21 Aralık Aslında Neydi ? İnsanlar Ne İle Kandırıldılar ?

21 Aralık Aslında Neydi ? İnsanlar Ne İle Kandırıldılar ?

21 Aralık Nedir ? Saçma düşüncelerden mi ibaret ? Böyle bir kıyamet senaryosu olabilir mi ? Öncelikle şunu söylemek zorundayız. 21 Aralıkta Mayaların söylediğine göre kıyamet geliyormuş. Şimdi gidelim bakalım acaba bu mayalar nerede yaşıyorlar ?

Mayalar Meksika’da bir körfezin yarım adasında yaşıyorlar. Şimdi bunu yaşarken onların 21 Aralık’a verdiği değer daha farklı onlar 394 yılda bir yeni yılı kutluyorlar. Şimdi şu şekilde bakarsak onların 21 Aralık günü güneşin doğuşunu seyretmek için kendileri için önemli olan bir tapınak önünde toplanıp dua ederler. Yani aslında Mayalar ile ilgili olan kısmın özeti budur.

Kıyamet Ve İslam

fft16 mf2890843

(Yaşar Nuri Hoca Ve Düşünceleri)


“Mayalar işini hiç bilmem”. diyor kendisi öncelikle. Kıyamet tüm dinlerde vardır. Yani bunu bir dine bağlamak yanlıştır. Yahudilik, İslam, Musevilik vb dinlerde ortak olarak kavram vazifesindedir. Diyanetin bildirisini Yaşar Nuri nasıl değerlendiriyor ?


-Diyanet ortaokul seviyesinde bir bildiri yayınladı. Nasıl bu şekilde bir görüş ortaya koyabildiler. Onlara değer gösteriyorum fakat tutarsızlar. İslam ve kıyamet olarak baktığımızda üç anlamda ele alabiliriz.


  • Kozmolojik Evren Kıyamet
  • Orta Kıyamet(Yerküre kıyameti)
  • Toplum kıyameti
fft16 mf2890842
Hristiyanlık, Vatikan Ne Diyor ?

O da aynı şeyleri söylüyor. 

Müslümanlık, Hristiyanlık  gibi önemli dinler bu konuyu kabul etmiyorlar. Yani yarın normal bir gün olarak geçecek diyorlar. Mayalar özellikle saat 14.00‘a kadar bir şey olmayacak diyormuş. Bunu da astroloji ile ilgilenen profesörler belirtiyorlar. Burada anlamadığımız bu kadar kaliteli bilim adamlarının da bu şekilde bir teoriye inanmaları.

Bir çok teori de şöyle :

  1. Cern deneyi sonucunda büyük bir patlama olacak ve tüm dünya bir karanlığa gidecek. 
Yalnız Yıldız Teknik Üniversitesi Astroloji profesörü şöyle diyor. “Bunlardan önce daha büyük kıyametler gelecek. Bunun nedeni insanlığın doğaya yaptığı kötülükler. Doğa bunu karşılıksız mı bırakacaktı. Fabrikaların saldıkları sera gazları dünyanın ortalama sıcaklığını yükseltiyor. Bu nedenle sıcaklığı yükselen dünyadaki buzullar erimeye başlıyor. Yani Gröland buzul adası vb. buz kütleleri eriyecek. Bu da demek oluyor ki dünyadaki tüm sular yükselecek. Ve bunun yaklaşık 7 metre olduğu söyleniyor. İşte burada dünyanın üzerinde yaşayan  yaklaşık 4 milyar insan oturdukları yerlerinden kaçmak zorunda kalacaklar. Öyle inanılmaz paralar harcanan filmlerdeki gibi dalgalar bir anda evinizi yutmayacak, ama yavaş yavaş sular yükselecek ve dünya mahvolacak.” 
Hawking’i bilirsiniz. Dünya ile ilgili bir çok teorisi mevcut. Kendisi dünyanın sonunun geldiğini şu maddelere dayandırıyor.
  • Topraklar kuruyor.
  • Sera gazları dünyanın sıcaklıklarını arttırıyor.
  • Deneyler sayesinde dünyanın dengesi bozuluyor.
İşte bu maddeler dünyanın sonunu hazırlayacak maddelermiş.
Sadece 2 yer kurtulacak. Bunların biri Şirince biri de Fransa’da bir köy.
278387 sirince
Fransa’da köyü askerler koruyor. Çünkü inanılmaz bir karışıklık söz konusu.
Bu inanılmaz karışıklık ekonomiye çok büyük etkide bulunuyor. O kadar ki Şirince’de esnaf çok memnun. Sadece Şirince mi ? Hayır tabii ki de Mayaların bu yeni yıl kutlamaları denilen törenlerini izlemeye giden 30 milyonu aşkın turist MeksikaBelize, Guatemala, El Salvador ve Honduras’a gitti.

Aslında…

21 Aralık veya yakın gelecekte, başka bir tarih … Bildiğimiz anlamda dünyanın sonu gelse belki de iyi olacak! Etrafınıza bir bakın: İnsan evladı hem kendi türüne, hem başka canlılara karşı ne kadar acımasız. Savaşlar sürüyor, yeni çatışmalar kapıda… İnsan, kendi tarihinden ders çıkarmasını bilmiyor. Bilim insanları, yıllardır dünyanın kısıtlı kaynaklarını hızla tükettiğimizi söyleyip duruyor… İklim değişikliğinden nüfus artışına, biyoçeşitliliğin azalmasından önlenemez tüketim hırsına, o kadar çok ‘kıyamet’ alameti var ki!Keşke yeni çağ dinlerinin inandığı gibi bir aydınlanma yaşasa insan evladı… Belki bu dünya üzerindeki kısıtlı zamanımızın  kıymetini bilir, birbirimizi ve etrafımızda güzel olan her şeyi yok etmekten vazgeçebilirdik.Ne demişler? Kıyamete kadar yolu var…

Kıyamet senaryoları daha da artıyor. 


Şimdi de Şirince de doğa üstü olaylar olduğu anlatılıyor. Bunlardan bazıları gece 03:45’te tüm köyün şimşeklerle aydınlandığı gündüz gibi olduğundan bahsediliyor. Bu da insanları daha da korktmaya ve olayın gizemini arttırmaya devam ediyor.

MADEN DAĞI YILDIRIMA KARIŞTI…


Maya Uygarlığı’na göre Şirince’nin sırrı, sırtını dayadığı Maden Dağı’nda gizliydi. Peki tarihi binlerce yıl öncesine dayanan Şirince’deki dağın gizemi neydi. Buna göre Mayalar’ı simgeleyen M şeklindeki Maden Dağı, 21 Aralık’ta ayakta kalacak. Nuh Tufanı’nda bu tepeye oturan gemi, tekrar ortaya çıkacak. Gemiye binenler de kıyametten kurtulacak.

21 ARALIK KIYAMET DOMATESİ

Kıyamet korkusu, Şirince’de tavan yaptı. Küresel gerilim, çarşıya pazara da yansıdı. Şirince’ye 10 kilometre uzaklıkta bulunan Selçuk ilçesi bile kıyametten nasibini aldı. Dün kurulan pazar da bunun en iyi kanıtıydı. Pazarcılar, “Kıyamet kampanyası” yapıp fiyatları indirdi. “Kıyamet domatesinin” kilosu 1 TL’ye kadar düştü. “Kıyamet marulu” da bu kampanyadan nasibini gördü. Turistleri bilmeyiz ama bölge halkı bundan memnundu…* Pazarcılar “Ne olur ne olmaz” diye 21 Aralık öncesi stokları tüketmeye başladı. Bu nedenle fiyatlar, yarı yarıya indi. İstanbul’da kilosu 3.5, 4 TL’yi bulan ıspanak, Selçuk’ta 2 TL’yi gördü.
İSTANBUL’DAN GELENLER DE VAR

Kıyamet söylentileri, yol yaptı. İstanbul’dan bir grup, dün soluğu Şirince’de aldı. Dört iş arkadaşından oluşan grup, “Ünlüleri ve kıyameti görmeye geldik” dedi. Bazı arkadaşlarının da yolda olduğunu söyledi.
KIYAMET-İ ŞİRİNCE BESTESİ

Şirinceli Müzik Grubu Arteks, Kıyamet-i Şirince isimli bir şarkı besteledi. Söz ve müziğini Metin Cihangir ile Tolga Mert’in yazdığı şarkıya bir de klip çekildi.
Mayalar’ın kıyamet dalgasına gurbetçiler de katıldı. Almanya’da yaşayan Aydın Akgün adlı gurbetçi valizini toplayıp Şirince’ye koştu. “Maksat hem tatil hem de kıyamet heyecanı” diye konuştu.
DÜNYA MEDYASI GELDİ

Şirince’ye ulusal ve uluslararası basından çok sayıda gazeteci gitti. Onlardan biri de ABD’nin ünlü basın kuruluşu Wall Street Journal gazetesinin temsilcisi Joe Parkinson’du. Parkinson, “Şirince halkı çok iyi hazırlanmış” diye konuştu.

 Yararlandığı Kaynaklar
http://www.internethaber.com/21-aralik-arefesinde-korkutan-gece-486968h.htm
http://cadde.milliyet.com.tr/2012/12/20/YazarDetay/1644143/dunyanin-sonu-geldi-mi-


21 Aralıkta ne olacak ?, 21 aralık dünyanın sonu, dünyanın sonu geliyor, dünyanın sonu, mayalar kimdir, şirince 21 aralık, 21 aralık kıyamet