Hangi Telefon Daha Çok Sattı ? Rekor Onda.

Nokia 2650 abierto

 Evet rekor onda. Tahmin ettiğiniz gibi rekor Nokia’da. Nokia son zamanlarda kendini akıllı telefonlarda pek fazla iyi gösteremese de yine en fazla satışa sahip olan cep telefonu markası ünvanını taşımaya devam ediyor. Nokia sanırsam işletim sistemi yüzünden kaybeden cep telefonlarından. İşte Apple Ve Samsung’un onu al aşağı etmesindeki en büyük etken bu sorunuydu Nokia’nın.

 Elop, Nokia için Windows Phone’u tercih etmenin başlarda zor olduğunu ancak şu an her şeyin yolunda gittiğini söylüyor. Hatta meydan okuyup, 41 megapiksel kameralı Lumia 1020‘nin karşısına rakipler beklediklerini belirtiyor. Elop son olarak, “Doğru bir karar verdik. Şu an Android’li cihaz üreticilerine bakın, hepsi çok zor durumdalar.”

2004 yılında piyasaya sürülen Nokia 2650, dünya genelinde 35 milyon sattı.

Nokia 2650 abierto
Apple`ın 2009 yılında sunduğu iPhone 3GS modeli, 35 milyon satış rakamını geride bırakmıştı.
images
Sırasıyla 2011 ve 2012`de sunulan Samsung Galaxy S 2  S 3 telefonları 40 milyon satış rakamına ulaştı.
Samsung Galaxy S2 VS S3
Nokia`nın 2004`te sunduğu 6230, 50 milyon satıldı.

tarihin cok satan cep telefonlari 4038 b
Ekşi Sözlüğe sorduk en çok satan en iyi iki büyük markayı karşılaştırmaları:

evet samsung bir mac book, bir ipod üretememiştir. ancak apple’nda bugüne kadar galaxy s ürettiğini göremedik.
çinliler kopyalar, samsung her zaman daha iyisini yapar.
o yüzden çinliler marka koymaz veya var olan markaya benzetmeye çalışır, samsung kocaman koyar markasını.
samsung’un bilgisayarlarına, telefonlarına, tabletlerine sadece belli bir program vasıtasıyla müzik atılmaz, sadece belli bir programda film seyredilmez, sadece kulaklığın girişini küçültüp (yemin ediyorum o apple’lardaki girişin boyutu başka bir işe yaramıyor) triplere girmez.
kısaca samsung’unuz varsa özgürsünüzdür, apple’la ancak içe kapalı ve kendi başına tripcan yaşarsınız. ve de kazık yemek için sıraya girersiniz.

yıl olmuş 2011 hala samsung’u apple’la kıyaslayanlar var…kimin kimi kopya ettiğini anlamak için önce hangisinin piyasada olduğunun belirlenmesi gereken tartışma…

               Kaynakça
1. https://eksisozluk.com/apple-vs-samsung–3057549?p=2
2. http://www.aksam.com.tr/ekonomi/teknoloji/nokia-neden-android-yerine-windows-phoneu-secti/haber-227239 (Nokia’nın işletim sistemi ile ilgili bilgi aldığım kaynak olduğu için paylaşma gereği duyuyorum.)