Google Adsense İle Etkin Bir Şekilde Para Kazanmak

google adsense kabul edilmek

İnternetten para kazanmak bilenler için çok güzel ve etkileyici bir yöntemdir. Online olarak para kazanma yöntemleri içerisinde hiç kuşkusuz en çok tercih edilen ve güvenilir olan yöntem Google Adsense üzerinden para kazanmaktır.  Kafanızda bazı sorular oluşabilir. Adsense kullanan herkes para kazanabiliyor mu ? Ben de bir adsense kullanıcısı olarak sizler için bu soruya yanıt aradım. Kendi deneyimlerime ve görüşlerime göre sizlere google adsense ve reklamcılık anlamında bir şeyler söylemek isterim.

google adsense

Nedir bu Google AdSense ?

Günümüzde internet kullanıcılarının %80’i adsenseden haberdardır. Ancak yeni başlayanlara kısa bir Google Adsense bilgileri vermek isterim.

  • Adsense bir Google hizmetidir.
  • Google için en önemli gelir kaynakları arasındadır. (2012 yılında google adsense üzerinden 3,13 milyar dolar para kazanmıştır.)
  • Reklam veren kişiler Google adsensede reklam yayınlatmak için google Adwords programı üzerinden işlem yaparlar. Ve potansiyel müşteriler reklamlara tıkladıkları zaman ödeme yaparlar.
  • Tıklama başına bir maliyet hesaplaması söz konusudur.
  • Kullanılması gerçekten çok kolaydır.
  • Adsense içerik olarak sitelerin ve blogların yanı sıra oyun, mobil ve video ürünleri içinde geçerlidir.

Google adsense hakkında daha çok bilgi almak için Google Yardım Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

AdSense’den para kazanmak için ne yapmalısınız ?

Adsense tam anlmamıyla ücretsiz ve kolay gelir kaynağı sunan (%68) Adsense üzerinden  parayı nasıl kazanırsınız ?

1.) Sitenizde içerik çok önemli. İçerik zengin olursa adsense’den kazancınız hitlerinizle doğru ortantılı artacaktır.

Adsense sistemi içerik bakımından zengin olan tüm siteleri kendi bünyesine katar. Buradaki içerik Adsense içerik politikalarını ihlal etmediği sürece her türden bir içerik olabilir. Bir metin, resim veya video sitesi gibi..

Adsense tarayıcısı ve örümceklerinin sitenizi iyi bir şekilde analiz edebilmesi için az da olsa metin bulundurmalısınız sitenizde. Adsense sistemi; makale, nasıl yapılır tarzı bloglar ve websiteler için daha uygundur. Ancak başka tarz sitelerinde başarılarını göz ardı etmemek gerekir.

2.)Kaliteden ödün vermemeli, yüksek bir standarda sahip site oluşturmalısınız.

adsense

Adsense’nin içerik politikalarını ihlal etmesiniz bile sitenizde yayınladığınız makalelerin yüksek kalitede olması sizin açınızdan çok önemlidir. Çünkü Adsense bu tarz yüksek kaliteli sitelere değer verir.Çünkü Adsense de reklam verenlere karşı bir sorumluluk üstlenir. Reklam verenler de kendi reklamlarını her tarz kalitesiz sitelerde yayınlamak istemezler.

3.) Çok fazla trafik almanız lazım

Adsense çevrimiçi anlamda güzel ve rahat bir şekilde para kazanma yöntemidir. Sitenize gelen kaliteli bir trafik ile kazancınızı gerçek anlamda arttırabilirsiniz Sizlere tam anlamıyla bir rakam söyleyemem ama 300-400 tekil ziyaretçiniz olmadığı durumlarda Adsense’nin sizin için çok doğru ve etkili bir kazanma şekli olduğunu söyleyemem.


4.) Anahtar kelimelerinizi doğru bir şekilde belirlemelisiniz.

google ads

İçeriğiniz ve anahtar kelimeleriniz arasındaki uyum Adsense tarzı reklam sistem platformlarında çok önemlidir. 

Peki nedir bu anahtar kelimeler ?

  • Reklam veren kişiler ürünlerini tanıtmak için bir çok siteye reklam verirler adsense üzerinden. O yüzden rekabet gerçek anlamda yüksektir. 
  • Anahtar kelimeleriniz hareketli olmalıdır.  Kullanıcıları harekete geçirmek için çok anlamlı bir yoldur.

Doğru anahtar kelimeleri google adwords’un anahtar kelime planlayıcısını iyi bir şekilde analiz etmelisiniz. Örneğin “nasıl kilo verilir” kalıbı “her gün kaç öğün yemek gerekir” den daha iyi bir şekilde kazanır. Çübkü reklam verenler 1.örnektetki kalıba daha çok reklam linki verirler.

5- Google Adsense’yi çok önemsiyor. Aman deyim dikkatli bir şekilde tüm adsense kurallarına uyun.

Mevcut bir adsense hesabınız varsa veya eski bir adsense kullanıcısısanız hiç fark etmez adsense her zaman politikalara uymadığınız takdirde sözleşmenizi iptal edebilir. Ve sizde para kazanma hayallerinizi başka bir bahara bırakırsınız. O yüzden çok dikkatli bir şekilde adsense kurallarını okumalı, ona göre içerikler paylaşmalı ve reklam paylaşım yerlerinizi belirlemelisiniz. Adsense’nin Google şirketinin en önemli gelir kaynaklarından biri olduğunu düşündüğümüzde adsenseye verilen önemin adsense kuralları ve politikalarını denetleyen insanların konusunda uzman kişiler olduğunu bilmek gerekir.

Mevcut veya yeni bir AdSense yayıncısı olsanız bile AdSense’i websitenize uygulamadan önce onların politikalarını iyi okuduğunuzdan emin olun. Sistemi yanıltabilecek fikirleri kafanızdan atın ve unutmayın ki, kendi kuralları ve politikalarını kimse ihlal edemesin diye bu işteki en iyi insanları işe alıyorlar.

Sonuç olarak;

Google Adsense gerçekten de güzel bir para kazanma yöntemidir. Ancak gerçekten de kurallara uymayı sakın aklınızdan çıkarmayın. 

Adsense kurallarına uyalım uymayanları uyaralım 🙂