını söyleyen Yandex yöneticileri Türkiye pazarındaki hizmetleri ile ilgileri üzerine topluyor. demiş. Yandex gelişiyor. Bakalım ilerki günlerde google ile arasında nasıl bir rekabet oluşacak.

İnfografik nedir ?

Bilgilendirme grafikleri yada infografikler; bilgi, veri ve bilgi birikimlerini görsel olarak sergileyen grafiklerdir. Bu grafikler çok karışık konuları işaretler, haritalar ve teknik yazarlık ile çok kolay ve açıklayıcı bir şekilde sergiler. Bilgilendirme grafikleri ile bilgisayar, matematik ve istatistik bilimciler tek bir sembol ile süreç bilgilendirmesini yapabilirler ve geliştirebilirler.

Yandex infografiği :

Yandex, Neden yandex  ?, Yandex nedir ? Yandex kullanmak, Yeni Arama motoru, Arama motorları, Search Engines,  Yandex infografik, infografik
Kaynaklar