Kaybolan Uçak Bulundu mu ? Neden Saklanıyor ?

malaysia airlines mh370 search area

Kaybolan uçak bulundu  mu bilinmiyor ama aileler geçekten bir muamma içersinde hala sevdiklerinin kendilerine geri dönmelerini bekliyorlar. Dünyadaki bir çok insan bir şekilde bir neden ve bir sonuç bulmaya çalışıyor. MH 370 nerede ?

Bu gerçekten büyük bir trajedi ve tüm dünyanın ilgilenmesi gereken bir konu. Şöyle bir baktığımda Türkiyemizdeki sözlüklerin ilgisinin yoğun olduğunu düşünmekteyim. Özellikle ekşi sözlük bu konuda kendisini aşmış görünüyor.

En Önemli Komplo Teorileri

Malezya hükümeti haliyle amerika fransa ve çinden yardım istedi. Bu yardım destek gördü ama bir yere ulaşılamadı. Ayrıca uçuş öncesinde planlanan bir uçuş olmadığı belirtildi. Yani iki pilot rastgele yan yana gelmişlerdi.

Fidye isteği Malezya hükümetine ulaşmış değil.

Malezya hükümeti ala kendilerine herhangi bir fidye isteği ulaşmadığını belirtiyor.

8.güne gelirken umutların artık tükendiği anlarda insanoğlu yine sarılacağı bir umut olduğunu düşünüyor. Yani aslında bir pazarlık söz konusu olan bir olaydan söz ediyor olabilirmiyiz ?

Uçaktaki pilotun Kuala Lumpur’daki evi yetkililer tarafından arandı. Herkes göz altında. Vebulunanan bir uçak simülasyonu. Bu pilotun neden bu kadar çok uçaklara bağlı olduğu kaptanlığı ve basitçe 18 bin saatlik uçuş tecrübesinden anlaşılabiliyor. Yani herhangi bir suçlama bu konu üzerinde kendisinne yöneltilemiyor.

malaysia airlines flight mh370 pilots

Göz altına alınan sadece onlar değil.  Uçuştan baştan sorumlu olan herkes gözaltına alınıp sorgulandı. Uçağın mühendisleri bile bu olay hakkında sorgulandı. Soruşturma genişlerken 25 ülkenin bu olaya müdahil olduğunu biliyoruz. Ama herkes Malezya hükümetinden bir haber bekliyor. Çin bu olaya biraz kızgın ve sinirli. Haliyle çok fazla vatandaşı (150 kişi) o uçakta idi. Ve Malezya hükümetinin bu yavaş tavrından oldukça rahatsız bir Çin var şimdilerde.

Uçakta fazla yakıt söz konusu değil. Bu yolculuğun en fazla 6.5 –  7 saat olması bekleniyor o yüzden ona göre bir yakıt konulmuş olduğu çin uçağın o saatten sonra uçmasına imkan vermiyor yetkililer.

Şimdi sizlerle paylaşacağım görüntü de bu zamana kadar çok fazla türk medyasında paylaşılmamış pilotların uçağa binmeden önceki son görüntüleri.

:http://i.telegraph.co.uk/…/02853/pilot_2853690c.jpg

Uçağın iletişim aygıtları ve her türlü iletişim kapatılmış. Bu olay uleyle irtibattan önce gerçekleşmiş.
Uçağın Malacca boğazından sonra gidebileceği muhtemel 2 koridoru çizmişler. arama kurtarma çalışmaları da bu 2 koridor üzerinden yürüyecek.

pilot 2853690c

Uçağın olabileceği bir çok yer var. Ve en olası yerles aşağıda verimiştir. Ki uçak karaya indiyse bu noktalardan birinde olmalı.

http://i.telegraph.co.uk/…missingplane_2853423c.jpg 

Uçak kaçırılmış olsa neden bu kadar zaman herhangi bir kişi yetkililerle iletişime geçmedi ?

İşte bu olayların sonuçsuzluğu ve insanoğlunu büyük bir muammaya düşüren bu konular bazen de bir araç olarak kullanılıyor işte onlardan biri. Bir twitter hesabında bunun bir reklam olduğu ile ilgili bir yazı yazılmış ya da bir reklam yapılmış demeliyim. İşte buradan ulaşabilirsiniz : – internette fake bir ”malaysia airlines” reklamı dolanıyormuş.
http://t.co/4mwllnqqmr

Umarım sağ salim aramıza geri gelen bir uçak ahalisi ile karşılaşırız. Bulana kadar uyku uyuyamıyoruz.
Sizde yardımda bulunmak istiyorsanız http://www.tomnod.com/nod/challenge/malaysiaairsar2014 lütfen tıklayın. Lütfen haritalardan herhangi bir yağ sızıntısı, uçak kalıntısı vb bir şey gördüyseniz belirtin. İlgilenilen bir sistem