içinde ,

EBA TV Yayın Akışı (8-14 Şubat 2021)

EBA TV Yayın Akışı Karara göre 14 Şubat 2021 tarihinde sona erecek yeni yıl tatili ile ilgili EBA TV sisteminin yayın akışı yayınlandı.

eba tv 1

EBA TV Yayın Akışı (8-14 Şubat 2021) Milyonlarca veli ve öğrenciyi ilgilendiren karar ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan açıklama geldi. Karara göre 14 Şubat 2021 tarihinde sona erecek yeni yıl tatili ile ilgili EBA TV sisteminin yayın akışı yayınlandı. EBA TV ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere üç kanaldan eğitim verecek online eğitim sistemi için geri sayıma başlandı EBA Öğrenci Girişi’nin nasıl olacağını merak ediyorsanız haberin devamını okuyabilirsiniz.

Sizler için anlaşılır bir şekilde basamak basamak EBA sistemine nasıl giriş yapacağınızı anlatacağız.

eba tv 1 eba tv 2

İlk olarak https://www.eba.gov.tr/#/anasayfa linkine girişinizi yapmanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra EBA Öğrenci Şifreniz yok ise şifrenizi almanız, şifrenizi unuttuysanız şifrenizi yenilemeniz, şifenizi hatırlıyorsanız mevcut şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi hatırlamıyorsanız sistemde kayıtlı olan e-posta adresine yeni şifrenizi gönderebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı EBA Sistemi İçin Nasıl Şifre Alınır?

EBA Giriş” ekranında Öğrenci butonu tıklanır → EBA’nın sizi göndereceği sayfaya gidilir

Daha sonrasında Açılan ekranda yer alan “Şifremi Unuttum” linkine tıklanır

TC Kimlik Numarası girilir.

Bir doğrulama yöntemi seçilir. Örneğin E-posta doğrulama sistemi seçilerek doğru e-posta adresine şifre gönderilmesi sağlanır.

EBA Sistemine kayıtlı e-posta adresininizi girerek ve “Gönder” butonuna basarak sisteme kayıtlı e-posta adresinize eğer e-posta adresi kullanmıyorsanız öğretmeninizden veya velinizden tek kullanımlık şifre edinilerek şifrenize ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” alanı kullanılarak da şifre oluşturabilirsiniz.

Bu işlemlerin sonucunda e-posta adresinize gelecek doğrulama kodunu sisteme girerek yeni şifrenizi belirleyebilir, EBA sistemini kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

8-14 ŞUBAT 2021 EBA TV İLKOKUL YAYIN AKIŞI 

8-14 ŞUBAT 2021 EBA TV ORTAOKUL YAYIN AKIŞI 

8-14 ŞUBAT 2021 EBA TV LİSE YAYIN AKIŞI İÇİN

 

 

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   fenerbahçe galatasaray derbisi

   Fenerbahçe Galatasaray Derbisi Ve Kemal Danabaş’ın Açıklamaları

   dis sikma

   Koronavirüs Dişlere de Zarar Veriyor