Psikoz Ve Fringe

Psikoz Ve Fringe
YALNIZLIK

Walter Bishop. Fringe diye bir dizi seyrettiniz mi ? Seyretmediyseniz seyredin. Orada bir karakter var. Adı Walter Bishop. Yani gerçek adı ile John Noble. İnanılmaz bir oyuncudan bahsediyorum. Kendini iyi anlatıyor. Duygularını tam anlamı ile hatları açıklıyor. Onu Yüzüklerin efendisi filminden de tanırsınız. Neyse konumuza geçelim. 4.Sezon 2.Bölüm’de gerçi tüm bölümlerde Walter bir akıl hastası ama, bu bölümde bir psikoz lafı geçiyor. Burada onun gördüğü bazı silüetlerden söz ediyoruz. Bir insan görüyor. Ama burada öyle bir olay var ki reakarnoasyon gibi. Yani öncelikle size hikayeyi anlatmalıyım ki olayı tam olarak anlayabilesiniz. Neyse bu kadar çok saçma cümle kurdum Hikayeye başlayayım.

Walter eski bir doktor. Çok ünlü bir fizikçi, matematikçi. IQ’su tavan yapmış durumda. Bir gün oğlu’nun gerçekten kötü bir hastalığa yakalandığını anlıyor. Bu hastalık oğlunu öldürüyor. O da bu yüzden oğlunu iyileştirmek için bir kaç ilaç denemesi yapıyor. Ama ilaçlar oğlunu kurtaramıyor. Oğlu ölüyor. Ama sonra fark ediyor ki : Aslında yine bizim evrenimize benzeyen bir evren daha var. Walter’ın keşifi başlıyor.  Adı paralel evren. Paralel evrende her insanoğlu’ndan bir adet daha var. Walter oraya baktığında oğlunu görüyor. Oğlu ölmemiş. Hasta, ama kurtarılabilir. Onu kurtarmaya çalışıyor. Ama sonra fark ediyor. Bir adet daha Walter orada.  Kendisinin orada olduğunu gören Walter ne yapacağını şaşırıyor. Ama oğluna çok değer veriyor.  Onu krtarmaya gidiyor. Tabii bunun bazı sonuçları oluyor. O teknolojiyi kullanırken, doğa da dünyaya zarar veriyor. Ama sonra diğer taraftaki Walter yani alternatif paraleldeki Walter buna karşı oluyor. Oğlunu p da seviyor. İki dünya amansız bir savaşa giriyor. Bir adamın oğlu için açtığı geçit dünyayı yıkmaya başlıyor. Şimdi ise oğlu’nun aslında bir neden ile dünyaya gönderildiği ve dünyadaki teknolojinin geliştiğini açıklıyor J.J Abrams.. Yani yönetmenimiz. Peter iki babayı da tanıyor. İki anneyi de.. Bu durumda onlara ait iki dünyanında ulaşabileceği bir yer sayesinde onları bir araya getiriyor. Ama kendi gidiyor.
Neyse Walter şimdilerde oğlunun gerçek silüetini görüyor. Ama ne gördüğünü pek te anlamıyor. Ve kendini deli sanıyor. Aslında oğlu ile önceden yaşamıştı.  Yani bir reakarnasyon düşüncesi mevcut gibi..