Bitcoin Nedir? Bitcoin 474 bin TL

bitcoin nedir nasil alinir

2008 Krizi Bitcoin Nedir?

2008 yılında yaşanan başta ABD olmak üzere tüm dünyayı etkisi altına alan kriz sonrası Satoshi Nakamato isimli Japon olduğu öne sürülen kişi ya da kişiler tarafndan uçtan uca elektronik ödeme sistemi olarak ortaya çıkan bir para birimi yani bir “emtia” var. Bu paranın ismi Bitcoin. İlk başarılı para olarak “1.nesil blokchain” olarak isimlendirildi.

Çok kısa bir zamanda piyasa düzenine karşı bir atağa geçen bitcoin yükselişe geçmeye 2008 yılında sonra başladı. Bitcoin ağına giriş yapan ve para alan hiçbir kimse takip edilemiyor, ancak işlemlerin takip edilmesi mümkün. Bitcoin işlemlerinde yapılan bir hata asla geri döndürülemez.  Bunun nedeni blockchain adı verilen ve onaylanan işlemler dolayısıyla zincir yapılı bir formatta olacağından kaynaklanıyor.

Bitcoin Bir Anda Binlerce Doların Üstüne Çıktı (474.898,70 TL’ye dayandı 29 Mart 2021)

bitcoin yükselişi

Bitcoin hiçbir düzen tarafından kontrol edilemediği için ilk başladığı zamandan itibaren hızla yükselen bitcoin üzerine bir çok para birimi daha çıkmıştır. Bu para birimlerine ise alternative coin denmektedir. “Alt coin” ismi de verilen bu para birimleri çeşitli alanlarda farklı özelliklere sahip rekabetlerden faydalanmaktadır. (Bitcoin Nedir ?)

21 Milyon Tane Var

Bitcoin block chain zincirlerinden tam olarak 21.000.000 adet var. Bu paranın bir sınırı olması parayı daha da değerli kılıyor. İşte bu noktada bitcoin karşımıza ciddi anlamda bir emtia olarak değerli madenlerden daha fazla yükselen bir meta olarak çıkıyor. Blok üretim süreci tam olarak 10 dakika süren uçtan uca para blok zinciri bitcoin yeni dünyada artık en önemli farklılık olarak göze çarpmakta.

Bitcoin hesabım kayboldu ne yapabilirim?

 

Bitcoin hesabınız ve kullanıcı hesaplarınız kullandığınız platform üzerinden kaybolursa ne oluyor? Hemen açıklayalım hiçbir hak iddia edemiyorsunuz. Bu yüzden işlemler yapılırken çok dikkatli olunmalı, güvenli şifreler ve authenticator uygulamaları kullanılmalıdır. (Bitcoin Nedir ?)

bitcoin

Bitcoin aşırı bir hızla yükselirken o günlerden bugünlere neredeyse yüzde 800 büyüme kaydedildi. Tarihler 2021 yılını gösterirken bitcoin para biriminin gidişatı nasıl olacak bu konu hakkında sorgulamalar da devam ediyor.

Bittrt Araştırma Şirketi Müdürü ve Marbaş Menkul Araştırma Müdürleri bu konu hakkında Bitcoin’in 4 yılda bir yükseliş ve ardından geri dönüş döngüsünü kıracağını düşünüyor.

  • 2020 Mayıs’ından bu yana yüzde 800 yükseliş gösteren ve bugünlerde 56 bin dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin’i 2021’de ve sonrasında neler bekliyor?

Tarih tekerrür mü edecek yoksa kurumsal oyuncuların girmesiyle kripto paralar döngüyü bozacak mı?

(Bitcoin Nedir ?)

Kaç tane Bitcoin Benzeri Para Birimi Bulunuyor?

Bu konu hakkında şunu söyleyebilirim ki on binlerce para birimi bitcoin ve alt coin olarak yollarına devam ediyorlar. İlk 10 sıralamaları ise şöyle

İlk 10 Bitcoin ve Benzeri Alt Coinler (Bitcoin Nedir ?)

bitcoin 2

Yararlandığım Kaynak: https://www.btcturk.com/

Ekonomi yazılarımıza https://www.sosyofikir.com/ekonomi bruadan ulaşabilirsiniz