içinde ,

Erişebilirliğin Önemi: Sosyofikir Elini Taşın Altına Koyuyor. Engellenmiş Bireyler İçin Kolay Site Kullanımı

Erişebilirlik sorunları, birçok insanı hayattan adeta uzaklaştırıyor. Ve eve kapatıyor. Bu yüzden de sosyofikir olarak bir sosyal sorumluluk projesi başlatıyoruz.

erisebilirlik
erisebilirlik

Merhaba arkadaşlar, Sosyofikir olarak engellenmiş bireyleri düşüenerek, sitemize yeni bir eklenti entegre ettik. Bu eklenti sayesinde bir çok engellenmiş birey sitemizi rahatlıkla takip edebilecek, bununla kalmayacak, görme engelliler için sitedeki  kontrast renkler kullanma, imleç büyüklükleri, site haritası ve en önemlisi de metinleri okuma, hız kontrol ayarları bulunuyor. Yazılarımızı hızlı, yavaş ve çok yavaş seçenekleri ile seslendirmenler tarafından çevrildiği şekilde dinleyebilirsiniz. Unutmayın tüm insanlar engelli adayıdır. Bu durumdan ötürü tüm blog sahiplerini bu duyarlılığa sahip olmaya bekliyorum.

Kalın sağlıcakla..

engellenmis3

engellenmis2

engellenmis1

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

baymak kombi servisi 620x161

Baymak Kombi Servis İstanbul

Kadim Kelt Sembolü  TRISKELION

Kadim Kelt Sembolü: TRISKELION