içinde , , , , ,

“Dört ayaklıdan korkma, iki ayaklıdan kork”.

YALNIZLIK
YALNIZLIK
Çok şeylere sahibim.
Ama onu düşünmek herşeyimi silip götürüyor | görsel 1

Bugün ekmek aldım tam eve doğru geliyorum. bir marketin önünde bir teyze bekliyordu. Çevresinde bir çok köpek vardı. Saat 7:30 sıralarıydı herhalde. Teyze korkuyla şöyle dedi. “Evladım bu köpekler çevremde, ısıracaklar şimdi” . Oradan geçen bir başka teyze de “Dört ayaklıdan korkma, iki ayaklıdan kork”.dedi. Burada şöyle bir oturup düşünmek lazım. Doğadaki en arsız en çok zalim insan değil mi ? Doğadaki hayvanlara bakıyorsunuz misal aslanı ele alalım. Aslan yiyeceğikadar yiyor. Ve hiç bir şeyi ihtiyacından fazla kullanmıyor. Zevkine bir antilopu yemiyor. Ama insan öylemi ? Hiç bir şey yetmiyor insana, hırslarına, duygularına sahip çıkamadan çok kolay hata yapabiliyor. Doğaya çevresine bu denli zarar veren başka canlı var mı insandan başka. Dünyamuz yaşlanıyor ve karbon dioksit, karbon mopnoksit salınımının çok yüksek düzeyde olduğunu gördüğümüz şu günlerde insanın tekrar oturup elerini kafasının iki yanına alıp düşünmesi gerekiyor.

YALNIZLIK

    Ne istiyorum ?

Ne istiyorum. Hayattan ne bekliyorum. Daha çok para mı ? İnsanı en çok kullanan, kullanan diyorum çünkü öyle şey paradır. Para insanları inceden inceden sömürüyor. O yüzden insanın önce bir durup düşünmesi gerekiyor. Nereye gidiyoruz ?

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  12 Comments

  1. evet tamda bahsettiniz gibi aslında insan ama hangimiz kabul ediyoruz böyle olduğumuzu bir aslan yaptığı hiç saklamıyor ama biz lafa gelince hepimiz mangalda kül bırakmayız ama yaşamamız doyumsuz hep biraz daha biraz daha dediğimiz hayatlar insan oğlunda nefis var Allah Nefisten bizleri korusun o doymaz durmaz dinlemez

  2. Bazen dört ayaklı canlılarda 2 ayaklılardan çok daha merhametli hele günümüzde insanlık bitmiş durumda. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin

  3. Günümüzde her geçen gün bu yazının ne kadar anlamlı olduğu dahada önem kazanıyor. İnsanlıktan nasibini almamış olan hayvanlar hayvanlara hakaret olur günümüzde çok tehlikeli bir hal almaya başladı.

  http inlinethumb12.webshots.com 42059 2805838010105101600S600x600Q85

  Takıntı nedir ?

  demo 01

  Ouch! Girls Workout Fail Compilation