Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa Turu ile Gezeceğiniz 4 Harika Yer

4 dakika


75
13 Paylaşım, 75 Beğeni

Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa Turu ile Gezeceğiniz 4 Harika Yer

Seyahat tutkunlarının en çok gezdikleri yerler, yaz tatili için gidilmesi gereken yerler, Kuzey Avrupa turunda gezilmesi gereken yerler kelimelerini Google amcaya sorup arama yaptınız ve karşınıza istediğiniz güzellikte yerler çıkmadı mı? Üzülmeyin, sizler için Kuzey Avrupa’da görülmesi gereken 4 yer listesi hazırladık!

Yaz tatilinde seyahat planı yaparken Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu rotasında yer alan birbirinden güzel yerleri incelemenizde fayda var. 12 günlük Kuzey Avrupa turu boyunca Baltık şehirlerini, Norveç, İsveç, Finlandiya, Danimarka, Polonya, Almanya gibi Kuzey ülkelerini gezme fırsatı yakalıyorsunuz. İşte, Kuzey Avrupa turunda görmeniz gereken 4 yer!

  1. Trakai Gölü ve Kalesi – LİTVANYA

Litvanya’nın doğa harikası olan Trakai Gölü ve Kalesi, Baltık ülkelerinin en güzel yerlerinden. Trakai, dağların ve tepelerin arasında eşsiz Galve Gölü manzarası, gölün ortasında yer alan şirin mi şirin Trakai Kalesi ile Litvanya’da gezginlerin en uğrak noktası. Zamanında Kırım’dan göç eden Karay Türklerinin de izlerini süreceğiniz Trakai’de doğa molası verebilir, eşsiz manzara karşısında kahvaltı yapabilirsiniz.

  • Gdansk – POLONYA

Kuzey Avrupa’nın en güzel şehirlerinden Polonya’nın Gdansk şehri, eşsiz doğasıyla, mimarisiyle görenleri büyülüyor. Bir zaman meydanındaki Neptün heykelinden vodkaların aktığı, II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin ilk bombayı attığı, yerle bir ettiği Gdansk, halkın fotoğraflardan esinlenerek yeniden inşa ettiği eşsiz bir şehir. Gdansk, seyahat tutkunlarının Polonya’da es geçmemesi gereken duraklardan.

  • Flam Kasabası – NORVEÇ

Norveç’in doğa harikası, dillere destan kasabası Flam, Kuzey’in en çok ziyaretçi alan noktalarından. İlkokulda çocukların resim derslerinde resmettiği dağların arasından akan nehir, bacası tüten ev ve eşsiz güzellikteki doğa resminin ta kendisi Flam. Norveç’in en uzun ve derin fiyortu olan Sogne fiyortun en uç noktası olan Flam’ı, Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu ile gezebilirsiniz.

  • Norveç Fiyortları – NORVEÇ

Yüksek dağların, engin denizin, dik vadilerin cenneti Norveç, sahip olduğu muhteşem doğası ile seyahatseverlerin tercih ettiği bir Kuzey Avrupa ülkesi. Norveç’in fiyortlara açılan kapısı olan Bergen’den cruise gemi ile benzersiz Norveç fiyortlarını Stavanger uğramalı olarak gezebilirsiniz. Avrupa Rüyası’nın gemi turu ile Norveç fiyortlarını gezmeyi düşünmelisiniz.

Yaz için seyahat planlarını yaparken Trakai Gölü ve Kalesi, Gdansk, Flam Kasabası, Norveç Fiyortlarını da rotanıza eklemeyi unutmayın. Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu ile bu harika 4 yeri gezebilir, bizlere bu rüya gibi yerlerden kartpostal atabilirsiniz.

Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa Turu

12 günde 9 ülke 15 şehir gezerek Kuzey Avrupa’yı keşfetmek ister misiniz? İşte bu sorunun cevabı Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turu. Norveç fiyortlarından Flam kasabasına, İskandinavya’nın muhteşem kuzey manzaralarından Polonya’nın ve Baltık ülkelerinin eşsiz şehirlerine kadar bütün Kuzey Avrupa’yı tek seferde Avrupa Rüyası ile keşfetmeniz mümkün.

Türk Hava Yolları ile Vilnius’a uçarak başlayan Kuzey Avrupa maceranız 12 gün sürüyor. Yolculuk boyunca uçak, gemi ve otobüs ulaşım araçlarının üçü bir arada olup 12 günlük yolculuğunuz boyunca 10 gün konaklama imkanı bulunuyor.

Vilnius uçuşu ile başladığımız yolculuğumuzda Baltık şehirleri olan Vilnius, Riga, Tallinn ve Helsinki şehirlerini gördükten sonra İskandinav bölgesine ulaşıyorsunuz. Vikinglerin hikayeleriyle ün salmış Stockholm, Oslo, Flam kasabası, Bergen ve Norveç fiyortlarını keşfediyorsunuz. Norveç’te gezinizi tamamladıktan sonra sırasıyla Kopenhag, Rostock, Anklam, Szczein, Torun, Gdansk, Augustow şehirlerini geziyoruz. Dönüş yolculuğunuzu özel kılan en önemli ayrıcalık benzer Kuzey Avrupa turlarında olmayan Almanya ve Polonya kasabalarını keşfetme imkanı buluyorsunuz. Gezinin en günün ise Vilnius’tan THY uçağı ile Türkiye’ye, İstanbul’a dönüyorsunuz. Üstelik tüm ekstra turlar fiyata dahil! Gezme tutkusuna sahip olanlar için bir diğer güzel haber de bu!

İşte tüm bu Kuzey Avrupa serüveninin adı İskandinav Rüyası! Adından anlaşıldığı gibi 12 gün boyunca size rüya gibi rota sunuyor.

Avrupa Rüyası’na Nasıl Başvururum?

Avrupa Rüyası’nın otobüsle Avrupa turlarına www.avruparuyasi.com.tr  sitesinden başvuru formunu doldurarak hemen başvurabilirsiniz.

Web sitelerinde yer alan canlı sohbet hattından yol danışmanlarıyla birlikte başvuru adımlarını takip ederek de başvurunuzu Avrupa Rüyası’na iletebilirsiniz.

0850 840 18 06 iletişim numarasından Avrupa Rüyası yol danışmanlarıyla iletişim kurarak size uygun Avrupa turunu ve uygun tarihi seçerek tura katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

75
13 Paylaşım, 75 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
3
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
3
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Oha Oha
1
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın