George Clooney Ayhan Isık’ın oglu mu ?

ge248
ge248

Biraz önce beyaz show’da söylediler Ayhan Işık George Cooney’in babası mı diye ondan böyle bir yazı yazıyorum 🙂

    Sinema dünyası şu sıralar 1979 yılında hayata gözlerini yuman Ayhan Işık’la ilgili bir dedikoduyla çalkalanıyor. İnternet sitelerinde dolaşan iddialara göre son dönemde yapılan tüm anketlerde ‘dünyanın en çekici erkeği’ seçilen George Clooney aslında bir Türk. Babası da ünlü jön Ayhan Işık. 1960 yılında Ayhan Işık, çevirdiği filmlerdeki müthiş karizması nedeniyle Hollywood yapım şirketi Metro Goldwyn Mayer tarafından ABD’ye davet edildi. Ünlü yönetmen David Lean o zamanlar henüz proje aşamasında olan ‘Arabistanlı Lawrence’ ve Dr. Jivago’ filmleri için Işık’a teklifte bulundu. Başrol değil de ikinci adamı oynaması istenince Ayhan Işık bu teklifi geri çevirdi. Bunun üzerine her iki rol de Mısırlı Ömer Şerif’e gider. Böylece Şerif dünyaca ünlü bir yıldız olur, Ayhan Işık ise üçüncü sınıf birkaç İtalyan korku filminde oynadıktan sonra Türkiye’ye geri döner. Ancak ABD’de bulunduğu günlerde Işık, bir kaçamak yaşar. O zamanlar kendi halinde bir TV sunucusu olan Nick Clooney’in eşi Nina ile bir kez birlikte olur, ve Türkiye’ye döner. Nina hamile kalmıştır ve bu ilişkiden 9 ay 10 gün sonra, 6 Mayıs 1961’de dünyaya minik George gelir. O bebek bugün tüm dünyanın tanıdığı oyuncu George Clooney’dir. Bu dedikodu ekşi sözlük başta olmak üzere internet sitelerinin en çok konuşulan olayı oldu. 

Işık, ABD’den 1959’da dönmüştü

Çolpan İlhan (Yakın arkadaşı): Ben hiç öyle bir şey duymadım. Zaten George Clooney’in doğum tarihi 1961. Ayhan Işık ise 1959 yılında Türkiye’ye dönmüştü. 1959’un başında bana ‘Kalpaklılar’ isimli filmden teklif gelmişti. Başrolü de Ayhan Işık’ın oynayacağı söylenmişti. Ama Ayhan Bey, ABD’den yeni döndüğü ve orada birkaç filmde rol aldığı için çok yüksek fiyatlar çekiyordu. Sonuçta istediği rakam pahalı geldi ve yapımcı onu oynatamamıştı. Yerine Sadri Alışık oynamıştı. Biz daha sonraki yıllarda eşim Sadri Alışık’la birlikte kendisiyle çok samimi aile dostu olduk ama böyle bir şey hiç duymamıştım. İlginç bir iddia ama doğruluk payı yok.

Gerçek olsa Ayhan bunu kullanırdı 

Agah Özgüç (Yeşilçam yazarı ve Ayhan Işık’ın dostu): Bu dedikodu da tıpkı Ajda Pekkan’ın porno film hikayesi gibi bir şehir efsanesi. Böyle bir şey olsa duyardık. Çünkü diğer ABD’ye giden iki oyuncumuz Muzaffer Tema ve Ferudun Çölgeçen orada yaşadıklarını anlatırdı. Ayhan da severdi yaşadıklarını anlatmayı. Eğer Nina ile bir ilişkisi olsa bu çapkınlığı anlatır, medyada bunu kullanırdı. Bu sadece geçen 46 yıldan sonra ortaya atılmış bir iddia. Gerçeklik payı yok. 

Yani bence böyle bir durum olsaydı Ayhan Işık en azından bu kadar zaman bir şey söylerdi.Reklam kokan hareketler bunlar. Haberde de dediği gibi 46 yıl sonra gelioyor haberlere ki gerçekten George Ayhan Işık’ın oğlu olsa gitsin Hollywood’da oynasın kendisi. Şaka bir yana Ayhan Işığa saygımız vardır.  🙂

Alıntı kaynağı : http://www.haberturk.com/magazin/haber/7627-george-clooney-ayhan-isikin-oglu-mu