Ethereum, Bitcoin’i Google’da Geçti, Google Trends Birincisi

Bitcoin vs Ethereum

Kripto paralara olan ilgi her geçen gün artıyor. Bu kripto paralardan en önemlisi de BTC yani bitcoin, ancak bu para biriminden hemen sonra gelen Ethereum’u da göz ardı etmemek gerek. Ethereum’a (ETH) olan arama ilgisi, geçtiğimiz gün Bitcoin’de (BTC) olan ilgiyi aştı, ancak dogecoin (DOGE) her ikisini de bir süre gölgede bıraktı ve yine de ETH ile savaşmaya devam etti. Bununla birlikte, bir dizi ölçümde ilkinden daha iyi performans gösteren dünyanın ikinci kripto varlığı, BTC’nin artık ETH’nin fiyatı üzerinde bir etkisinin olmadığını ve ikincisinin şu anda tahmin edilen 5.000 ABD Dolarından daha yüksek fiyatlara ulaşabileceğini iddia eden kişileri şaşırtmış gibi görünmüyor.

Ethereum artık BTC’den bağımsız olarak yükselmekte

Google trendleri, son gün üç kripto para arasında oldukça ilginç bir farklılık gördü daha doğrusu, kesin olarak söylemek gerekirse, Google trends insanların ne üzerine daha çok araştırma yaptıklarını günlük, haftalık ve yıllık olarak sunan ve karşılaştıran bir sistem.. ‘Bitcoin’ terimindeki arama bir süre daha yüksek iken, ‘ethereum’ bir noktada yükselmeye başladı ve çok kısa bir süre piyasa değeri ile bir numaralı madeni paradaki arama ilgisini aştı.

Yeni Trend Ethereum

Ancak, ikisi arasındaki ‘kavganın’ ardından, dogecoin daha da yükseldi, önce ethereum’a olan ilgiyi birkaç kez aştı, ardından her iki kripto paranın üzerine sıçradı. Dogecoin bir çok insan bir balon gibi gözükse de uzun zamandır geliştirdiği artış miktarı dudak uçuklatıyor.

Son zamanlarda ortalama olarak, ethereum ve dogecoin’e yönelik arama ilgisi aynı seviyededir (40 değeriyle temsil edilir).

DOGE sürekli spekülasyonlarla mı büyüyor?

DOGE, son zamanlarda bazı ünlülerin özellikle Elon Musk adlı iş adamının tweet’lerinin de etkisiyle toparlanıyor ve şu anda 5. sırada yer aldığı piyasa değeri listesine göre ilk 10 kripto paraya muhteşem bir şekilde giriyor. 4 Mayıs’ta tüm zamanların (ATH) en yüksek seviyesini gördü ve 0,45 USD’ye ulaştı. Bir günde% 16,5 ve haftada% 63 arttı. Bu artış bir çok kripto para birimi için bir devrim niteliğindedir.

Tüm bunların yanında, ethereum fiyatının da yukarı doğru güçlü adımlar atması kripto paralara olan ilgiyi daha da arttırmakta, bu son artışlar kripto paraların, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının bir göstergesi. Ethereum’un 3.000 ABD Doları seviyesini aşması ve ardından bir günde 3.450 ABD Doları’na ulaşmasıyla google trendlere’de yansımış durumda. Saat 07: 30’da, bir günde% 7,5 ve bir ayda% 32 değer kazandıktan sonra 3,367 USD’den işlem görüyor. Bu yükselişin çoğu, artan kurumsal ilgiye, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları Ethereum’un devam eden büyümesine ve EIP-1559 gibi yaklaşan gelişmelere atfedildi. Ayrıca Ethereumun kendi block chain zinciri sisteminin olması da bu artışta yine en büyük etkenlerden.

Küresel ödeme ağı Mercuryo Kurucu Ortağı, “Ethereum, Bitcoin’in etkisi nedeniyle kesinlikle büyümüyor, çünkü dünyanın en büyük kripto para birimi, bir süredir olduğu gibi, hala [USD] 50.000’in ortalarında kaldı. sözlerini sarf etti. Yabancı Kripto haber sitelerinde yapılan söyleşilerde bunun böyle olduğu anlaşılıyor.

Son Dönemde En Çok Rağbet Gören Kripto Para ETH ve DOGE

ETH ve DOGE’den farklı olarak, bitcoin en son 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, o zamandan beri neredeyse 65.000 USD’den düştü ve şu anda 56.269 USD’de nispeten istikrarlı kaldı. Bir günde% 4 düştü ve haftada% 2.6 arttı. Aynı zamanda, yukarıda saydığımız ETH ve DOGE içerisinde geçen ay düşüş gören tek para birimi.

Bunun yanı sıra, 24 saatlik ticaret hacmi söz konusu olduğunda sıralamada bir değişiklik oldu: Bitcoin şu anda 55,85 milyar ABD Doları hacmiyle 4. sırada yer alırken, Ethereum 71 milyar ABD Doları ile 2. sırada yer alıyor. Dogecoin ise,  19.63 milyar USD ile 5. sırada yer alan ikiliyi takip ediyor.

 ETH  BTC’yi geride bırakmakta kararlı

Son 24 saatte, BTC türevleri piyasasında 444 milyon ABD doları değerinde işlem pozisyonu, ETH’nin 523 milyon ABD doları ile karşılaştırıldığında ETH’nin ne kadar büyüdüğünü anlayabiliyoruz.