19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 mayis ataturk u anma genclik ve spor bayrami 2276319

Valilik’ten yapılan açıklamaya göre, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve  Spor Bayramı 2012yılı kutlama programı, saat 10.00’da Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü çelenginin Taksim ilçesinde Atatürk Anıtı’na sunulması, İstiklal Marşı’nın  okunması ve Türk bayrağının göndere çekilmesiyle başlayacak.
19 MAYIS, 2012, spor, saat, boks, Judo, Ödül, Haliç, Şişli, resim, Müzik, Konser, Pendik, Taksim, Kanyon, satranç, Kurtköy, Maltepe, Kadıköy, Ümraniye, İstanbul, 19 Mayıs, bisiklet, Etkinlik, Konferans, Nişantaşı, Beylikdüzü, Performans, Sultangazi, Galatasaray, Atatürk Anıtı, Bisiklet Turu, Gaziosmanpaşa, Anadolu Lisesi, hava muhalefeti, İstanbul Valiliği, Galatasaray Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi,19 mayıs
 
Etkinlikler kapsamında, aynı gün saat 10.30’daGalatasaray Lisesi önünden  başlayan ”Ata’ya Saygı ve Gençlik Yürüyüşü” düzenlenecek. Büyükşehir Belediye  Başkanlığı Bandosu eşliğinde gerçekleştirilecek ve Taksim Atatürk Anıtı önünde  son bulacak yürüyüşte, İstiklal Marşı okunacak ve halk oyunları gösterileri  yapılacak.
 
Şişli’de saat 12.00’de Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi’nde  düzenlenecek ve il protokolünün katılacağı törende ise İstiklal Marşı’nın  okunması ve Türk bayrağının göndere çekilmesinin ardından öğrenciler şiir  okuyacak, halk oyunu gösterileri yapacak. Törende, Maltepe Orhangazi Lisesi  öğrenci müzik korosu konser verecek ve ödül töreni gerçekleştirilecek.
 
Etkinlik, hava muhalefeti olması durumunda Cemal Reşit Rey Konser  Salonu’nda yapılacak.
 
Valilik ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Kadıköy  Caddebostan Sosyal Etkinlik alanında saat 17.00’de ”Geleneksel 19 Mayıs Gençlik  Konseri” düzenlenecek. Konser kapsamında sanatçılar Göksel ve Yaşar sahne  alacak, havai fişek gösterileri ile DJ performansgösterileri yapılacak.
         
Spor etkinlikleri
Kutlamalar kapsamında, 19-20 Mayıs tarihlerinde Burhan Felek Spor Kompleksi 50. Yıl Spor Salonu’nda Gençlik ve Spor Bayramı Uluslararası Güreş  Turnuvası ve Türk Dünyası Kültür Şöleni düzenlenecek.
 
Aynı tarihlerde Ahmet Cömert Spor Salonu’nda 19 Mayıs Gençlik ve Spor  Bayramı Boks Kupası gerçekleştirilecek. Pendik Kurtköy Spor Salonu’nda 19 Mayıs  Gençlik ve Spor Bayramı Karate Kupası, Gaziosmanpaşa İlçe Temsilciliği’nde  satranç turnuvası, Boğaziçi Üniversitesi havuzunda yüzme yarışları, Ümraniye’de  halk oyunları gösterileri ve şiir etkinlikleri gerçekleştirilecek.
 
20 Mayıs Pazar günü, Alibeyköy-Eyüp-Osmanlı Parkı’nda bisiklet turu,  Beylikdüzü İhlas Marmara Evleri’nde İhlas Koleji Judo Kupası, Marmara Koleji  havuzunda Koç Yüzme Yarışları, Taksim Meydanı ve Kanyon AVM girişinde sokak  tenisi etkinliği düzenlenecek.
 
21 Mayıs Pazartesi günü Burhan Felek Kamp Eğitim Merkezi Konferans  Salonu’nda gençlik şöleni, 26-27 Mayıs tarihlerinde Burhan Felek havuzunda  paletli yüzme kupası, 27 Mayıs Pazar günü de Bağlarbaşı Spor Salonu’nda jimnastik  şenliği yapılacak.
         
Haliç’te teknelerle fener alayı
2012 yılı Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında  Sultangazi Esentepe İlköğretim Okulu’nda Mangala Türk Zeka ve Strateji Oyunu  gerçekleştirilecek.
 
Aynı gün, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve İstanbul Liman Başkanlığı’nca  Haliç’te 20.15-21.30 saatleri arasında teknelerle fener alayı yapılacak.
 
İstanbul’daki orta dereceli okulların katıldığı şiir, kompozisyon ve  resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere Şişli Nişantaşı Nuri Akın Anadolu  Lisesi’nde yapılacak törende ödülleri verilecek. Yarışmada birinci olan  öğrencilere İstanbul Valiliği, ikinci olan öğrencilere 1. Ordu Komutanlığı,  üçüncü olan öğrencilere de Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından ödülleri  takdim edilecek.
İlgili Aramalar : 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 19 mayıs 2012, Spor, Türkiye