Requiem For Dream

requiem for a dream 29781

Bir rüya için ağıt. İnanılmaz bir film. pi filminin yaraticilarindan cok guzel bir film.film hayalleri olan 4 kisinin madde kullanimiyla baslayan maceralarini gosteriyor. Speed bagimlisi 60 yasinda bir kadin ve turlu madde bagimlisi 3 genc… mutlu baslayip bunalim biten the harika film Gerçekten de tam anlamı ile gerçek bir film. Clint mansell tarafından yapılmış muhteşem bir soundtrack’e sahip film. Requiem for a dream. Filmin başında yaşlı bir kadın ve evinden ikidebir televizyonunu çalan bir oğlu var. Ve kötü arkadaşlar işte onları nerelere sürüklüyor Filmden bundan bahsediyor. Başlarda o kadar bağımlı olmamalarına rağmen sonlarda ölümlere kadar giden hayatlarını anlatıyor. İnanılmaz bir efekte sahip olan filmde ayrıca kullanılan websitede inanılmaz bir tasarıma sahip. Neredeyse her sahnesini insana unutturmayan, dövme misali bir film. Ayrıca filmin başındaki yeşil çayırların zevk veren renklerinden yavaş yavaş karanlık ve boğucu renklerle bezeniyor film. filmin başında suratınızda oluşan tebessüm filmin sonuna doğru sert bir tokatla siliniyor ve ağlamaklı terk ediyorsunuz salonu. İllümünatiyi karıştıracaksanız
Televizyon Kolik bir Anne. O bilmiyor başlarda doktordan aldığı hapların ne olduğunu.Ama sonra yavaş yavaş onu etki altına almaya başlıyorlar.

Filmin en önemli sözleri belkide şunlardı : çünkü peşinden gittikleri o kadar hesapsız, aptalca, uygunsuz, iyi niyetli ve saf bir istekti ki; ancak rüya olabilirdi. ismi, filmi tümüyle taşıyor. Sonuç olarak insanı kasan geren psikopat film. mutlaka izlenesi muhteşem film.

images?q=tbn:ANd9GcSHZNyePPYGGbwCKwr9kJDhBJl7qLsRruK6GJgF3N
KAYNAKLAR
  1.  http://www.requiemforadream.com/
  2. http://www.eksisozluk.com