Kaybolan Uçak İle İlgili En Olası Komplo Teorileri

BilPDK CIAAgkc5

Dünya 8 Mart 2014 tarihinde Kuala Lumpurdan yola çıkan ve Pekine gitmekte olan MH 370 Boeing 777 uçağını konuşuyor. Üzgün bekleyiş sürüyor. İnsanlar ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Ve bu bekleyiş hiç de kolay olmuyor.

Nerelerde soru işaretleri var ?
Acaba uçakta resmi olarak bilinen bilgilerin dışında bir şeyler mi gizlendi. Mesela kullanılan yakıt daha fazla mıydı ? 

BilPDK CIAAgkc5
uçak başlangıçta
“resmi” olarak bilinen miktarda yakıtla havalanmış olamaz, birileri
bir şekilde (kim ve nasıl!?) fazla yakıt yüklemiştir (uçak 777-200er yani
extended range,wikipedia der ki:
max uçabileceği mesafe dolu depoyla 7700 deniz mili yani 14.300 km). kuala
lumpur – pekin arası mesafe ise 2286.71 nm. uçaklara yüklenen yakıt genellikle
bu mesafenin yuvarlak 1.5 katı yetecek şekilde olur, depo fullenmez. 
sebebi de
gayet basit, uçak ne kadar hafif olursa o kadar yakıt tasarrufu sağlanmış olur.
diyelim ki 4000 nm uçabilecek kadar yakıt yüklenmiş olsun, kaybolduğu noktadan
itibaren 3750 nm daha uçmasına imkan yok – 

Ayrıca araştırmalarım sonucunda Malezya havayollarının gerçekten de çok cimri olduğunu gördüm. Londra seferinde uçuşları kritik yakıt eşiğine girmiş. Bunun nedeni az yakıt kullanmaları yani başka bir yere yönlendirilseler uçaklarının yakıtları oraya gidecek kadar yeterli olmayacak, olamayacak.
Uçağın 45.000 feet’de uzun bir süre yol aldığı söyleniyor. Acaba bu kabin basıncını etkilemez mi ? Pilot işin içinde miydi ? Yolcuları aşağı inen maske ile ne kadar süre hayatta tutabilir eğer kabin basıncında olası bir problem olursa ? Uçakta gizli bir bilgi veya bir maddemi taşınıyordu ? Örneğin acaba kimyasal bir madde bir yerden bir yere gidecekken olay bu ya yanlışlıkla kargo uçağına koyulması gereken kimyasal maddeler yanlış uçağa konulmuş olabilir miydi ?
Uçaktaki şüpheli yolcular ve iki pilot konusunda araştırmalar yapılmaya başlandı ? Acaba o iki kişi (pasaportları bulunmayan) kişiler kimdi ? Acaba onların da içerisinde olduğu büyük ve planlanmış bir olay içerisinde uçak kaçırılmış mıydı ?
Ya da intihar saldırısı düzenleyen herhangi bir terörist grup olabilirler miydi ? Ama öyle olsa uçağın bir şekilde bulunması lazım. Tabii şunu göz ardı etmemek lazım. Uçağın kaybolduğu zaman havada ay ışığı bile yokmuş yani diyelim ki okyanusa düştü. Okyanus çok derin bir yer. Ortalama 4000 m derinliğinde yani uçağın batmış olma ihtimali çok az olsa da ben hala denize çakıldığını düşünmüyorum.
Uçak iletişimi kapattığı andan itibaren uzmanların görüşüne göre iki adet rota izleyebilirmiş. Aşağıda bu rotalar verilmiştir.
BiwklVICcAAl2YV
Yine önemli bir olay şu. Uçak kaybolduktan iki gün sonrasında yolcuların telefonlarının çaldığı ancak hiçbirinin haber vermediği söyleniyor. Yani uçak düşmemiş olabilir mi ? Çünkü eğer uçak düşmüş olsa büyük ihtimalle okyanusa düşecek. Ve telefonlarında hali ile çalışamaz durumda olmalıydı. Acaba telefonlar uçağı kaçıran kişiler tarafından toplanmış olabilir mi ? Bilinmiyor ya da uçaktaki yolcular üzerinde bir deney mi yapılmak isteniyor ? Bu sorulara da cevap bulunamıyor.
Uçağın haberleşme sinyali bilerek ve isteyerek kapanmış. Bunun nedeni ne olabilir ? Önümüzde iki seçenek duruyor. İlki pilotların bu işin içerisinde olduğu veya hava korsanlarının veya o işi bilen kötü niyetli kişilerin bu uçağın haberleşme sinyalini kapattıkları.
BirnQGVCAAEZ0It
Bir de yine önemli bir konu var ki pilotun uzun bir süre boyunca hava eşiklerini zorlamış olması. Yani çok yükseğe çıkmak zorunda kalmış olabileceği. Düşünün bir teknik arıza nedeniyle uçak çok yükseğe tırmanışa geçmiş ve uzun bir süre o rotada ilerlemiş olabilir. Bunun neticesinde pilotta hemen kalkış noktasına geri dönmek istemiş ama yanlış koordinatlar sebebi ile kalkış yeri olan Kuala Lumpur’uda geçip Hint Okyanusunda kaybolmuş olabilir. Buradaki seyahatlerini sürdürürken uçağın yakıtı bitmiş ve okyanusa çakılmış olma ihtimallerini de göz önünde bulundurmak lazım.
Uçak bilerek rotadan sapmış olabilir. Bugün açıklanan bilgilere göre uçağın kesinlikle rotasından bilerek sapmış olduğu anlaşılmıştır.Malezya Başbakanı Najib Razak bugün basın toplantısında uçağın birileri tarafından rotasından saptırıldığını resmen onayladı.
Sizlerle yukarıdaki paylaştığım fotoğrafı tekrar paylaşmak istiyorum. Dikkat ederseniz yeni araştırma bölgesinin Çin’nin sorunlu bölgesi olan batı bölgesinde olması ilgi çekici. Artık uzmanlar bunun kesinlikle bir teknik arıza olmadığını tam anlamıyla bir uçak kaçırılma olayı olduğunu belirtiyorlar.
BiwklVICcAAl2YV
Teşekkürler : https://eksisozluk.com/8-mart-2014-malezya-hava-yollari-ucagi-kazasi–4273858?p=125