içinde , , ,

Bir Olsun Gonlumde..

DünyaBir olsun gönlümde… Bir olmasa… diyor şair… Yine geldi kör günler.. Niye ötsün bülbüller, içim acır gündüzler yakar.. diyor yine haykırarak. Aslında ne güzel bir dünyada ve ne de korkunç bir dünyada yaşıyoruz değil mi ? Avrupa Afrika’ya yardım ederken bir çok kuruluşla bir yandan da sömürüyor onları.. Gerçekten ne büyük ironi değil mi ? Kendine soru sorduğun ölçüde gelişirsin.

İnsanlığın savunucusu Amerika … Öyle mi ? O yüzden gidip istediği ülkelerde savaş çıkartıyor. Sonra kendi yapmamış gibi o ülkelere atıyor suçu… Yoksulları korurken aslında onları bir yandan da mahveden dünya.. Bu dünya böyle.. Bir ada da bir bölge tamamiyle kapalı kimse giriş yapamıyor. O kadar turizm, insanlar artık orada değil. Bomboş, bir hayalet şehre benziyor. Kim bilir belki 2000’li yılların sonuna kadar rezervasyonları yapılmış oteller, moteller vardı oralarda.. Ee işte dünya böyle.. Aslında insanoğlu durup bir bakmalı kendine.. Birbirini korumalı kollamalı, yan yana omuz omuza olmalı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Ne düşünüyorsun?

  Yazar sosyofikir

  Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

  making blogger mobile friendly

  Blogunuz Cep Telefonlarında Hızlı Açılmıyor mu?

  webiyi

  Sitedestek.net – Webiyi.com 1. Yıl Backlink Kampanyası