Peynir Gemisi Ve Piyano Tamircisi

coffe english fashion literature Favim.com 3423085
coffe english fashion literature Favim.com 3423085

Aşağıdaki yazı üzerinde çalıştığım yeni bir romanın ilk girişini içeriyor. Dil ve üslup bakımından çok zengin olmasa da anlatacağı şeyleri size aralarda verdiğim müziklerle okursanız bir macera ve gizem dolu hikayemize giriş yapacaksınız. Bu roman uzun bir yazı dizisi olacak. I.BÖLÜM GİRİŞ

Bir çay fincanında kahve.. .. Ve yazmaya her zamanki başlayıp başlayıp tekrar bırakmak. Hiçbir şeyi tam olarak yapamadım. İnsan kendi kendini değerli hissetmek istiyor onun içinde bir şeyler üretmeli . İşte yine o dönemlerdeyim. Yazmak ve hayallerimin kağıda yansımasını istemek en güzel şey bu işte. Keşke bir kitap yazmış olsaydım hala geç değil bazen anlatacak o kadar şey biriktiriyorum ama anlatamıyorum ki inanılmaz bir paradoks oluşturuyor bende.

Bazen filozoflar gibi bir konu üzerine saatlerce hatta günlerce düşünmüşlüğüm vardır. Obsesyonun insanı izole ettiği dönemlerden bir zamanda. Ali yine o yolda yürüyordu. Kafasında aynı karışıklık yürürken gözlerini kaçıramadığı karecikler yerlerdeki karelerle imtihanı.. Hangisine basmalı köşeye denk gelmemeli.. Hep içlerine basmalı.. Sürekli bunları tekrarlıyordu içinden bunları tekrarlarken de kendisinde bir rahatlama görülüyordu. Halbuki kendini kandırıyordu.

Eve gittiğinde annesi uyumuştu. Belli ki onu gecenin geç saatlerine kadar beklemişti. Orada koltukta uyuyakalmıştı. Kendine kızdı bu yaştaki annesinin onu bu saate kadar beklemesine gerek yoktu. Kendini merak ettirmemeliydi.

Ali’nin kendisi ile kavgası hep aynıydı. Kendisinin sürekli yarattığı o duygusal boşluk onda rahatlama mı yaratıyordu acaba ? Üzülmekten keyif mi alıyordu ? Bunu kendisi yapıyordu. Hayatını yönlendiremeyen milyonlarca insandan biri olmak istemese de dünyadaki kurala uyum sağlamıştı. O da hayatı da kendi yarattığı dünyasında önemli değildi. Her konuda fikri olan insanlardan değildi. Bilmediği konularda fazla yorum yapmazdı.

Çocukken hep bir gemi ile dünyayı gezmek istemişti. Zaten hep istediği iki şey vardı. Piano  çalmak ve bir dünya seyahati.. Ama çok fakir bir aileden geliyordu. Bunları yapabilecek ne parası ne de ortamı vardı..