Evde Özgün Tasarımlar Nasıl Yapılır ?

1 dakika


55
11 Paylaşım, 55 Beğeni

Tasarım yapmak birçok insan için zorlu bir sürecin başlangıcı oluyor. Özellikle tasarım için program bilgisine sahip olmayan insanlar için bu durum adeta bir kabus halinde. Ancak en fazla kullanılan tasarım programlarını öğrenmek de yine aynı şekilde zor olabiliyor. Biz de bu yazımızda herhangi bir program bilgisi gerektirmeden evinizde özgün tasarımlar yapmanıza imkan sağlayacak olan web tabanlı tasarım uygulamalarını bir araya getirdik. 

İhtiyacınıza yönelik her tasarımı yapabileceğiniz bu uygulamalar sayesinde karmaşık programlara olan bağlılığınızı azaltabilir ve hayallerinizi gerçeğe dökebilirsiniz.

1- Canva

Web tabanlı ve program bilgisi gerektirmeyen tasarım uygulaması denildiği zaman akla ilk gelen alternatif Canva oluyor. Canva içerisinde sunduğu birçok hazır şablon ile de kullanıcılarına en pratik çözümleri sunuyor. Kitap kapağı tasarlama aracından, facebook kapak fotoğrafı tasarlama aracına kadar geniş bir yelpazede şablonlar sunan Canva ile tasarım yapmak çok daha kolay olduğu gibi, hayallerinizi daha rahat bir şekilde gerçeğe dökebilirsiniz. 

Denemek icin tıklayın.

2- Inkscape

Ücretsiz bir grafik tasarım programı olan Inkscape, vektör tasarımları konusundaki en iyi alternatif programlardan. Bununla birlikte ek program bilgisi gerektirmeyen Inkscape, Illustarator ile yapabileceğiniz çoğu şeyi size daha rahat bir biçimde yapma imkanı sağlıyor. Ek olarak Inkscape, kendi içerisinde sunduğu eğitim videoları ile de özgün tasarımlar yaratmanıza katkı sağlıyor. 

Denemek için tıklayın.

3- Daz Studio

Daz Studio, listedeki diğer programlara kıyasla daha farklı. Bir parça program bilgisi gerektiren Daz Studio, 3 boyutlu çizimler yapabilmenize imkan sağlıyor. Özellikle bunu ücretsiz olarak sunarak ön plana çıkan Daz Studio, gerekli program bilgisini de yine ücretsiz eğitimlerle sunarak kullanıcılarına çeşitli alternatifler sağlıyor. Bu sayede de hayal gücünüzü 2 boyutlu ortamdan çıkararak 3 boyutlu bir yapıya kavuşturabilirsiniz..

Denemek için tıklayın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

55
11 Paylaşım, 55 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
1
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Oha Oha
3
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın