İçeriginizi en etkin sekilde koruyun.

Yazi yazmak
Özgün yazı, güncel blog

  İçeriğiniz özgün. Her gün blogunuza yazı yazıyorsunuz. Bazen saatler bazen de günler alıyor yazılarınız. Bir kaç gün sonra blog yazılarınızı başka sitelerde görüyorsunuz. Kaynak belirtilmeksizin kullanılmışlar. Şimdi googlea başvuracaksınız değil mi ? Peki bunu sizin için yapabilen daha kaliteli bir platform var desem. Aslında tüm web master’lar bilirler DMCA‘yı. Kalitenize, özgünlüğünüze güveniyorsanız başvurmanız gereken DMCA, sitenizi, yazılarınızı sizin için korur. Peki nasıl işler bu sistem ?

  • Yazılarınız belirli aralıklarla DMCA veritabanına kaydedilir.
  • Belirli bir zaman sonra başka sitelerde kaynak gösterilmeksizin yazılan kendi özgün yazılarınızı DMCA’ya şikayet edebilirsiniz.
  • DMCA sizin için Google’a başvurur. Google’a en çok sözü geçen platformlar’dan birinden bahsediyor. Bu şekilde hem sitenizi daha iyi korursunuz. Hem de karşı sitenin admin’ni uyardıktan sonra ona bir ders vermiş olursunuz. Karşı sitenin adsense reklamları kalkar, bununla kalmaz google karşı sitenin belirli linklerini veritabanın’dan siler.

Not: Daha etik olması için sizin yazınızı başka bir sitede kaynak gösterilmeden yayınlandığını düşünüyorsanız öncelikle o sitenin sahibi ile görüşmeniz daha mantıklı olacaktır. 


Sitemin DMCA adresi için burayı tıklayın.