içinde ,

Sosyofikir Yaz Döneminde Dopdolu..

1
1
Uzun zamandır size yazamamanın üzüntüsü içerisindeyim. Nedeni tabiiki de sınavlar. Bu yaz ile birlikte farklı şekillerde kendimi geliştirmeye çalışacağım. Edindiğim izlenimler, olumlamaları buradan sizlerle paylaşacağım. Zaten bizim bloğun bu denli sevilmesinin nedeni samimi bir şekilde yazılarımızın olması. Biz duygusal insanlarız. Olaylardan etkilenebiliyoruz. İzlediğimiz bir film yada diziden yada dinlediğimiz bir şarkı bazen başka yerlere götürüyor insanı. Bu yazımda sizi Kanal D de yayınlanan Vatanım Sensin dizisine götürmek istiyorum Halit Ergenç ve Bergüzar Korelin muhteşem oyunculuklarına hayran kaldığımız vatansever bir askerin ailesi ve vatanı arasında bir tercih yapması ve gerçekten de hayretler içerisine girdiğimiz bir senaryo. Ekipte çok başarılı herhalde bu kadar başarılı işler ekip işiyle olur. Bu yüzden yönetmen ve senaristleri de tebrik etmek lazım. Beni çok etkiledi ve bu diziyi izledikten sonra hayatın olgunlaşma sürecinde bir basamak atladığımı düşünüyorum.

İşte o sahne :
Biliyorsunuz buraya obsesyon ile ilgili bir çok konuda yazılar yazdım. Çünkü ben onu yaşayan ve en yakından tanıyan birisiyim.  Obsesyonlar hayatımızda bu kadar yer kaplarken bir film, dizi yada bir şarkıdan keyiflenmek güzel şeyler. Gerçekten de çoğu zaman obsesyon yüzünden mutsuz hissediyoruz. O yüzden anı yaşamalıyız andan keyif almayı bilmeliyiz. Ben bu yazıyı yazarken de birazkarıştırdım yine bir sürü şeyi bir anda anlatmaya çalıştığım için belki kafa karışıklığı olabilir. “Neden bahsediyor bu adam” diyebilirsiniz . Ama inanın hayatta böyle her an farklı bir şey farklı bir senaryo ile karşı karşıyayız. 

Yeni dönemde sosyofikir yeni projeleri hayata geçiriyor. Psikoloji konusunda uzman doktorlardan, hastalıkları yaşayan kişilerden kısacası psikoloji adına -her şey burada olacak. Hayattan kesitler, blogger ipuçları, sanat, tasarım ve daha niceleri.. Sizde blog sayfamızdaki anketimize katılarak en çok görmek istediğiniz içerikleri belirleyebilirsiniz. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Ne düşünüyorsun?

   Yazar sosyofikir

   Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

   marmaris gezilecek gorulecek yerler

   Masmavi Marmaris Mükemmel Bir Tatil Arıyorsanız Yazımıza Buyrun

   psiko

   Psikoloji blogunuz açıldı. Konusunda uzman doktorlar, sorunları yaşayan hastalar sıcacık bir platform