The Hobbit.. Beklenmeyen Yolculuk

The Hobbit  An Unexpected Journey.jpeg
The Hobbit

İnanılmaz bir hikaye vardır.  J. R. R. Tolkien yazmıştır. Ve her zaman anlam orta dünyada geçmiştir. Büyük krallıklar, kötüler, iyiler. Onlar arasında geçen bu önemli ve insanlığın kurtuluşu olan bu savaşa tüm 2000 yılından beri tüm insanlık tanık oldu. Hepimiz Frodo, Gandalf, Aragorn karakterlerinin kaliteli duruşları ile, orc düşmanlarının nefret ile büyüdük. İşte Hobbits’te bunu anlatan bir film ve kitaptır.

111.yılında hikayesini anlatan Bilbo Baggins göründüğü kadarda yavaş ve bir şey bilmeyen bir adam değildir. Bilgo gerçekten de yaşadıklarını anlatan br defter bırakıyor Frodo’ya.

Bir gün…

Baggins ailesinin en önemli kişilerinden biri olan bilbo bir gün her zamanki gibi evinde otururken kapısını yaşlı büyücü, herkesin hava fişekler atan büyücü olarak bildiği GANDALF çalar. Gandalf Blbo Baggins’e bir macera olduğunu ve ona ihtiyaçları olduklarını anlatır. Ama haklı olarak Bilbo Baggins kendi yaşamından feragat etmek istemez. Ama Gandalf kapıya işareti kkoymuştur. Tüm Dwarves cüceleri oraya gider. Onlar Dwarves: Balin, Dwalin, Fíli, Kíli, Dori, Nori, Ori, Óin, Glóin, Bifur, Bofur and Bombur’dır. Cüceler ona bir anlaşma imzalatırlar. Anlaşmadan bahsetmek gerekirse Bilbo’nun hırsız olması gerektiği vb’dir. Cüce Kralı’nın Elflerden yardım almaması, Smoke ejderalarının ona saldırması cüce dünyasında büyük korku uyandırmıştır. Ve sonrasında gelen orcklar cüce kralı öldürmüştür. O yüzden Thorin kendi vatanlarını geri almak için bir maceraya hazırlanmış ve sağ kalan cüceleri bir araya toplamıştır. İşte hikaye bunları anlatıyor. Elfler, Orclar, ve cücelerin kocsa bir yol boyunca kendi ana vatanlarına yerleşmeye çalışırken yaşadıkları zorluklar taş dağlar, Elflerin onları arkasından vurmaları vb. 

Film Müzikleri..

Ee Lord Of The Rings’in film müziklerin bilmeyen olmaz. Lord Of The Rings’te gsterdikleri bu başarıyı yeni filmleri olan Hobbit de de gsteren kaliteteli yapımcılar gerek bir müzik ziyafeti sunuyorlar izleyicilere…

Misty Mauntains adı ile bir müzikleri vardır kendilerinin. Onu türkçe olarak dinlemek ister misiniz ?