Haftanın Gezilesi Siteleri – 1

Adsız

Herkes bu şekilde siteleri belirliyor. Ve siteler birbirleri arasında daha iyi iletişim kuruyorlar. Sosyofikir.Com olarakta bu şekilde kaliteli siteleri sizlere paylaşmak, bir nebze olsun yardımcı olmak amacı ile haftanın gezilesi siteleri başlığı altında yeni bir kategori açıyoruz. Umarım kaliteli siteleri sizlerle paylaşmış olacağız.

1. furkanozden.net


Furkan Ozden’in kişisel sitesi. Aslında bu siteyi çok uzun zamandır takip ediyoruz. Gerçekten de bu kadar kaliteli paylaşımların yapıldığı ender sitelerden biri. Blogger, Sosyal Medya, Dünyaca ünlü dizilerin tanıtımları, yorumların bulunduğu bir bilgi yuvasından bahsediyorum. Gerçektende kaliteli blogardan birisidir. Bu haftaki gezilesi sitelerimizden ilki furkanozden.net

2. Androidhaber.org

Androidhaber.org kendi site tarzlarının aksine android haberlerini, uygulamalarını okurlarınla paylaşırken, sade tasarımı ile gerçekten kullanıcı dostu arayüzü ile okuyucuya, takipçisine yardımcı oluyor. İnternet dünyasında bir çok site var androidhaber gibi ama bu sitede en önemli konu sitenin gerçekten kullanıcı odaklı olması 
Site : Androidhaber.org
3. Sinanulgen.com
Kişisel diğer sitelerin yine okunası olanlarındandır. Sitesinin sağ üst kısmında bulunan “BU BLOGA REKLAM ALINMAMAKTADIR.” cümlesi blogun asıl sloganına destek verir. Amaç sadece içten gelen düşünceleri okurlar ile paylaşılmasıdır. Ve Sinan bunu gerçekten de iyi başarıyor. Sizde hayatla ilgili felsefik görüşleri paylaşmak, okumak isterseniz siteyi ziyaret edebilirsiniz.
Site : Sinanulgen.com
4. Suskumru.com

Gerçekten de nükteli bir alan adına sahip olan suskumru sitesinde çok fazla konuya yer veriyor. Sade tasarımı ile yine kullanıcı odaklı bir site olma ünvanını taşıyor. Ayrıca sivri kalem kategorisi ile hiciv örneği veren site gerçekten de kaliteli bir site olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bizde bu siteyi bu haftaki sitelerimiz arasına alıyoruz.

5. Webeyn.com

Sloganından da anlaşılacağı gibi Web’in beyni olarak adlandırılan site gerçekten de kaliteli bir blog. Dünya’nın en büyük  internet dizini olan DMOZ’da da yer alan bu site gerçekten de kalitesini, ispatlamış belirli Türk sitelerindendir. Sloganı Bilişim Doğamızda Var olan bu site sloganına uyum sağlayarak bilişim ile ilgili bilgilere sahip olabilirsiniz.